Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Търговецът от който взех лаптопа дава 14 дни гаранция за мъртви пиксели и сега като си сложих новия уин реших да проверя. Като че ли всичко изглежда наред, не виждам точки на бял/черен/цветен екран, само за тези бели чертички в долните ъгли кажете какво мислите:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си сервиз. Бели чертички или каквито и да е било чертички не им е мястото по екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен е проблем с подсветката, т.е. далеч не е свързано с матрицата на дисплея, така че не знам доколко ще попадне под въпросната гаранция на търговеца (лаптопът е втора ръка, предполагам?).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е подсветка пред изгаряне ще ти струва 50+30 труд абе приготви си едни 80 лв за всеки случай.

Пусни един тест да видиш какво ще покаже http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/TIREAL-TFT-Test.shtml

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за мъртви пиксели се проверява на син, зелен и червен цвят (така може да се открие и мъртъв - не свети или прекалено жив субпиксел - свети винаги). белия цвят е комбинация от трите цвята, а черния като липстват...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен е проблем с подсветката, т.е. далеч не е свързано с матрицата на дисплея, така че не знам доколко ще попадне под въпросната гаранция на търговеца (лаптопът е втора ръка, предполагам?).

Драги господа от HAT, човекът не пише за неравномерното осветяване, което изкуствено се усилва от снимката под неподходящ ъгъл. Всъщност всички монитори имат зони с по-тъмни и светли участъци, поради неравномерното осветяване на CCFL лампите или LED подсветката. Човекът пита за двете чертички в долният ъгъл на екрана. Подсветката не обича да прави малки чертички по екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори че чак сега отговарям ама два дни ме нямаше. Значи на следващи ден след като пуснах темата направих теста (и с TirealTFTTest и Paint отново) и тоя път ги нямаше тия черти. Странна работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.