Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Daylight Dancer

Създаване на таблица - защо не работи скриптът?

Препоръчан отговор

Правя база данни new_database през phpmyadmin.

После файловете ми са следните:

dbinfo.inc.php:

<?$user="root";$password="тук_ми_е_паролата";$database="new_database";?>

create_table.php >

<?include("dbinfo.inc.php");mysql_connect(localhost,$user,$password);@mysql_select_db($database) or die( "Unable to select database");$query="CREATE TABLE contacts (id int(6) NOT NULL auto_increment,first varchar(15) NOT NULL,last varchar(15) NOT NULL,phone varchar(20) NOT NULL,mobile varchar(20) NOT NULL,fax varchar(20) NOT NULL,email varchar(30) NOT NULL,web varchar(30) NOT NULL,PRIMARY KEY (id))";mysql_query($query);mysql_close();?>

След отварянето на файла create_table.php през браузър(през localhost... разбира се) файлът се изпълнява безпроблемно, но таблица contacts така и не се появява

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя база данни new_database през phpmyadmin.

После файловете ми са следните:

dbinfo.inc.php:

<?$user="root";$password="тук_ми_е_паролата";$database="new_database";?>

create_table.php >

<?include("dbinfo.inc.php");mysql_connect(localhost,$user,$password);@mysql_select_db($database) or die( "Unable to select database");$query="CREATE TABLE contacts (id int(6) NOT NULL auto_increment,first varchar(15) NOT NULL,last varchar(15) NOT NULL,phone varchar(20) NOT NULL,mobile varchar(20) NOT NULL,fax varchar(20) NOT NULL,email varchar(30) NOT NULL,web varchar(30) NOT NULL,PRIMARY KEY (id))";mysql_query($query);mysql_close();?>

След отварянето на файла create_table.php през браузър(през localhost... разбира се) файлът се изпълнява безпроблемно, но таблица contacts така и не се появява

Мерси!

А опитахте ли да изпълните командата в командна линия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако под командна линия имате предвид в Phpmyadmin > SQL да пробвах и се изпълни безпроблемно. Но на мен ми се иска да си работи както преди;

EDIT оправи се след като оправих правомощията на файловете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си нормални отварящи тагове на php кода:

<?php

а не:

<?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си нормални отварящи тагове на php кода:

<?php
а не:

<?

Това е без значение в случая. Реши ли да ползва XML в PHP кода, тогава може да корегира в php.ini

; short_open_tag

; Default Value: On

и да се придържа към твоята препоръка.

В PHP 5.4.0 тази стойност е по подразбиране. На практка краткия таг дава възможност на съкратен запис на конструкция echo. Например,

<?php echo $var ?>

става лаконично на

<?= $var ?>

и ако няма HTML код смело може да се изпуска затварящия таг

?>

...

create_table.php >

...

localhost ако не е константа, защо не е в кавички?

И какъв е смисъла да подтискаш mysql_select_db след като имаш оператор or, който ще прехвърли на die (псевдоним на  функция exit) при отговор FALSE?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.