Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bulio911

Свързване на телевизор към компютър

Препоръчан отговор

ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТУК !!!

Купих си телевизор който има два HDMI входа и ми дадоха един кабел с който да си свържа компа към него.От едната страна на кабела има HDMI букса а от другата му е DVI букса.HDMI буксата трябва да влезе в телевизора, а DVI в компа.Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса.Въпроса ми е следния няма ли някъв начин да го свържа с тоз кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промени си заглавието на примерно - Свързване на телевизор към компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си каква ти е видеокартата, за да видим дали има възможност да свържеш TV-то към компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма начин нито с този кабел нито с друг. За стария аналог (синята букса) има едни скъпи конвертори но дори да се изръсиш за такъв сигнала е отврат.

За тия пари е по-добре да вземеш нова видеокарта като HD6450 и да си гледаш като бял човек филмите. Ще ти трябва и HDMI -> HDMI кабел та да имаш и звук.

пс. Предполагам карта всъщност няма щом имаш само D-Sub изход а е вградена графика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма начин нито с този кабел нито с друг. За стария аналог (синята букса) има едни скъпи конвертори но дори да се изръсиш за такъв сигнала е отврат.

За тия пари е по-добре да вземеш нова видеокарта като HD6450 и да си гледаш като бял човек филмите. Ще ти трябва и HDMI -> HDMI кабел та да имаш и звук.

пс. Предполагам карта всъщност няма щом имаш само D-Sub изход а е вградена графика?

Да нямам видео. Е чак пък толоз ли са скъпи тия конвертори може ли да ми пратиш някъв линк за да видя за какво става въпрос и не съм чак такъв фен на качество за филм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да то не е кабел а конвертор освен това трябва да се поръчва понеже трудно се намира. Някой беше давал линк преди време та белким ти види темата.

Въпроса е обаче че качеството на картината е гадно и просто не си заслужава дори да не бяха скъпи.

Edit: Ето какво намерих - http://www.procombg.com/product_info.php?cPath=156_161&products_id=10953 и тук http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=270&group3=&group4=&article=15241

Предполагам ти стана ясно защо нова видеокарта ти излиза по-изгодно?  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да то не е кабел а конвертор освен това трябва да се поръчва понеже трудно се намира. Някой беше давал линк преди време та белким ти види темата.

Въпроса е обаче че качеството на картината е гадно и просто не си заслужава дори да не бяха скъпи.

Edit: Ето какво намерих - http://www.procombg.com/product_info.php?cPath=156_161&products_id=10953 и тук http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=270&group3=&group4=&article=15241

Това няма ли да стане http://www.emag.bg/prehodnik-hama-15-pinov-vga-dvi-analogov-45074/pd/EGFPKBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ти конвертор защото са различни стандарти, чат ли си? С преходници нищо не правиш дори да ставаха накрайниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ти конвертор защото са различни стандарти, чат ли си? С преходници нищо не правиш дори да ставаха накрайниците.

ами ако го свържа с такъв кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg ще стане ли ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами ако го свържа с такъв кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg ще стане ли ???

Това също е за аналогов сигнал и разбира се става, но най- добре е да си купиш видеокартата, предложена от" naruto".С нея и HDMI кабел си решаваш въпроса със звука и картината във цифров вид!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също е за аналогов сигнал и разбира се става, но най- добре е да си купиш видеокартата, предложена от" naruto".С нея и HDMI кабел си решаваш въпроса със звука и картината във цифров вид!

То хубаво ще си я купя, но ако я купя процесора ми е слаб трябва да смянам и него а сменя ли видеото и процесора захранването няма да издържи, така че по хубаво е да си купя нов комп.

Добре сега да кажем си купя тоз кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg и го свържа ще показва ли картина било то без звук или със звук ??? на мен не ми е толкова важен звука или перфектното качество просто искам да си гледам новите филми на по голям екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

То хубаво ще си я купя, но ако я купя процесора ми е слаб трябва да смянам и него а сменя ли видеото и процесора захранването няма да издържи, така че по хубаво е да си купя нов комп.

Добре сега да кажем си купя тоз кабел http://image.made-in-china.com/2f0j00pCkaindJlBzL/Scart-to-VGA-Cable-SCART-21PIN-TO-DB15-PIN-.jpg и го свържа ще показва ли картина било то без звук или със звук ??? на мен не ми е толкова важен звука или перфектното качество просто искам да си гледам новите филми на по голям екран.

Вече Ви отговорих, че ще може със него в горният пост. Трябва ли да се повтаряме? Кабелът е за аналогов аудио и видео сигнал. Можете да куплирате  скарта към телевизора и от менюто  на телевизора да изберете   "Scart" Ще имате картина и звук/стерео/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много глупости прочетох в едно изречение. Не трябва да сменяш нищо! Видеото е на ниво съвременна вградена графика. Това че е малко по-добро от старото вградено и ще гълта някой W отгоре не те касае дори да си с 300W захранване. Дори с по-добра видеокарта като 7730 ще е достатъчно икономична и захранването пък и процесора пак не те касаят. Въпроса е че е по-скъпо а на теб ти трябва просто нещо за филми с необходимия изход та не е нужно да се охарчваш. пс. Ако тия глупости ти ги говори някой до теб му набии два шамара и го прати да се разходи да не ти пречи. Питаш понеже искаш помощ та не обяснявай а слушай и възприемай. Единствената спънка е ако си с 10 год. антика и ти трябва AGP видео. Такива просто отдавна не се произвеждат. За това напиши какво ти е дъното и ще ти се отговори ако не си наясно. Edit: LZ4JW няма да има звук. Не забравяй че от едната страна е D-Sub и няма как да изкара звук. Виж картина може и да тръгне някаква. Ама да си беше стоял на стария телевизор. Просто няма смисъл от новия щом ще му пуска подобен сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много глупости прочетох в едно изречение. Не трябва да сменяш нищо! Видеото е на ниво съвременна вградена графика. Това че е малко по-добро от старото вградено и ще гълта някой W отгоре не те касае дори да си с 300W захранване. Дори с по-добра видеокарта като 7730 ще е достатъчно икономична и захранването пък и процесора пак не те касаят. Въпроса е че е по-скъпо а на теб ти трябва просто нещо за филми с необходимия изход та не е нужно да се охарчваш. пс. Ако тия глупости ти ги говори някой до теб му набии два шамара и го прати да се разходи да не ти пречи. Питаш понеже искаш помощ та не обяснявай а слушай и възприемай. Единствената спънка е ако си с 10 год. антика и ти трябва AGP видео. Такива просто отдавна не се произвеждат. За това напиши какво ти е дъното и ще ти се отговори ако не си наясно. Edit: LZ4JW няма да има звук. Не забравяй че от едната страна е D-Sub и няма как да изкара звук. Виж картина може и да тръгне някаква. Ама да си беше стоял на стария телевизор. Просто няма смисъл от новия щом ще му пуска подобен сигнал.

Да! Прав си, за което се извинявам. Лошото е че го видях това, но форумът не ми разрешава редакция по незнам какви причини. Нека постът ми се изтрие от няко модератор. Аз за сега не успявам все още. Благодаря приятел! А на колегата се извинявам за подвеждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното ми е ECS GeForce7050M-M , а кабела дето ми го дадоха с телевизора е такъв http://www.vidimensio.eu/catalog/images/DVI-HDMI-cable.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, 

Имам следното питане. Мога ли да получа картина от телевизора на лаптопа си? Има ли някакъв начин? И на двете места съм с  HDMI и безпроблемно си гледам филми на телевизора от лаптопа, но искам и обратното, това което дават на ТВ да го гледам тук, на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, 

Имам следното питане. Мога ли да получа картина от телевизора на лаптопа си? Има ли някакъв начин? И на двете места съм с  HDMI и безпроблемно си гледам филми на телевизора от лаптопа, но искам и обратното, това което дават на ТВ да го гледам тук, на лаптопа.

:) Нема да стане :no-no: на лаптопа имаш HDMI изход а на тв HDMI вход .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТУК !!!

Купих си телевизор който има два HDMI входа и ми дадоха един кабел с който да си свържа компа към него.От едната страна на кабела има HDMI букса а от другата му е DVI букса.HDMI буксата трябва да влезе в телевизора, а DVI в компа.Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса.Въпроса ми е следния няма ли някъв начин да го свържа с тоз кабел

С един такъв преходник просто няма шанс да не се получи. Естествено с тоя преходник и кабела, който ти е наличен, към телевизора отива само сигнал за изображението. Звук на телевизора няма да има и трябва да се ползва външен отделен аудиоусилвател, като ако към компютъра има свързани колонки- те може да са източника на звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С един такъв преходник просто няма шанс да не се получи. Естествено с тоя преходник и кабела, който ти е наличен, към телевизора отива само сигнал за изображението. Звук на телевизора няма да има и трябва да се ползва външен отделен аудиоусилвател, като ако към компютъра има свързани колонки- те може да са източника на звук.

Колега , няма да стане . Я виж какво пише........

Но на компа нямам място за DVI букса а само за D-sub синята букса

Е , няма как от аналогов сигнал тоя преходник да го направи цифров :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А телевизора няма ли VGA / D-Sub вход ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май взеха да ги отбягват тия входове :( дори и на стария ми панасоник 2009 г модел - няма .

Автора да взима една карта с цифров изход - има и по 40:50 лева :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от tishkoz
      Здравейте! Имам следния въпрос към вас.. Как да свържа домашното си кино към телевизора(трябва ми единствено и само да изкарам звук)!Ще покажа снимки на входове и изходи на двете неща 
      П.с телевизора няма 3.5мм букса за слушалки
      Дом.кино Panasonic SA-PT160 http://prikachi.com/images.php?images/779/9457779J.jpg 
      ТВ-LG43uj620v- http://prikachi.com/images.php?images/780/9457780P.jpg
    • от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от Goodlike
      Здравейте колеги имам въпрос относно samsung iconx 2018.
      Някой ползвал ли ги е, пробвал ли го е и какво мнение бихте сподели за тях според цената която имат.
      Интересуваме според вас дали си заслужават според парите които струват и цената оправдава ли качество на звука и издръжливостта която трябва да имат.
      Много ви благодаря предварително за мнения и помощта която бихте дали специално за този модел.
      Благодаря предварително лек и успешен ден на всички.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.