Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

момчета купих си този телевизор на промоция от техномаркет на цена 269 лв много съм доволен за сега ,но ми възникна 1 проблем със субтитрите изчетох много теми в интернет ,затова как имат проблем с четенето на  субтитри от усб при мен проблема е друг субтитрите вървят всичко ,но избързват винаги пускам филма с субтитрите на компа и всичко е нормално пускам ги през usb-то на телевизора и субтитрите избързват  никъде не видях хора с моя проблем моля помагайте да го реша субтитрите са UTF-8 и пробвах и .sub и .str ,но е все едно и също и искам да попитам този телевизор подържа ли този mpeg-4 ,който ще трябва за цифровата тв и като цяло добра покупка ли съм направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора ще работи на ефирната а това за субтитрите , щом си сигурин че на компютъра си вървят нормално , без избързване / забавяне , защо не погледнеш опциите на ТВ да не би там да има нещо което да се настройва за синхронизацията на субтитрите . Друг вариант е ако действително има бъг - да са пуснали ъпдейт на софтуера на ТВ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая чертичка пред 1333 буквата L ли е? Ако е L1333 това е тазгодишен модел и е нормално цифровия тунер (има такъв) да е mpeg4.

пс. jonov ти даде хубав съвет да му обновиш софтуера но поне аз не виждам от къде се тегли на официалната страница?

http://www.toshiba.bg/television/led/L1/22l1333/

Иначе при новите продукти е така. Пускат ги за продажба и винаги изкарват бързо-бързо фиксове за разни бъгове.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да Буквата Л е незнам проблема е просто при повечето филми ето таман изгледах 1 друг филм при който със субтитрите нямаше проблеми ,но с повечето филми има пускам ги на компа и вървят без грешка незнам гледам ги правя ги утф-8 всички ,но има явно нещо ,което немога да уловя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш SW и си ги синхронизираш. Ако е еднакво избързването за целия филм е работа за секунди. Но ако си купиш кабел тия проблеми ще са ти спестени.

Отваряш субтитрите и ги маркираш всичките чрез Ctrl + A (ще се оцветят в синьо) после даваш Ctrl + D. И тук вече идва сложната част да нацелиш с колко да ги изместиш. 

Вероятно ще трябват няколко опита щом само на телевизора се разминават. Хубавото е че ще триеш и записваш само текстовия файл та няма да се бавиш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.