Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, предложи ми покупка на нов компютър. Първоначално идеята беше upgrade, но така стана, че ще се ползват няколко части от стария компютър. И сега следва въпроса твърдия ми диск е SATA II, а дънната платка е  с поддръжка на  SATA III та въпроса дали ще мога да подкарам SATA II HDD на SATA III дъно?? ( Не съм съм запознат много много с твърдите дискове)

Ето и конфигурацията:

CPU: AMD FX 6350

VGA: Nvidia GTX 650 TI

MAINBOARD: ASRock 970 EXTREME4

RAM: Corsair 8GB

Захранване: Cooler Master GX Lite 700w

CASE: RAIDMAX Hurricane 2

Монитор: DELL S2340L IPS (Вече е закупен)

Имате ли някакви препоръки от ваша страна? Не съм сигурен за видео картата. Защото съм фен на Nvidia и не съм запознат с  

моделите на Ати и ако имате препоръки за по-добра видео карта била Nvidia или Ati за същите пари бих се радвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем с твърдия диск, и по-добро заменете захранването и видеокартата с тези:

PSU-SEASONIC-SS-520GB-BRONZE

SAPPHIRE-HD7790-2GB-GD5-OC-BLK

Ако все пак държите на Нвидия:

ASUS-GTX650TI-OC-2GD5

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари се взима 650 ti BOOST.

650 ti BOOST 2GB за 307 лева

или

650 ti BOOST 1GB за 266 лева

П.П.

Гледай какво е съкратено. GB N65TBOC означава Gigabyte Nvidia 650 Ti boost overclocked.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на techmaniac с две ръце,за видео карта AMD и захранването SeaSonic. Или дай някой лев отгоре и вземи 7850 ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това бих взел аз за тези пари:

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
ASROCK H81M-DGS /1150
CORSAIR 1x8GB DDR3 1333Mhz 1.5V
CM K350 W/600W PSU
SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK
Обща стойност - 995.90 лв. с ДДС

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори май ще се спра на това но съм чувал, че ако окомплектовам амд процесор с амд (ати) видео карта щели да работят по добре. Според мен все тая каква марка ще използвам но нека разбирачите да кажат мнението си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа, а видеокарти nvidia е добре да се комплектоват с процесори nvidia... :shock11:

Нали  :D  :D  :D  :D

Това бих взел аз за тези пари:

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 ASROCK H81M-DGS /1150 CORSAIR 1x8GB DDR3 1333Mhz 1.5V CM K350 W/600W PSU SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK Обща стойност - 995.90 лв. с ДДС

Благодаря но дъното е малко. Няма да подлежи на  много много upgrade-и. Защото има само два слота за рам. А и в бъдеще мисля да взема още една видео карта за SLI 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали  :D  :D  :D  :D Благодаря но дъното е малко. Няма да подлежи на  много много upgrade-и. Защото има само два слота за рам. А и в бъдеще мисля да взема още една видео карта за SLI

И смяташ, че ще ъпгрейдваш на повече от 16GB памет ? Имаш ли представа какъв ще ти е прираста от SLI ? При тези условия е по-добре да вземеш i7 без видео карта и да събираш парички за една мощна такава.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- накрая конфигурацията е готова в следния вид:

AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box

Asus M5A99X-EVO R2.0, Socket AM3+

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB OC

Kingston 8GB (2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz

Cooler Master Silent Pro M2, 620W

Как е? Справил ли сам се? Според мен се получи доста добре и всичко ми излезе: 903,56 лева
Рамта ми беше подарък (Цената и беше около 190 лв.) и на всички части имаше по 10/15 % намаление и закупениса от тук.

Редактирано от Гагарин (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не взе r 270x? 

рам паметта ми беше подарак към видеото. фактически купих видеото заради рама а и съм фен на nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- накрая конфигурацията е готова в следния вид:

AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box

Asus M5A99X-EVO R2.0, Socket AM3+

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB OC

Kingston 8GB (2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz

Cooler Master Silent Pro M2, 620W

Как е? Справил ли сам се? Според мен се получи доста добре и всичко ми излезе: 903,56 лева

Рамта ми беше подарък (Цената и беше около 190 лв.) и на всички части имаше по 10/15 % намаление и закупениса от тук.

След като всичко е закупено, вече ни поставяш пред свършен факт. Събирай чарколяка в "кашона" и давай напред. След време може да вземеш едно "водно" охлаждане за процесора и си готов от всякъде.

P.S.Промоцията с видео картата и паметите беше много харна.Който се уредил - уредил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от gn_huang
      Деинсталирах браузър от компа си и след като деинсталирането завърши започна автоматичен рестарт на компютъра(както обикновено), но запецна на черен екран и неще да стартира. Сомо в горния ляв ъгъл премигва нещо (вижда се на снимката). Пробвах всичко което прочетох в интернет, но нищо не помага. Помощ! 

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.