Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Шри Компютърджи

Проверка за мъртви пиксели

Препоръчан отговор

Търговецът от който взех лаптопа дава 14 дни гаранция за мъртви пиксели и сега като си сложих новия уин реших да проверя. Като че ли всичко изглежда наред, не виждам точки на бял/черен/цветен екран, само за тези бели чертички в долните ъгли кажете какво мислите:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си сервиз. Бели чертички или каквито и да е било чертички не им е мястото по екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен е проблем с подсветката, т.е. далеч не е свързано с матрицата на дисплея, така че не знам доколко ще попадне под въпросната гаранция на търговеца (лаптопът е втора ръка, предполагам?).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е подсветка пред изгаряне ще ти струва 50+30 труд абе приготви си едни 80 лв за всеки случай.

Пусни един тест да видиш какво ще покаже http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/TIREAL-TFT-Test.shtml

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за мъртви пиксели се проверява на син, зелен и червен цвят (така може да се открие и мъртъв - не свети или прекалено жив субпиксел - свети винаги). белия цвят е комбинация от трите цвята, а черния като липстват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен е проблем с подсветката, т.е. далеч не е свързано с матрицата на дисплея, така че не знам доколко ще попадне под въпросната гаранция на търговеца (лаптопът е втора ръка, предполагам?).

Драги господа от HAT, човекът не пише за неравномерното осветяване, което изкуствено се усилва от снимката под неподходящ ъгъл. Всъщност всички монитори имат зони с по-тъмни и светли участъци, поради неравномерното осветяване на CCFL лампите или LED подсветката. Човекът пита за двете чертички в долният ъгъл на екрана. Подсветката не обича да прави малки чертички по екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има прекъсвания някъде.Според мен за гаранционна подмяна на дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори че чак сега отговарям ама два дни ме нямаше. Значи на следващи ден след като пуснах темата направих теста (и с TirealTFTTest и Paint отново) и тоя път ги нямаше тия черти. Странна работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.