Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

вечерта като си легнах изгасих монитора от on/off бутона и на сутринта като станах не искаше да се включи, при натискането на бутона издава един звук премига лампичката и не става нищо. Монитора е  BENQ FP71G+.

Ще съм много благодарен ако някои се отзове. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е за сервиз. Няма как ти да го оправиш. Може дори да се окаже, че ремонта не си заслужава и да се наложи да се купува нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е за сервиз. Няма как ти да го оправиш. Може дори да се окаже, че ремонта не си заслужава и да се наложи да се купува нов.

Благодаря, ще го откарам на сервиз и ще видим какво ще кажат там. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свистят кондензатори. При съвременната електроника масово се влагат ниско качествени такива. Проверява се дали е това и ако е това - заменят се. Не от теб, теб ти виждаме познанията, това е само информативно.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще го откарам на сервиз и ще видим какво ще кажат там. :)

За всеки случай провери състоянието на захранващия кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не е бил за сервиз, защото след няколко часа в изключено състояние се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Явно не е бил за сервиз, защото след няколко часа в изключено състояние се оправи.

Но ако почне да го прави по често, те съветвам да потърсиш помощ от сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За всеки случай провери състоянието на захранващия кабел.

Тук като че ли си много прав при неговият случай! И на мен ми се е случвало да няма хубав контакт между кабела и куплунга на монитора на захранването.При заслушване, се чува лекото цвърчене на недобрият контакт между перата на куплунзите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес като станах пак по същият начин :), утре ще го откарам на сервиз да го прегледат. Кабела е здрав и не виждам проблем в него, изкарвах го няколко пъти и проблема си остава, все пак благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам плазмен BENQ - не съм очарован, възможно е да е за сервиз. Пиши какво е станало после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, от сервиза ми казаха че са били изгоряли диодите и кондензаторите, може да е имало още нещо изгоряло не знам, за тази си услуга ми взеха 40 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.