Премини към съдържанието
coolboy

Германия - България без технически преглед?

Препоръчан отговор

Предстои ми да се прибирам от Германия, но колата няма технически преглед, всичко друго има. Според вас, ако ме спрат голям проблем ли ще стане?

Редактирано от coolboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предстои ми да се прибирам от Германия, но колата няма технически преглед, всичко друго има. Според вас, ако ме спрат голям проблем ли ще стане? Въобще не ми се дават 500 евро за автовоз...

Ами ако си в България, може и да се отървеш с 20 лв. пред полицаите... Но това е само МОЖЕ... Колата трябва да има технически преглед, за да се движи по пътищата. От гледна точка на сферата в която работя (застраховките), то това си е проблем. Има голяма вероятност да ти се откаже обезщетение, ако, недай си боже, стане катастрофа и даже още по-лошо, ако ти си виновен, може да се наложи да плащаш всичко ти от собствените си джобове. Тук трябва да отбележа, че не съм запознат с условията по застраховка ГО в Германия (разбирам, че колата е от там и ще я караш от там с тяхна застраховка). Честно казано за мен е малоумно да не се мине на преглед и да нямаш изрядни документи и го смятам даже за подсъдно и, абе, хайде да не ползвам други думи, но чисто циганско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, с българска регистрация и застраховка е колата. Даа знам, че е малоумно, но не си заслужава да се хвърлят пари по тази кола. Въпроса ми е до какви последици може да се стигне, ако просто ме спрат за проверка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, с българска регистрация и застраховка е колата. Даа знам, че е малоумно, но не си заслужава да се хвърлят пари по тази кола. Въпроса ми е до какви последици може да се стигне, ако просто ме спрат за проверка?

Зависи от държавата, където те спрат. В Германия, една солена глоба + конфискация на колата... Колкото по насам идваш, Сърбия, България, толкова по-голям шанс имаш да се измъкнеш с рушвет, но за това няма гаранция. Ако стане ПТП - важат законите за държавата, където е станало... Отново ни поставяш в някаква мноооооого хипотетична ситуация... Простият отговор е - не си заслужава рискуването. Да, може да си отличен шофьор, може да спазваш всеки знак и правило по пътя, но не се знае дали няма да те спрат дори за рутинна проверка и не се знае в коя държава може да стане това и под какви закони може да попаднеш... За това - мини си прегледа!!! В Германия се казваше TUV, нали? С умлаут на U-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TÜV, да. Ами най вероятно това ще направя, да ми е спокойно на главата.  И да не отварям нова тема, че не е спешна работата, ако някой има преден ляв фар на тънка цена :D за астра 2000г. да пише, че моя нещо е почнал да пожълтява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа знам, че е малоумно, но не си заслужава да се хвърлят пари по тази кола.

Бракувай я...Знам, че ще трябва вероятно да платиш за тамошната морга, това не е като тук белкантото да плаща на теб, но щом не ти се главоболи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Глобата е 500 евро и ще ги платиш задължително, за да продължиш пътуването си към България. Това е за Германия. От къде ще минеш не те знам, но и там като те рендосат, накрая ще си дойдеш пеш, със скъсани сандали. Няма значение че си глобен примерно в Германия. В Унгария - по техните закони, сърбите, ако е през тях, ще ти дернат кожата, а от братята румънци, ако   минаваш през тях - няма и да се отървеш. Сега мисли...умно!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе въпрос на късмет е. Последният път като се прибирахме с кола 2009 година не ни спряха никъде освен в София заради превишена скорост, ама се разминахме с 20 Евро. И защо да ги платя задължително? Германия цялата я минавам по аутобана, а там според мен вероятността да ме спрат е малка.

Редактирано от coolboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Абе въпрос на късмет е. Последният път като се прибирахме с кола 2009 година не ни спряха никъде освен в София заради превишена скорост, ама се разминахме с 20 Евро. И защо да ги платя задължително? Германия цялата я минавам по аутобана, а там според мен вероятността да ме спрат е малка. Абе въпрос на късмет е. Последният път като се прибирахме с кола 2009 година не ни спряха никъде освен в София заради превишена скорост, ама се разминахме с 20 Евро. И защо да ги платя задължително? Германия цялата я минавам по аутобана, а там според мен вероятността да ме спрат е малка.

Ще ги платиш задължително, защото ще ти приберат документите при тях. После ще те заведат на гишето, дето се плаща - плащаш и ти връчват документите. Вече продължаваш до новата глоба. Не всичко което хвърчи се яде момко. Бил си в Германия вече и ако не си забелязал колко са стриктни, по-добре бягай надалеч! 

Ще ги платиш задължително, защото ще ти приберат документите при тях. После ще те заведат на гишето, дето се плаща - плащаш и ти връчват документите. Вече продължаваш до новата глоба. Не всичко което хвърчи, се яде момко. Бил си в Германия вече и ако не си забелязал колко са стриктни, по-добре бягай надалеч! А по аутобана най- лесно ще те спрат като видят българската ти регистрация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ги платиш задължително, защото ще ти приберат документите при тях. После ще те заведат на гишето, дето се плаща - плащаш и ти връчват документите. Вече продължаваш до новата глоба. Не всичко което хвърчи се яде момко. Бил си в Германия вече и ако не си забелязал колко са стриктни, по-добре бягай надалеч!

В Гърция, например, спират, ама не примерно само 1-вия в колоната (ако е превишена скорост), ами всичките, няма ддокато правят проверката да си почиват, редят ги един до друг. Плащаш веднага глобата, имат и мобилни ПОС терминали за дебитна/кредитна карта. Ако не платиш веднага ти свалят номерата и те пращат пеша/автостоп или нещо от този род да си ходиш поживо, поздраво. В Сърбия колата остава на мястото на проверката, а ти трябва да отидеш пак пеша или по някакъв друг начин, да си платиш глобата и да се върнеш с платежният документ, чак тогава ти освобождават колата. В Германия, ако имаш глоба, няма да ти позволят да напуснеш страната, както и в Унгария. За Унгария знам, че имат много добра система за глобите. Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че ще се отърве с 500 евро.

Аз си представям следният ред на нещата, нека някой ме поправи ако греша, за сумите не съм сигурен:

1. Хващат го и установяват управления на превозно средство без актуален(или никакъв) документ и стикер за технически преглед.

2. Въз основа на това му пишат акт, защото нарушението според мен не е за глоба с фиш.

3. Автомобила се арестува и бива изтеглен или извозен с паяк до паркинг, на който да бъде установен докато се реши случаят.

4. Не съм уверен дали нарушението се води само административно, или се носи и наказателна отговорност от собственика на колата, или от шофьора....

5. След като заплати сумата на акта, и евентуално(ако има наказателна отговорност изтърпи и присъдата си) колегата реши да си освободи колата и да я вземе, ще трябва да заплати сумата за извозването до паркинга, и престоят на автомобила на него. Също и принудителният технически преглед, с който ще е установено че колата е в техническа изправност и може да напусне паркинга на собствен ход(освен ако колегата не дойде да я освободи и натовари на автовоз , т.е. с условието че няма да бъде в движението на собствен ход по пътищата на страната, тогава ще си спести принудителният преглед), сумата за прегледа ще е включена в тази, която трябва да заплати когато взима колата от паркинга

6. Ако се забави със вземането на колата обаче, може да остане и без нея. Сумите за извозването и за престоят на него(не знам дали стойността на акта се взема предвид, все пак той е задължение, така да се каже към държавата, не към частно дружество) ако се удължи могат спокойно да достигнат оценъчната стойност на таратайката и ако след съответното писмено предупреждение, той още не е отишъл да заплати и вземе колата, тя ще бъде отнета и продадена за покриване загубите на фирмата, която се занимава с тази дейност. Разбира се, след открито или закрито административно производство и продажбата на отнетата кола, ще е чрез съдия-изпълнител)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предстои ми да се прибирам от Германия, но колата няма технически преглед, всичко друго има. Според вас, ако ме спрат голям проблем ли ще стане?

Недей да рискуваш. Най мразя някой полицай да ми разяснява закона на пътя. Без преглед си до първото спиране и от там колата на паяк. Започва се с една бюрокращина ще ти изгубят деня. Както е 2000 година колата направо ще я прежалиш и ще кажеш вземайте я и не ме занимавайте повече.

Едно приятелче (ми се оплака) имал всичко като документи  и колата му нямаше и година са го спрели точно в Германия и го придружили до първия сервиз и го задължили да си купи 4 нови гуми щото не им се сторили по техните стандарти. А ти си без преглед ... !

Ако може да се сдобиеш от някъде по някакъв начин с тоя документ го направи ако не я хвърляй на автовоза и не си слагай превръзка на здрава глава.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Как така в Германия няма да ти позволят да напуснеш страната? Със самолет ли? 

Отговарям дословно, за да се разбере.Ще е малко дълго!

Връщайки се от Холандия, минавам през цяла Южна Германия /840км/ по аутобана. задните ми гуми на автомобила, който бях закупил за да си дойда с него бяха с грайфер, по-малък от 5мм. Спряха ме на автобана, понеже си носех вече български номера на автомобила. Поискаха документите плюс личната карта. Нямах нарушение, но полицая веднага забеляза ГУМИТЕ. Премери дълбочината на грайфера - 1,5мм.  Обясни ми на лист какво следва - 470 ЕВРО/понеже бъкел не разбирам немски ми го написа/ Помоли ме да седна в колата и на почти 2 километра се оказахме на бензиностанция, от която трябваше да си купя 2 чисто нови гуми.За да не ме разкарват по полиция се съгласих веднага и ги купих. До тук добре, но това са само гумите! Кой ще ги монтира? Аз нямам инструменти. Сервиза естествено. Още 100 евро за демонтаж балансировка и монтаж и парите станаха почти 300 евро. До тук 770 евро или не вярвате? Документите все още са в полицията. Когато си платих глобата и ми смениха гумите с нови, човекът най- учтиво ми подаде документите и ми пожела приятно пътуване към България. За какъв самолет говориш, когато ти вземат документите?  И аз се намирам на аутобана, а не на летището в някой немски град.Как си я представяш тази работа. Стигайки Унгария, вече бях много гладен и на отбивка спрях да хапна. Бърза закуска с полиция даже. Всичко е точно. След закуската тръгвам, но забравих да запаля светлините/в Унгария е задължително/ това пътуване е 2011 година лятото. Буркана и отново стоп. За неспазване на задължението да пътувам със запалени светлини точно....50 евро ме тряснаха. Плащаш, няма накъде. Ами ако нямах пари? Документ за глоба подпечатан както е реда в дадената страна веднага ти дават.... и станаха 820 евро. От там на сетне, нямах никакъв проблем но на цената на 1500 лева! Затова телевизор си купих 2012 година!Пребиваването ти в която и да било страна те задължава да изпълняваш разпоредбите на последната, а не да шикалкавиш, най малкото да говориш за самолет. Без документи си един престъпник за тях и затвора макар и временно, не ти мърда.Сега не знам какво е положението. Описал съм реален случай с мен през 2011 година. Който иска, нека се пробва.В текста на бързият джо и слайдерум има почти 100% истина, а този малчуган мисли да плаши Генчо с чекия!Нека опита! Написал съм му, че може да си дойде по терлици!Ако си дойде разбира се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А всъщност и тук може да ти излезне скъпо... Случка с мен и чичо ми. Една стара бръкма имахме, не се ползваше за нищо, ест документи и такива неща, няма. Един път я използвахме за да превозим един резервоар за около 2 преки и половина - 800 метра. Бърканите веднага светнаха, спряха ни. Калкулация: - няма ГО - няма технически преглед - двама души без колани - превозване на необезопасен това 650 лв. при това за 800 метра по права линия... п.с. А и имаме интересно съвпадение на имената с чичо ми - и двамата сме Станиш Христов Рангелов (пълно съвпадение на имената), та искаха да ни карат и в участъка за проверка на самоличността...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такива неща като "да те спрат да напуснеш Германия" и няма как да те спрат да я напуснеш заради една глоба, но както и да е. Не ми се спори. По-скоро си тръгваш и глобата ще ти я търсят тук. 

А пича да си плаща прегледа, за да не му излезе през носа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тва е българска работа без преглед у европа голЕм смех има пари да патува да плаща такси за пътищата а нема преглед...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само със стикера ще мине ли номера или искат и талона който върви към него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе извинявай за езика ама ти да не си някакъв авто-джамбазин или да се опитваш да ставаш такъв? Питаш дали ще е голям проблема, ами колегите ти обяснихa ориентировачно, за теб може да са малки(глобите), но може и да са големи.. твоя работа. Има си закони и щом има установено нарушение следват наказния -глоби, ограничения или каквото трябва според нарушението. Тука всеки е на мнение, че трябва да имаш преглед, това не са 20км, че да ги минеш на късмет, щом тебе не те бърка не прави преглед.  Колкото до горния пост, как мислиш дали няма да го искат? Това е Германия там всичко се проверява от, до. Има един тираджия дето снима клипове и ги качва в нета, на единя обеснява как са го спрели немците, проверили са му документите и след това проверили камиона дали не е краден... На нас българите ни нямат никакво доверие и то си е основателно.. Като не ти се дават пари си слагай главата в торбата и тръгвай.   Тоя пост го написах, защото смятам, че тая тема е излишна и реално нищо не научи щом смяташ да караш без преглед.

Редактирано от ivan93bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие си мислете, че тук са някакви извънземни камо ли не... баща ми са го спирали и не са го питали нищо за техн. преглед, искали са само шофйорската книжка. Може би тук в Нидерзаксен не са чак толкова стриктни незнам надоло към баварията как е. Разбрах, не е майтап работата ама в крайна сметка шанса да ме спрат е 50/50 даже мисля, че е по вероятно да не ме спрат скоро говорихме с едни познати които се прибираха и казаха, че никъде не са ги спирали, но както и да е въпрос на късмет! Знам, че не е правилно но нямам друг вариант в момента, а колата ми трябва в България и няма как да мине TÜV тук с тази BG регистрация. Благодаря на всички за информацията! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Абе вие си мислете, че тук са някакви извънземни камо ли не... баща ми са го спирали и не са го питали нищо за техн. преглед, искали са само шофйорската книжка. Може би тук в Нидерзаксен не са чак толкова стриктни незнам надоло към баварията как е. Разбрах, не е майтап работата ама в крайна сметка шанса да ме спрат е 50/50 даже мисля, че е по вероятно да не ме спрат скоро говорихме с едни познати които се прибираха и казаха, че никъде не са ги спирали, но както и да е въпрос на късмет! Знам, че не е правилно но нямам друг вариант в момента, а колата ми трябва в България и няма как да мине TÜV тук с тази BG регистрация. Благодаря на всички за информацията! :)

Гледам те - на 18 години! Трябвала му колата! За какво може да ти трябва кола в тази възраст?Да те видят, че имаш кола?А и тя ще е една кола...Глобите ти ще са по скъпи от колата.Пък и книжка май нямаш още, като те гледам.Интересно ми е друго. Как се примиряват родителите ви на тези Ви постъпки. Хлапешка работа. Никой не те е спрял. Само че не е редно да питаш тук толкова хора и накрая да не разбереш нищо от съветите, които са ти написали. Има ли поне един, който те подкрепя? Не ставай смешен и глупав пред толкова хора. Нищо не ти трябва, най малкото кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става на въпрос толкова за спирането, а за самия преглед. Както ти казаха, ако стане някакво ПТП дори да не си виновен ти, ще те обвинят, защото нямаш технически преглед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам те - на 18 години! Трябвала му колата! За какво може да ти трябва кола в тази възраст?Да те видят, че имаш кола?А и тя ще е една кола...Глобите ти ще са по скъпи от колата.Пък и книжка май нямаш още, като те гледам.Интересно ми е друго. Как се примиряват родителите ви на тези Ви постъпки. Хлапешка работа. Никой не те е спрял. Само че не е редно да питаш тук толкова хора и накрая да не разбереш нищо от съветите, които са ти написали. Има ли поне един, който те подкрепя? Не ставай смешен и глупав пред толкова хора. Нищо не ти трябва, най малкото кола.

Гледаш ме - на 18 години, книжка имам, ако не знаеш трябва да имаш 17 и 9 месеца за да започнеш курса, но когато ти си я карал може и да е било друго знам ли... Родителите ми не се примириха и ми купиха друга, разбрах от съветите, само не разбрах защо толкова се дзвериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Гледаш ме - на 18 години, книжка имам, ако не знаеш трябва да имаш 17 и 9 месеца за да започнеш курса, но когато ти си я карал може и да е било друго знам ли... Родителите ми не се примириха и ми купиха друга, разбрах от съветите, само не разбрах защо толкова се дзвериш.

Дзверя се, защото си глупаво пишлеме.Книжка и да имаш, акъл в главата си нямаш! А и нямаш никакъв опит в шофорлъка. И е най лесно да ти купят родителите. А ти кога ще успееш сам да си купиш? Или цял живот ще чакаш на родителите да ти купуват? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.