Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, предложи ми покупка на нов компютър. Първоначално идеята беше upgrade, но така стана, че ще се ползват няколко части от стария компютър. И сега следва въпроса твърдия ми диск е SATA II, а дънната платка е  с поддръжка на  SATA III та въпроса дали ще мога да подкарам SATA II HDD на SATA III дъно?? ( Не съм съм запознат много много с твърдите дискове)

Ето и конфигурацията:

CPU: AMD FX 6350

VGA: Nvidia GTX 650 TI

MAINBOARD: ASRock 970 EXTREME4

RAM: Corsair 8GB

Захранване: Cooler Master GX Lite 700w

CASE: RAIDMAX Hurricane 2

Монитор: DELL S2340L IPS (Вече е закупен)

Имате ли някакви препоръки от ваша страна? Не съм сигурен за видео картата. Защото съм фен на Nvidia и не съм запознат с  

моделите на Ати и ако имате препоръки за по-добра видео карта била Nvidia или Ati за същите пари бих се радвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем с твърдия диск, и по-добро заменете захранването и видеокартата с тези:

PSU-SEASONIC-SS-520GB-BRONZE

SAPPHIRE-HD7790-2GB-GD5-OC-BLK

Ако все пак държите на Нвидия:

ASUS-GTX650TI-OC-2GD5

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари се взима 650 ti BOOST.

650 ti BOOST 2GB за 307 лева

или

650 ti BOOST 1GB за 266 лева

П.П.

Гледай какво е съкратено. GB N65TBOC означава Gigabyte Nvidia 650 Ti boost overclocked.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на techmaniac с две ръце,за видео карта AMD и захранването SeaSonic. Или дай някой лев отгоре и вземи 7850 ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това бих взел аз за тези пари:

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
ASROCK H81M-DGS /1150
CORSAIR 1x8GB DDR3 1333Mhz 1.5V
CM K350 W/600W PSU
SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK
Обща стойност - 995.90 лв. с ДДС

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори май ще се спра на това но съм чувал, че ако окомплектовам амд процесор с амд (ати) видео карта щели да работят по добре. Според мен все тая каква марка ще използвам но нека разбирачите да кажат мнението си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа, а видеокарти nvidia е добре да се комплектоват с процесори nvidia... :shock11:

Нали  :D  :D  :D  :D

Това бих взел аз за тези пари:

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 ASROCK H81M-DGS /1150 CORSAIR 1x8GB DDR3 1333Mhz 1.5V CM K350 W/600W PSU SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK Обща стойност - 995.90 лв. с ДДС

Благодаря но дъното е малко. Няма да подлежи на  много много upgrade-и. Защото има само два слота за рам. А и в бъдеще мисля да взема още една видео карта за SLI 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали  :D  :D  :D  :D Благодаря но дъното е малко. Няма да подлежи на  много много upgrade-и. Защото има само два слота за рам. А и в бъдеще мисля да взема още една видео карта за SLI

И смяташ, че ще ъпгрейдваш на повече от 16GB памет ? Имаш ли представа какъв ще ти е прираста от SLI ? При тези условия е по-добре да вземеш i7 без видео карта и да събираш парички за една мощна такава.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- накрая конфигурацията е готова в следния вид:

AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box

Asus M5A99X-EVO R2.0, Socket AM3+

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB OC

Kingston 8GB (2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz

Cooler Master Silent Pro M2, 620W

Как е? Справил ли сам се? Според мен се получи доста добре и всичко ми излезе: 903,56 лева
Рамта ми беше подарък (Цената и беше около 190 лв.) и на всички части имаше по 10/15 % намаление и закупениса от тук.

Редактирано от Гагарин (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не взе r 270x? 

рам паметта ми беше подарак към видеото. фактически купих видеото заради рама а и съм фен на nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- накрая конфигурацията е готова в следния вид:

AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box

Asus M5A99X-EVO R2.0, Socket AM3+

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB OC

Kingston 8GB (2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz

Cooler Master Silent Pro M2, 620W

Как е? Справил ли сам се? Според мен се получи доста добре и всичко ми излезе: 903,56 лева

Рамта ми беше подарък (Цената и беше около 190 лв.) и на всички части имаше по 10/15 % намаление и закупениса от тук.

След като всичко е закупено, вече ни поставяш пред свършен факт. Събирай чарколяка в "кашона" и давай напред. След време може да вземеш едно "водно" охлаждане за процесора и си готов от всякъде.

P.S.Промоцията с видео картата и паметите беше много харна.Който се уредил - уредил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от spectralnine12
      Предполагам поредния скучен въпрос, но все пак бих искал да се консултирам така да се каже. Набелязал съм си гейминг конфигурация до 1700 лева и бих искал мнения дали е достатъчно солидна. Горе-долу съм наясно с цените на видео картите в момента и поради тази причина съм подбрал нещо окей. Евентуално ще се забавя с закупуването ама така или иначе е добре да питам. Приемам всякъкви критики и съвети.
      https://desktop.bg/desktop_cpus-amd-Ryzen_5-amd_ryzen_5_1600x
      Ryzen 5 1600x
      GeForce GTX 1050Ti G1
      ASRock A320M-DGS
      128GB ADATA SU800 SSD
      8GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX FURY
      be quiet! SYSTEM POWER 8 600W
      2TB SEAGATE Barracuda Guardian
      Избрал съм си и една кутия с 5 вентилаторчета и общо ми излиза някъде към 1600-1700лв. Реално според мен не мога да си направя нещо по-добро и затова реших да попитам. Благодаря предварително.

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Kanchor
      Имам слушалки Trust GHS-306 USB 7.1, които имат микрофон, който засича звука от слушалките и например когато говоря с приятели по дискорд, те чуват звука ( само силна музика или силно говорене чуват те ). Не искам да е така, идеи ?
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.