Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! И така аз искам да си купя нов настолен компютър до 1150 левa.Kомпютъра ще се използва предимно за игри и филми.С този монитор сам ако е от значение : http://www.lg.com/bg...lcd-tv-monitori

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! И така аз искам да си купя нов настолен компютър до 1150 левa.Kомпютъра ще се използва предимно за игри и филми.С този монитор сам ако е от значение : http://www.lg.com/bg...lcd-tv-monitori

We're sorry. The page you requested does not exist...

BB код:

GB B75M-D3V /B75/LGA1155

4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

CM K350 W/600W PSU

GB GTX760 GV-N760OC-2GD

Обща стойност - 833.08 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/45943p1r43857p1r46704p1r46784p1r49417p1rf.html

+

Intel® CoreTM i5 3350P 304лв

1137лв с ДДС. Като процесора е с безплатна доставка

А при поръчката казвате, че захранването в кутията да е Thunder версията

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много такива теми. Просто трябваше да прегледаш раздела.   Ето моето предложение от тази тема:   I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150 4GB DDR3 1600 A-DATA PRO 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PALIT GTX650TI BOOST 2GB D5 Corsair 430W Builder Series CX V2 430W RAIDMAX SUPER ALTAS ATX-295B Middle Tower ASUS H81M-C /1150 Обща стойност - 1 131.43 лв. с ДДС Количка.

Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добрата комбинация от производителен процесор и видео:

CM K350 W/600W PSU
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
ASROCK H81M-DGS /1150
CORSAIR 1x8GB DDR3 1333Mhz 1.5V
SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK
Обща стойност - 1 146.60 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2х 4GB DDR3 1600 A-DATA 103.58лв. с ДДС

И като запълниш 2-та единствени слота за памет, оставаш за вечни времена с 8GB. Като давам предложения, не гледам само пред носа си !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като запълниш 2-та единствени слота за памет, оставаш за вечни времена с 8GB. Като давам предложения, не гледам само пред носа си !

Докато стане време за повече от 8 ГБ РАМ ще е време и за нова машина! ;)

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно неуместен коментар! То за сега 4GB са достатъчни, а когато 8GB ще му бъдат малко то конфигурацията ще бъде вече остаряла доста и няма да има смисъл от повече памет, а направо от смяна на платформата. Също така към този дето е пуснал темата: За да може Уиндоуса да чете повече от 4GB рам ви трябва 64 битова ОС ПП: Колегата ме изпревари :D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости ! Защо да си затваря вратичката за увеличаване двойно на паметта като има възможност за това, съобразявайки се с легенди, че от повече от 8GB памет нямало нужда ? Има сума ти приложения които се нуждаят от колкото се може повече памет. Появи се едно по-добро предложение и глупавите коментари тръгнаха...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости ! Защо да си затваря вратичката за увеличаване двойно на паметта като има възможност за това, съобразявайки се с легенди, че от повече от 8GB памет нямало нужда ? Има сума ти приложения които се нуждаят от колкото се може повече памет. Появи се едно по-добро предложение и глупавите коментари тръгнаха...

Дай един пример с такава програма и ще ти повярвам :) А тук не става дума за програми, а за игри...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно от това не разбра ? ".Kомпютъра ще се използва предимно за игри и филми." 

Голям инат си.Кой се е заял с твоята конфигурация,дадох ти линк към хубава памет в дуал на 1600мхз,ти тръгваш да се дървиш и виждаш ,че не си прав и продължаваш да пишеш.Ами пиши си.........аз съм до тук.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай един пример с такава програма и ще ти повярвам :) А тук не става дума за програми, а за игри...

Не отвличай въпроса от основното, а то е, че предложението ми е по-добро от твоето, а това те нерви и тласка към спорове... :angry22: Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отвличай въпроса от основното, а то е, че предложението ми е по-добро от твоето, а това те нерви и тласка към спорове... :angry22:

Айде моля ти се! По-добро с кое? Дето си ръгнал проецсор и видео на обща стойност около 900лева и си сложил дъно за няма и 90! Няма един PCI слот... Ами ако след време се реши да сложи нещо звукува/лан карта? Представи си че има токов удар, изгори му лан картата и къде отива това дъно? А този проблем не е рядък случай! Предложил си 1 плочка РАМ която е бавна и в същото време няма да може да ползва двуканалния режим. А това как ти преценяваш, че твоята конфигурация е най-добра е егоизъм и нагло поне според мен :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоите плочки повече ли са ? Като казваш "по-бавна", имаш ли предства на тези конфигурации каква ще е разликата от честотата - точно никаква. Много се филмира с вероятностите и предположенията. Мерките за предпазване от токови удари не са в добавянето на PCI слотове, но щом това са твоите приоритети, предлагай дъна с колкото се може повече такива слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоите плочки повече ли са ? Като казваш "по-бавна", имаш ли предства на тези конфигурации каква ще е разликата от честотата - точно никаква. Много се филмира с вероятностите и предположенията. Мерките за предпазване от токови удари не са в добавянето на PCI слотове, но щом това са твоите приоритети, предлагай дъна с колкото се може повече такива слотове.

Да но пък съм сложил по-добро дъно, по-добро видео, по-студен процесор и по-бърза памет от твоите нещица. Та не знам на какъв се правиш, а не хванеш да си признаеш, че не си прав...

Та чакам отговора... Коя програма иска повече от 8 гига рам? :D А за игра да не питам, че моите приятели с по 4 гига са пуснали WoW, CS 1.6, LoL, с уин 7 са, лафиме по скайпа и са отворили 2-3 таба в лисицата и не им лаги :/

И щом си измислил някакъв начин да се спасяваш от токовите удари по лан-а то значи трябва да го споделиш, за да не ни боли цяла България от ЧЕЗ, ЕОН и т.н...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сравнявай минималните или препоръчителни изисквания за памет, с обема който се ползва реално от ОС и приложенията.

Колкото повече е физическата памет, толкова повече неща се кешират в нея. 64 битовите Windows7 и 8 чудесно се възползват от обема и. Графичните програми и тези за видеообработка могат да се възползват от 16 и повече GB памет, но дори и след тези пояснения, пак ще забиеш тъпана, че конфигурацията била за игри единствено...

Излагаш се и с незнанието си относно защитата от токови удари, но безплатните ми уроци спират до тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сравнявай минималните или препоръчителни изисквания за памет, с обема който се ползва реално от ОС и приложенията.

Колкото повече е физическата памет, толкова повече неща се кешират в нея. 64 битовите Windows7 и 8 чудесно се възползват от обема и. Графичните програми и тези за видеообработка могат да се възползват от 16 и повече GB памет, но дори и след тези пояснения, пак ще забиеш тъпана, че конфигурацията била за игри единствено...

Излагаш се и с незнанието си относно защитата от токови удари, но безплатните ми уроци спират до тук.

Че ти да не искаш да ти плащат, за да пишеш тук. И защо да е безсмислено да казвам, че конфигурацията ще се ползва за игри... А не за професионална видеообработка и т.н... И сега искаш да кажеш, че ако вземе САМО 8GB рам то ще са му малко? :D Това е все едно на една офис конфигурацията на която ще се подкарва само Word да и набичиш една 7990 карта, i7 процесор и прочие... Напълно глупави изречения... Нищо от казаното до тук от теб не е по темата... А тя е КОМПЮТЪР за ИГРИ, а не за на дядо му салата и ракията :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения сред колегите в унвиерситета, всички ползват CAD/CAM и други графични програми и се справят и с 3GB, масата от тях са с 4 и явно е достатъчно. Ясно е че повече е по-добре, ама едва ли ще го ползва... Тъй че 8гб ще му стигнат на човека. П.С. Уча архитектура, за унвиерситета правим визуализации и графични табла до формат А0 (съответно файл с висок dpi).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
baikolio95 дървен философ... ако се погледнеш от страни си смешен. Това ми е мнението като следя темата като неутрален.. нищо лично.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

baikolio95 дървен философ... ако се погледнеш от страни си смешен. Това ми е мнението като следя темата като неутрален.. нищо лично.

Аз ли съм смешен ?! Ти затова ли мълчиш, защото ако си отвориш устата ще се потвърдят съмненията за безхаберието ти ? Ами умниците които искат да набутат конфигурации със слаби параметри и по-ниска производителност не са ли смешни ?! Всеки който е бил с 4GB памет и я е удвоил, е видял огромната разлика и ползата от нея. Ясно е, че смешните машинки които ползвате с допотопните ОС (визирам подписа на @човека) няма да успеят да ползват повече от 4GB памет, и щом те нямат нужда, дай да убеждаваме и хората в това... Едно е да говориш от прочетено в нета, а друго, от години собствен опит. Никой не е твърдял, че 8GB памет няма да му стигнат, а че с 2х4 се затваря възможността за добавяне за въпросното дъно с 2 слота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.