Премини към съдържанието
ssentissim4o

Съвет за покупка на слушалки

Препоръчан отговор

Здравейте!Ще си закупувам слушалки,като вече си харесах едни и молбата ми е да си кажете мнението за тях,евентуално да предложите по-добър вариант,ако е възможен.Финансовия ресурс за слушалки ,с който рапзолагам е 80 лв.По принцип държа да е Creative,но вие ще кажете дали това ще бъде за тия пари.Звуковата ми карта е Creative Sound Blaster Z,като слушалките ще се ползват за домашна употреба-филми,някоя игра и музика.Не съм dj или нещо от сорта,но искам чист звук ,с хубави баси,колкото е възможно за едни слушалки.

Това ,което съм си харесал е следното :http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|28|58|15972|323_0_0_0_0_0_0_0_0|0

малко бавно се отваря линка.

Редактирано от ssentissim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите предложения ли са по-добри от посоченото от мен на Creative?От това ,което виждам ,като характеристики ,ми изглеждат еднакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На книга всички ще ти се видят еднакви, най-добре обиколи и  слушай различните модели.Аз лично Creative не бих взел.AKG и Sennheiser са сериозни марки при слушалките.И все пак за тия пари чудо не очаквай :) Малко мнения за предложените модели:

http://www.whathifi.com/review/sennheiser-hd-202

http://www.head-fi.org/products/sennheiser-hd-201-headphones/reviews

http://www.amazon.com/Sennheiser-Lightweight-Over-Ear-Binaural-Headphones/dp/B0007XJSQC

http://www.amazon.com/Sennheiser-HD428-Closed-Circumaural-Headphone/dp/B002DGTGNG/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1378556870&sr=1-1&keywords=Sennheiser+HD+428

Редактирано от Kултуровед Гъмов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На книга всички ще ти се видят еднакви, най-добре обиколи и  слушай различните модели.AKG и Sennheiser са сериозни марки при слушалките.Аз лично Creative не бих взел.

http://www.whathifi.com/review/sennheiser-hd-202

http://www.head-fi.org/products/sennheiser-hd-201-headphones/reviews

http://www.amazon.com/Sennheiser-Lightweight-Over-Ear-Binaural-Headphones/dp/B0007XJSQC

http://www.amazon.com/Sennheiser-HD428-Closed-Circumaural-Headphone/dp/B002DGTGNG/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1378556870&sr=1-1&keywords=Sennheiser+HD+428

Знам,че са сериозни марки ,но понеже картата ми е Creative и има разни глезотийки ,от които други слушалки не могат да се възползват.А лошото е ,че спец. Creative-a няма как да го чуя.Благодаря за предложенията и информацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам,че са сериозни марки ,но понеже картата ми е Creative и има разни глезотийки ,от които други слушалки не могат да се възползват.А лошото е ,че спец. Creative-a няма как да го чуя.Благодаря за предложенията и информацията!

Най евтиния дак свири 100 пъти по добре от Криейтив. И би ли споделил какви са тия глупави глезотийки че ми стана интересно.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Картата ти ако има 'глезотийки" най- малкото е необходимо да си купуваш слушалки креатив. Замисли се над горният над мен пост. Е, трябва и да го разбереш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най евтиния дак свири 100 пъти по добре от Криейтив. И би ли споделил какви са тия глупави глезотийки че ми стана интересно.

SBX Pro Studio Crystalizer  SBX Pro Studio Surround  SBX Pro Studio Bass  SBX Pro Studio Dialog Plus  SBX Pro Studio Smart Volume Sound Blaster CrystalVoice Technology  CrystalVoice Acoustic Echo Cancellation  CrystalVoice Noise Reduction  CrystalVoice Smart Volume  CrystalVoice FX CrystalVoice Focus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SBX Pro Studio Crystalizer  SBX Pro Studio Surround  SBX Pro Studio Bass  SBX Pro Studio Dialog Plus  SBX Pro Studio Smart Volume Sound Blaster CrystalVoice Technology  CrystalVoice Acoustic Echo Cancellation  CrystalVoice Noise Reduction  CrystalVoice Smart Volume  CrystalVoice FX CrystalVoice Focus

Тотални глупости и измислици са тия неща дето си цитирал.

Всички тия глезотии изброени от теб само и единствено ще омажат звуковата картина вместо да я представят такава каквато би трябвало да бъде.

Разгледай професионалките звукови карти - един от най приемливите варианти е Focurite като цена за изработка, съотношение качество.

Ако се загледаш във сериозни карти като RME, DynAudo ще проумееш само едно - че при тях цифрите на цената са 3 или 4 цифрени инямат всички тези глупости които боклучавата карта на Криейтив предлага.

И когато чуеш слушалките на такава карта или най елементарния дак ще разбереш защо прехвалените звукови карти не струват. НО ти си намилаш на своята си. И смяташ че ще имаш качество.

Ако искаш джангър - прав ти път - купи си скапани слушалки за да имаш илюзия че имаш звук. Избираш си адекватни слушалки като си приготвиш сума във рамките на най малко 100 лв и тогава ще разбереш за какво говоря!!!

Ако искаш адекватна слушалка най добре се загледай и прочети ето този мой пост - целия от край до край. И тогава ще имаш отговор на всичките си въпроси. И не на последно място - слушалки+съраунд =тотално недоразумение. Самия съраунд изобщо като цяло е тотално недоразумение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тотални глупости и измислици са тия неща дето си цитирал.

Всички тия глезотии изброени от теб само и единствено ще омажат звуковата картина вместо да я представят такава каквато би трябвало да бъде.

Разгледай професионалките звукови карти - един от най приемливите варианти е Focurite като цена за изработка, съотношение качество.

Ако се загледаш във сериозни карти като RME, DynAudo ще проумееш само едно - че при тях цифрите на цената са 3 или 4 цифрени инямат всички тези глупости които боклучавата карта на Криейтив предлага.

И когато чуеш слушалките на такава карта или най елементарния дак ще разбереш защо прехвалените звукови карти не струват. НО ти си намилаш на своята си. И смяташ че ще имаш качество.

Ако искаш джангър - прав ти път - купи си скапани слушалки за да имаш илюзия че имаш звук. Избираш си адекватни слушалки като си приготвиш сума във рамките на най малко 100 лв и тогава ще разбереш за какво говоря!!!

Ако искаш адекватна слушалка най добре се загледай и прочети ето този мой пост - целия от край до край. И тогава ще имаш отговор на всичките си въпроси. И не на последно място - слушалки+съраунд =тотално недоразумение. Самия съраунд изобщо като цяло е тотално недоразумение.

Нищо не си "намилам" на моята,а цитирам това,което от Creative  ми казаха,при запитване от мен.Не претендирам да съм наясно и ето затова съм пуснал тема и ме интересува мнението ви.Професионалните карти,закоито говориш,няма как да си закупя,тъй като вече имам горепосочената от мен,макар и да не може да става и дума за сравнение,а не ми се наливат такива пари,дори и да си струва.А и все пак ,става въпрос за домашно ползване за някоя смотана mp3 ,игра или филм.Не съм толкова наясно ,колкото теб и сигурно и няма да усетя кой знае каква разлика между моята карта и посочените от теб,най-малкото не притежавам необходимото озвучаване.За слушалки ще погледна  от пост-а ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай сега. Казвал съм на много хора ще го кажа и на теб. Отиди в Фактор извади 100 лв вземи си АКГ К99 и не се занимавай с разни други слушалки. Ще останеш очарован от това което ще получиш за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай сега. Казвал съм на много хора ще го кажа и на теб. Отиди в Фактор извади 100 лв вземи си АКГ К99 и не се занимавай с разни други слушалки. Ще останеш очарован от това което ще получиш за тези пари.

Да не отварям нова тема, искам да направя подарък на брата, наскоро му подарих неизползван от мен ipod touch 3g и понеже той е спортна натура, тичане плуване и т.н. Търся някакви слушалки стандартен 3,5мм. жак. "Спортни" каквото и да значи това, може би удобни по време на тичане ли знам ли... Като марки от тук, от там искам да отпишем комерсиалните: Сони, Филипс, Самсунг и т.н. AKG, Sennheiser and etc. съм чул, че си заслужават парите в средният клас. И понеже не разбирам от този тип техника, попаднах на Sennheiser Adidas серията и изглеждат доста добре (пример). Ще съм благодарен ако можеш да препоръчаш някакви спортни слушалки колега КОЛЕЦ като не държа да стават и за плуване, защото предполагам ще се оскъпят доста или пък ще куца нещо за сметка на водоустойчивостта. Бюджет: около 100-120лева, ако е нещо, което си заслужава няма проблем за 5-10 лева отгоре. Имам и една молба към теб с линк към магазин от който да ги закупя или място на което да отида. Ако все пак според теб не си заслужава тази покупка за тези пари или просто като цяло с тази идея за спорт. Ще премина на план Б за подарък bluetooth който да поддържа 2 у-ва едновременно, но това е само информативно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, искам да направя подарък на брата, наскоро му подарих неизползван от мен ipod touch 3g и понеже той е спортна натура, тичане плуване и т.н. Търся някакви слушалки стандартен 3,5мм. жак. "Спортни" каквото и да значи това, може би удобни по време на тичане ли знам ли... Като марки от тук, от там искам да отпишем комерсиалните: Сони, Филипс, Самсунг и т.н. AKG, Sennheiser and etc. съм чул, че си заслужават парите в средният клас. И понеже не разбирам от този тип техника, попаднах на Sennheiser Adidas серията и изглеждат доста добре (пример). Ще съм благодарен ако можеш да препоръчаш някакви спортни слушалки колега КОЛЕЦ като не държа да стават и за плуване, защото предполагам ще се оскъпят доста или пък ще куца нещо за сметка на водоустойчивостта. Бюджет: около 100-120лева, ако е нещо, което си заслужава няма проблем за 5-10 лева отгоре. Имам и една молба към теб с линк към магазин от който да ги закупя или място на което да отида. Ако все пак според теб не си заслужава тази покупка за тези пари или просто като цяло с тази идея за спорт. Ще премина на план Б за подарък bluetooth който да поддържа 2 у-ва едновременно, но това е само информативно :)

DENON AH-C360S SILVER 3.5mm IN-EAR STEREO HEADPHONES - Оферта 1

DENON AH-C360S SILVER 3.5mm IN-EAR STEREO HEADPHONES - Оферта 2

Koss Porta Pro Folding Headphones

Относно денон държа да те предупредя че това е слушалка със огромна динамика страшно ясно изразена честотна лента, огромна наситеност на диапазоните, освен това имат доста добра шумоизолация.

Коса и него съм го слушал също има доста добра шумоизолация, но не може да се сравнява със тази на слушалките на Денон, по какъвто и да е критерий защото това са 2 напълно различни модела слушалки. Изработката на всички е на изключително високо ниво. Разбира се това не значи че въпросните продукти не трябва да се пазят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DENON AH-C360S SILVER 3.5mm IN-EAR STEREO HEADPHONES - Оферта 1

DENON AH-C360S SILVER 3.5mm IN-EAR STEREO HEADPHONES - Оферта 2

Koss PortaPro

Относно денон държа да те предупредя че това е слушалка със огромна динамика страшно ясно изразена честотна лента, огромна наситеност на диапазоните, освен това имат доста добра шумоизолация.

Благодаря ти за бързият отговор. Определено ми допадат, но дали има шанс за нещо от типа "over ear", а последните ми изглеждат доста неудобни и ще ги изключа. Разгледах и други модели на Денон, но доста соленички като цена над 100$. Иначе ако не изскочи друго предложение като марка, модел, разновидност, най - вероятно ще ти се доверя и ще ги поръчам до седмица, че ще ми трябват след 20 дена :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързият отговор. Определено ми допадат, но дали има шанс за нещо от типа "over ear", а последните ми изглеждат доста неудобни и ще ги изключа. Разгледах и други модели на Денон, но доста соленички като цена над 100$. Иначе ако не изскочи друго предложение като марка, модел, разновидност, най - вероятно ще ти се доверя и ще ги поръчам до седмица, че ще ми трябват след 20 дена :P

AKG

AKG от България

Разгледай К520 и К518 идват 10 лв над лимита който си сложил. И качеството е много добро и дизайна също.

К520 не е сгъваем. А К518 идва със доста дълъг  кабел който е основния недостатък при спортуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,решено,това са слушалките ,които ще закупя.Благодаря и лек ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AKG

AKG от България

Разгледай К520 и К518 идват 10 лв над лимита който си сложил. И качеството е много добро и дизайна също.

К520 не е сгъваем. А К518 идва със доста дълъг  кабел който е основния недостатък при спортуване.

В крайна сметка реших ще поръчам Denon AH-C360 S края на тази или нач. на другата седмица и дано пристигне до края на месец Септември. Ако до тогава колега се присетиш някакви удобни и качествени слушалки в този ценови диапазон си добре дошъл да ги споделиш на ЛС или тук ;). Благодаря ти много за помоща. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.