Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТУК !!!

Купих си телевизор който има два HDMI входа и ми дадоха един кабел с който да си свържа компа към него.От едната страна на кабела има HDMI букса а от другата му е DVI букса.HDMI буксата трябва да влезе в телевизора, а DVI в компа.Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса.Въпроса ми е следния няма ли някъв начин да го свържа с тоз кабел

Редактирано от bulio911 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промени си заглавието на примерно - Свързване на телевизор към компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си каква ти е видеокартата, за да видим дали има възможност да свържеш TV-то към компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма начин нито с този кабел нито с друг. За стария аналог (синята букса) има едни скъпи конвертори но дори да се изръсиш за такъв сигнала е отврат.

За тия пари е по-добре да вземеш нова видеокарта като HD6450 и да си гледаш като бял човек филмите. Ще ти трябва и HDMI -> HDMI кабел та да имаш и звук.

пс. Предполагам карта всъщност няма щом имаш само D-Sub изход а е вградена графика?

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма начин нито с този кабел нито с друг. За стария аналог (синята букса) има едни скъпи конвертори но дори да се изръсиш за такъв сигнала е отврат.

За тия пари е по-добре да вземеш нова видеокарта като HD6450 и да си гледаш като бял човек филмите. Ще ти трябва и HDMI -> HDMI кабел та да имаш и звук.

пс. Предполагам карта всъщност няма щом имаш само D-Sub изход а е вградена графика?

Да нямам видео. Е чак пък толоз ли са скъпи тия конвертори може ли да ми пратиш някъв линк за да видя за какво става въпрос и не съм чак такъв фен на качество за филм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да то не е кабел а конвертор освен това трябва да се поръчва понеже трудно се намира. Някой беше давал линк преди време та белким ти види темата.

Въпроса е обаче че качеството на картината е гадно и просто не си заслужава дори да не бяха скъпи.

Edit: Ето какво намерих - http://www.procombg.com/product_info.php?cPath=156_161&products_id=10953 и тук http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=270&group3=&group4=&article=15241

Предполагам ти стана ясно защо нова видеокарта ти излиза по-изгодно?  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да то не е кабел а конвертор освен това трябва да се поръчва понеже трудно се намира. Някой беше давал линк преди време та белким ти види темата.

Въпроса е обаче че качеството на картината е гадно и просто не си заслужава дори да не бяха скъпи.

Edit: Ето какво намерих - http://www.procombg.com/product_info.php?cPath=156_161&products_id=10953 и тук http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=270&group3=&group4=&article=15241

Това няма ли да стане http://www.emag.bg/prehodnik-hama-15-pinov-vga-dvi-analogov-45074/pd/EGFPKBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ти конвертор защото са различни стандарти, чат ли си? С преходници нищо не правиш дори да ставаха накрайниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ти конвертор защото са различни стандарти, чат ли си? С преходници нищо не правиш дори да ставаха накрайниците.

ами ако го свържа с такъв кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg ще стане ли ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами ако го свържа с такъв кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg ще стане ли ???

Това също е за аналогов сигнал и разбира се става, но най- добре е да си купиш видеокартата, предложена от" naruto".С нея и HDMI кабел си решаваш въпроса със звука и картината във цифров вид!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също е за аналогов сигнал и разбира се става, но най- добре е да си купиш видеокартата, предложена от" naruto".С нея и HDMI кабел си решаваш въпроса със звука и картината във цифров вид!

То хубаво ще си я купя, но ако я купя процесора ми е слаб трябва да смянам и него а сменя ли видеото и процесора захранването няма да издържи, така че по хубаво е да си купя нов комп.

Добре сега да кажем си купя тоз кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg и го свържа ще показва ли картина било то без звук или със звук ??? на мен не ми е толкова важен звука или перфектното качество просто искам да си гледам новите филми на по голям екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

То хубаво ще си я купя, но ако я купя процесора ми е слаб трябва да смянам и него а сменя ли видеото и процесора захранването няма да издържи, така че по хубаво е да си купя нов комп.

Добре сега да кажем си купя тоз кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg и го свържа ще показва ли картина било то без звук или със звук ??? на мен не ми е толкова важен звука или перфектното качество просто искам да си гледам новите филми на по голям екран.

Вече Ви отговорих, че ще може със него в горният пост. Трябва ли да се повтаряме? Кабелът е за аналогов аудио и видео сигнал. Можете да куплирате  скарта към телевизора и от менюто  на телевизора да изберете   "Scart" Ще имате картина и звук/стерео/

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много глупости прочетох в едно изречение. Не трябва да сменяш нищо! Видеото е на ниво съвременна вградена графика. Това че е малко по-добро от старото вградено и ще гълта някой W отгоре не те касае дори да си с 300W захранване. Дори с по-добра видеокарта като 7730 ще е достатъчно икономична и захранването пък и процесора пак не те касаят. Въпроса е че е по-скъпо а на теб ти трябва просто нещо за филми с необходимия изход та не е нужно да се охарчваш. пс. Ако тия глупости ти ги говори някой до теб му набии два шамара и го прати да се разходи да не ти пречи. Питаш понеже искаш помощ та не обяснявай а слушай и възприемай. Единствената спънка е ако си с 10 год. антика и ти трябва AGP видео. Такива просто отдавна не се произвеждат. За това напиши какво ти е дъното и ще ти се отговори ако не си наясно. Edit: LZ4JW няма да има звук. Не забравяй че от едната страна е D-Sub и няма как да изкара звук. Виж картина може и да тръгне някаква. Ама да си беше стоял на стария телевизор. Просто няма смисъл от новия щом ще му пуска подобен сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много глупости прочетох в едно изречение. Не трябва да сменяш нищо! Видеото е на ниво съвременна вградена графика. Това че е малко по-добро от старото вградено и ще гълта някой W отгоре не те касае дори да си с 300W захранване. Дори с по-добра видеокарта като 7730 ще е достатъчно икономична и захранването пък и процесора пак не те касаят. Въпроса е че е по-скъпо а на теб ти трябва просто нещо за филми с необходимия изход та не е нужно да се охарчваш. пс. Ако тия глупости ти ги говори някой до теб му набии два шамара и го прати да се разходи да не ти пречи. Питаш понеже искаш помощ та не обяснявай а слушай и възприемай. Единствената спънка е ако си с 10 год. антика и ти трябва AGP видео. Такива просто отдавна не се произвеждат. За това напиши какво ти е дъното и ще ти се отговори ако не си наясно. Edit: LZ4JW няма да има звук. Не забравяй че от едната страна е D-Sub и няма как да изкара звук. Виж картина може и да тръгне някаква. Ама да си беше стоял на стария телевизор. Просто няма смисъл от новия щом ще му пуска подобен сигнал.

Да! Прав си, за което се извинявам. Лошото е че го видях това, но форумът не ми разрешава редакция по незнам какви причини. Нека постът ми се изтрие от няко модератор. Аз за сега не успявам все още. Благодаря приятел! А на колегата се извинявам за подвеждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното ми е ECS GeForce7050M-M , а кабела дето ми го дадоха с телевизора е такъв http://www.vidimensio.eu/catalog/images/DVI-HDMI-cable.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=835&MenuID=21&LanID=0 Имаш слот за видеото та всичко е тип-топ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, 

Имам следното питане. Мога ли да получа картина от телевизора на лаптопа си? Има ли някакъв начин? И на двете места съм с  HDMI и безпроблемно си гледам филми на телевизора от лаптопа, но искам и обратното, това което дават на ТВ да го гледам тук, на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, 

Имам следното питане. Мога ли да получа картина от телевизора на лаптопа си? Има ли някакъв начин? И на двете места съм с  HDMI и безпроблемно си гледам филми на телевизора от лаптопа, но искам и обратното, това което дават на ТВ да го гледам тук, на лаптопа.

:) Нема да стане :no-no: на лаптопа имаш HDMI изход а на тв HDMI вход .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТУК !!!

Купих си телевизор който има два HDMI входа и ми дадоха един кабел с който да си свържа компа към него.От едната страна на кабела има HDMI букса а от другата му е DVI букса.HDMI буксата трябва да влезе в телевизора, а DVI в компа.Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса.Въпроса ми е следния няма ли някъв начин да го свържа с тоз кабел

С един такъв преходник просто няма шанс да не се получи. Естествено с тоя преходник и кабела, който ти е наличен, към телевизора отива само сигнал за изображението. Звук на телевизора няма да има и трябва да се ползва външен отделен аудиоусилвател, като ако към компютъра има свързани колонки- те може да са източника на звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С един такъв преходник просто няма шанс да не се получи. Естествено с тоя преходник и кабела, който ти е наличен, към телевизора отива само сигнал за изображението. Звук на телевизора няма да има и трябва да се ползва външен отделен аудиоусилвател, като ако към компютъра има свързани колонки- те може да са източника на звук.

Колега , няма да стане . Я виж какво пише........

Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса

Е , няма как от аналогов сигнал тоя преходник да го направи цифров :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май взеха да ги отбягват тия входове :( дори и на стария ми панасоник 2009 г модел - няма .

Автора да взима една карта с цифров изход - има и по 40:50 лева :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dimitur Dimitrow
      Здравейте на всички! От около месец се чудя дали да си взема някой премиум телефон на изплащане от Теленор. Проблемът е че - 
      1. Загледал съм се на Huawei P20, Samsung Galaxy S8 или S8+, LG G7 ThinQ или по-бюджетния Galaxy A6+. Изглежда че не просто мога да избера измежду тях.
      2. Никога не съм си взимал телефон на изплащане от Теленор, въпреки че имам доста скъп план.
      По принцип камерата (възможно и да е двойна), бързият процесор и големината (поне 5.5 инча) са ми най-важни...
      Ще бъда изключително благодарен, ако някой може да помогне с този труден избор.
    • от Goodlike
      Здравейте колеги имам един по странен въпрос.
      Дали някой има информация за s8 lite кога ще излиза в България,цена и такива неща.
      Питам защото следя телефона от преди да излезе официално и от 2 месеца на сам не мога да намеря нова информация за него. Моля ако някой нещо разбера или види в интернет да сподели. Благодаря предварително , лек и успешен ден на всички !
    • от andrei2250
      Здравейте, днес ми преинсталираха лаптопа слагайки ми windows 10 Pro N, всичко върви супер с изключение на това, че не мога да прехвърлям файлове чрез usb в телефона и от телефона, абе въобще нищо, само се зарежда,  някакви драйвери иска. Надявам се някой да може да ми помогне.
      Поздрави!

забравих да спомена - телефона ми е galaxy a3 2017 
    • от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.