Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТУК !!!

Купих си телевизор който има два HDMI входа и ми дадоха един кабел с който да си свържа компа към него.От едната страна на кабела има HDMI букса а от другата му е DVI букса.HDMI буксата трябва да влезе в телевизора, а DVI в компа.Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса.Въпроса ми е следния няма ли някъв начин да го свържа с тоз кабел

Редактирано от bulio911 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промени си заглавието на примерно - Свързване на телевизор към компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си каква ти е видеокартата, за да видим дали има възможност да свържеш TV-то към компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма начин нито с този кабел нито с друг. За стария аналог (синята букса) има едни скъпи конвертори но дори да се изръсиш за такъв сигнала е отврат.

За тия пари е по-добре да вземеш нова видеокарта като HD6450 и да си гледаш като бял човек филмите. Ще ти трябва и HDMI -> HDMI кабел та да имаш и звук.

пс. Предполагам карта всъщност няма щом имаш само D-Sub изход а е вградена графика?

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма начин нито с този кабел нито с друг. За стария аналог (синята букса) има едни скъпи конвертори но дори да се изръсиш за такъв сигнала е отврат.

За тия пари е по-добре да вземеш нова видеокарта като HD6450 и да си гледаш като бял човек филмите. Ще ти трябва и HDMI -> HDMI кабел та да имаш и звук.

пс. Предполагам карта всъщност няма щом имаш само D-Sub изход а е вградена графика?

Да нямам видео. Е чак пък толоз ли са скъпи тия конвертори може ли да ми пратиш някъв линк за да видя за какво става въпрос и не съм чак такъв фен на качество за филм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да то не е кабел а конвертор освен това трябва да се поръчва понеже трудно се намира. Някой беше давал линк преди време та белким ти види темата.

Въпроса е обаче че качеството на картината е гадно и просто не си заслужава дори да не бяха скъпи.

Edit: Ето какво намерих - http://www.procombg.com/product_info.php?cPath=156_161&products_id=10953 и тук http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=270&group3=&group4=&article=15241

Предполагам ти стана ясно защо нова видеокарта ти излиза по-изгодно?  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да то не е кабел а конвертор освен това трябва да се поръчва понеже трудно се намира. Някой беше давал линк преди време та белким ти види темата.

Въпроса е обаче че качеството на картината е гадно и просто не си заслужава дори да не бяха скъпи.

Edit: Ето какво намерих - http://www.procombg.com/product_info.php?cPath=156_161&products_id=10953 и тук http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=270&group3=&group4=&article=15241

Това няма ли да стане http://www.emag.bg/prehodnik-hama-15-pinov-vga-dvi-analogov-45074/pd/EGFPKBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ти конвертор защото са различни стандарти, чат ли си? С преходници нищо не правиш дори да ставаха накрайниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ти конвертор защото са различни стандарти, чат ли си? С преходници нищо не правиш дори да ставаха накрайниците.

ами ако го свържа с такъв кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg ще стане ли ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами ако го свържа с такъв кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg ще стане ли ???

Това също е за аналогов сигнал и разбира се става, но най- добре е да си купиш видеокартата, предложена от" naruto".С нея и HDMI кабел си решаваш въпроса със звука и картината във цифров вид!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също е за аналогов сигнал и разбира се става, но най- добре е да си купиш видеокартата, предложена от" naruto".С нея и HDMI кабел си решаваш въпроса със звука и картината във цифров вид!

То хубаво ще си я купя, но ако я купя процесора ми е слаб трябва да смянам и него а сменя ли видеото и процесора захранването няма да издържи, така че по хубаво е да си купя нов комп.

Добре сега да кажем си купя тоз кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg и го свържа ще показва ли картина било то без звук или със звук ??? на мен не ми е толкова важен звука или перфектното качество просто искам да си гледам новите филми на по голям екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

То хубаво ще си я купя, но ако я купя процесора ми е слаб трябва да смянам и него а сменя ли видеото и процесора захранването няма да издържи, така че по хубаво е да си купя нов комп.

Добре сега да кажем си купя тоз кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg и го свържа ще показва ли картина било то без звук или със звук ??? на мен не ми е толкова важен звука или перфектното качество просто искам да си гледам новите филми на по голям екран.

Вече Ви отговорих, че ще може със него в горният пост. Трябва ли да се повтаряме? Кабелът е за аналогов аудио и видео сигнал. Можете да куплирате  скарта към телевизора и от менюто  на телевизора да изберете   "Scart" Ще имате картина и звук/стерео/

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много глупости прочетох в едно изречение. Не трябва да сменяш нищо! Видеото е на ниво съвременна вградена графика. Това че е малко по-добро от старото вградено и ще гълта някой W отгоре не те касае дори да си с 300W захранване. Дори с по-добра видеокарта като 7730 ще е достатъчно икономична и захранването пък и процесора пак не те касаят. Въпроса е че е по-скъпо а на теб ти трябва просто нещо за филми с необходимия изход та не е нужно да се охарчваш. пс. Ако тия глупости ти ги говори някой до теб му набии два шамара и го прати да се разходи да не ти пречи. Питаш понеже искаш помощ та не обяснявай а слушай и възприемай. Единствената спънка е ако си с 10 год. антика и ти трябва AGP видео. Такива просто отдавна не се произвеждат. За това напиши какво ти е дъното и ще ти се отговори ако не си наясно. Edit: LZ4JW няма да има звук. Не забравяй че от едната страна е D-Sub и няма как да изкара звук. Виж картина може и да тръгне някаква. Ама да си беше стоял на стария телевизор. Просто няма смисъл от новия щом ще му пуска подобен сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много глупости прочетох в едно изречение. Не трябва да сменяш нищо! Видеото е на ниво съвременна вградена графика. Това че е малко по-добро от старото вградено и ще гълта някой W отгоре не те касае дори да си с 300W захранване. Дори с по-добра видеокарта като 7730 ще е достатъчно икономична и захранването пък и процесора пак не те касаят. Въпроса е че е по-скъпо а на теб ти трябва просто нещо за филми с необходимия изход та не е нужно да се охарчваш. пс. Ако тия глупости ти ги говори някой до теб му набии два шамара и го прати да се разходи да не ти пречи. Питаш понеже искаш помощ та не обяснявай а слушай и възприемай. Единствената спънка е ако си с 10 год. антика и ти трябва AGP видео. Такива просто отдавна не се произвеждат. За това напиши какво ти е дъното и ще ти се отговори ако не си наясно. Edit: LZ4JW няма да има звук. Не забравяй че от едната страна е D-Sub и няма как да изкара звук. Виж картина може и да тръгне някаква. Ама да си беше стоял на стария телевизор. Просто няма смисъл от новия щом ще му пуска подобен сигнал.

Да! Прав си, за което се извинявам. Лошото е че го видях това, но форумът не ми разрешава редакция по незнам какви причини. Нека постът ми се изтрие от няко модератор. Аз за сега не успявам все още. Благодаря приятел! А на колегата се извинявам за подвеждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното ми е ECS GeForce7050M-M , а кабела дето ми го дадоха с телевизора е такъв http://www.vidimensio.eu/catalog/images/DVI-HDMI-cable.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=835&MenuID=21&LanID=0 Имаш слот за видеото та всичко е тип-топ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, 

Имам следното питане. Мога ли да получа картина от телевизора на лаптопа си? Има ли някакъв начин? И на двете места съм с  HDMI и безпроблемно си гледам филми на телевизора от лаптопа, но искам и обратното, това което дават на ТВ да го гледам тук, на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, 

Имам следното питане. Мога ли да получа картина от телевизора на лаптопа си? Има ли някакъв начин? И на двете места съм с  HDMI и безпроблемно си гледам филми на телевизора от лаптопа, но искам и обратното, това което дават на ТВ да го гледам тук, на лаптопа.

:) Нема да стане :no-no: на лаптопа имаш HDMI изход а на тв HDMI вход .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТУК !!!

Купих си телевизор който има два HDMI входа и ми дадоха един кабел с който да си свържа компа към него.От едната страна на кабела има HDMI букса а от другата му е DVI букса.HDMI буксата трябва да влезе в телевизора, а DVI в компа.Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса.Въпроса ми е следния няма ли някъв начин да го свържа с тоз кабел

С един такъв преходник просто няма шанс да не се получи. Естествено с тоя преходник и кабела, който ти е наличен, към телевизора отива само сигнал за изображението. Звук на телевизора няма да има и трябва да се ползва външен отделен аудиоусилвател, като ако към компютъра има свързани колонки- те може да са източника на звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С един такъв преходник просто няма шанс да не се получи. Естествено с тоя преходник и кабела, който ти е наличен, към телевизора отива само сигнал за изображението. Звук на телевизора няма да има и трябва да се ползва външен отделен аудиоусилвател, като ако към компютъра има свързани колонки- те може да са източника на звук.

Колега , няма да стане . Я виж какво пише........

Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса

Е , няма как от аналогов сигнал тоя преходник да го направи цифров :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май взеха да ги отбягват тия входове :( дори и на стария ми панасоник 2009 г модел - няма .

Автора да взима една карта с цифров изход - има и по 40:50 лева :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам следния проблем с горепосочения апарат. 
      Реших да разнообразя малко и закупих note 3 втора употреба. Тествах го с CPU-Z и ANTUTU. Също така го проверих в imei.info. Без проблеми отваря системното меню на самсунг *#0*# и прави всичко тестове. Притеснявах се да не е реплика, но всичко отговаря на оригинала. И така идва проблема
      Телефона върви изключително ама наистина изключително бавно след mastar reset. Показва, че има 16гб ROM но без нито 1 инсталирано приложение има свободни 900mb. И последното е че в настройките на камерата максимално работи на 8mp а трябва да е на 13.
      Телефона е root-нат и не знам дали е слаган някой не стоков room. 
      Може ли да ми кажете има ли вариант да се оправят тези проблеми? 
    • от Toni_995
      Здравейте преди няколко дни си взехме тв Samsung 55MU6172 имаме проблем ,като влезнем в интернет и цъкнем на сайт със филми без значение  кой дава обложките на филмите с различен цвят ще добавя снимки. Моля някой който разбира да ни помогне , благодаря ви.  

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.