Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Бих искал да ми помогните в избора си на дъно и SSD за PC-ми.
Това са му параметрите.
Публикувано изображение
Дъното което съм оградил ми даде проблем и го върнах, но не ми одобриха гаранцията от Nikem (дълга история) за това, бих желал да ми предложите друго което да поддържа 4-то поколение Intel Core 7, по възможност на ASROCK (в краен случай отново същото) и SSD в което смятам да си държа само WINDOWS 7 и може би няколко основни програми.

​Бюджета който съм заделил е не повече от 250лв като в това число трябва да влиза и доставката. Нямам намерение за клокване на процесор и видео. Компютъра ще се използва предимно за игри.

Благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е проблем, любопитно ми е какъв проблем е дало новото дъно. Информацията ще е полезна за всички естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е проблем, любопитно ми е какъв проблем е дало новото дъно. Информацията ще е полезна за всички естествено.

Аз в сервиз си го сглобявах понеже не съм много на ясно с хардуера, но присъствах на самото сглобяване. Хората пробраха с моето захранване с тяхно друго 600W оказа се че не е в него проблема. Сваляха част по-част за да видят дали някой друг компонент не прави проблема - не. Остана само дъното, като цяло ми го казаха така. "Отива към дъно, явно не може да подаде захранване към другите части. Проблема е в дъното" Това беше... а от никем не ми одобриха гаранцията понеже като го откачах (аз майстора с ирония) съм наранил пластинките където се поставя процесора и не могат да се оправят :D... за това сега ще си сърбам попарата със -130 лева и ново дъно... това е като цяло.... За това и бюджета ми е 250лв с дъно и SSD, а не само за SSD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Интересното в случая е, кой е изкривил пиновете на сокета... Като нищо може и в сервиза да са го направили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно, то затова и не му е тръгнал компютъра. Трябвало е да накараш от Никем да ти го сглобят. Ако не тръгне, те да се оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно, то затова и не му е тръгнал компютъра. Трябвало е да накараш от Никем да ти го сглобят. Ако не тръгне, те да се оправят.

Поръчвал съм го на отделни части, не на един път. Тези пинове не са ги изкривили те, а аз... и то по много глупав начин. Бяха си здрави в сервиза като го сглобяваха в това съм 100% сигурен, понеже прегледах всяка част внимателно преди и след сглобяването. Аз сам ги изкривих като сложих капачето което ги пази по неправилен начин... няма значение. Сърбам си попарата и това е ;D.. човек се учи докато е жив. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С безплатна доставка ssd-kingston-v300-2-5-60gb-sata-3

+ ASROCK-B85M-PRO4-LGA1150 (колегата tahumba същото е предложил)

п.с. Кофти се е получило с дъното ти, но човек се учи докато е жив! :wink12:  Внимавай сега с новото как ще го монтираш! Успех! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го отписвай това дъно, а го занеси на някой, който си знае работата и ще оправи пиновете. Докато не са счупени, надежда има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го отписвай това дъно, а го занеси на някой, който си знае работата и ще оправи пиновете. Докато не са счупени, надежда има.

Мислих го този вариант, но от никем ми казаха че са се пробвали да го оправят но не е станало. Тези така наречени пинове са смачкани в краищата и на дали ще могат да се оправят. От Стара Загора съм и да си призная не съм много доволен от сервизите тук... за това си и поръчвам частите през интернет.  Предполагам че утре или най-късно в понеделник ще е пристигнало. Може и да изчакам да го занеса в някой сервиз, но нямам никакви надежди че може да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADATA-та ми изглежда по-добрия вариант а и гаранциите са от един магазин в случая :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай за офтопика, но спроде мен ще е много по-добре да вземеш още една плочка РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A-DATA SSD SX900 64GB SATA3 GB B85M-HD3 /1150 Обща стойност - 252.27 лв. с ДДС

Пробвай GB да видиш, че не е по-зле от AsRock, а и е с 36 месеца гаранция.

Не всички AsRock са с 2г. гаранция. Точно серията Pro4 е с 3г. :)  Но така или иначе, което и дъно да избере няма да сбърка. Просто за 130лв. това са 2-то най-добри вариянта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такъв бюджет, няма много избор:

Обща стойност - 240.61 лв. с ДДС

Ето на това се спрях и поръчах. :) Благодаря ви за помощта! :)

Извинявай за офтопика, но спроде мен ще е много по-добре да вземеш още една плочка РАМ.

На ясно съм с това, но съм на червено. И 4 са достатъчни за в началото, може би след 1-2 месеца ще си взема още 4гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.