Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора.Бих искал да попитам ако някой има опит в онлайн пазаруване в сайта eMAG да ми каже дали е доволен от тях в смисъл дали продуктите са без дефекти и добро и бързо ли е обслужването, защото мисля да купувам хардуер за нова конфигурация и ще давам доста пари. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коректни са хората.Не съм имал проблем с тях, нито с поръчката, нито  с доставката.Сутринта поръчваш стоката - другата сутрин получаваш пратката.Колкото пише като цена за избрания от теб продукт- толкова плащаш при получаването. Ако пише 50лв.на избрания продукт, толкова даваш  при доставката, няма "такса пренос" . За сега все на качествени стоки съм случвал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел се беше оплакал, че доставките ставали бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само веднъж съм пазарувал и доставката си дойде навреме. Пишеше доставка на 25-и (примерно) и дойде на 25-и. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах си GSM от тях. Пристигна разпечатан. Оригиналната гаранционна карта, която важи пред официалните сервизи на марката в България, беше махната, и вместо нея беше сложен бял лист хартия, на който беше напечатано, че emag дава 24 месеца гаранция на уреда. Сигурен съм, че освен пред тях, този лист не важи никъде другаде. Нямаше и упътване на български език.

Причината - въпреки, че в сайта всичко е написано на български език, магазинът всъщност е румънски. И българският Закон за защита на потребителите не важи за него. 

Ето и мнение на Комисията за защита на потребителите:

КЗП: Внимавайте със сайта Emag.bg
За кратък период от време в Комисията за защита на потребителите (КЗП) са постъпили 6 жалби срещу румънския сайт Emag.bg.
Сайтът е насочен към пазара в България. Той е изцяло на български език, посочен е телефон за връзка в София и разширението на домейна е „bg”.
В жалбите си потребителите се оплакват, че продуктите не са придружени с инструкции за употреба на български език. Посочват се неверни технически характеристики на предлаганата за продажба техника. Търговецът не удовлетворява рекламациите им за дефекти стоки или, ако приеме, това става трудно и извън срока, предвиден по закон.
Във връзка с тези жалби КЗП изпрати сигнал по европейската система за обмен на информация и сътрудничество при защита на потребителите. Искането на КЗП е за предприемане на действия от компетентния контролен орган в Румъния, който да извърши проверка на търговеца и да наложи санкции в случай че бъдат констатирани нарушения.

Източник.

Често се случва и описанието на стоките да се разминава с действителността. Преди около месец разглеждах фотоапарата Nikon D600, и с учудване забелязах, че към него е дадено описание за ... Canon EOS 600D :) . И друг път се е случвало, но с по-сериозни последици:

"Електронният магазин www.emag.bg е продавал LCD телевизор, за който е твърдял невярно, че притежава дигитален тунер DVB-T." Източник.

А, бе, с едно изречение - "Внимавайте с emag" ;)

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз съм с отлични впечатления, независимо, че фирмата е румънска!В рамките на 24 часа получаваш стоката безплатно и запечатана. Може и да са се случили пропуски при някои, но с българските фирми няма ли ги? До сега съм със 7 поръчки и регистрация към фирмата.Със сигурност е далеч по коректна от Мтел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм доволен от тях. Поръчах монитора си оттам в късния следобед, след 1 час ми се обадиха и на другата сутрин беше при мен. По телефона също са много любезни и коректни. Нямам забележки!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сподели моля колко ти взеха за доставката и до врата ли беше? Ще купувам монитор та правя разни изчисления. :)

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сподели моля колко ти взеха за доставката и до врата ли беше? Ще купувам монитор та правя разни изчисления. :)

Да, буквално пред вратата ми го докараха. Доставка не съм плащал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вярно че беше безплатна явно от много сметки съм склерозирал.

Даже по телефона ще ти съобщят в колко часа ще са пред входната ти врата! Куриерската фирма е също много точна. До сега са ми пратили 9 ваучера с намаление, два от които бяха на стойност 100 лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега съм пазарил само веднъж от тях.При мен се получи проблем.Две стоки поръчах.Получих две пратки,във всяка от пратките беше по една от поръчаните стоки,като всяка пратка беше на стойност,колкото е общата стойност на поръчката.След няколко позвънявания,всичко се оправи.

Като се прибрах у дома,се оказа,че за едната стока нямам гаранционна карта.Отново телефонна работа.Приеха оплакването.Поръчаха да пиша на електронната им поща.Обаче ядец,по незнайни причини пощата им отхвърля писмата им.Отново звънене.Сега вече те ми пратиха гаранционната карта в пощенската кутия.

Надявам се,че всички тия неразбории и неуредици са си чисто и просто технически грешки.Така или иначе,може да се случи на всеки и от всеки такъв магазин.Не съм нито разочарован,нито афектиран по случая.Колкото и да беше дразнещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чак сега разбирам, че не съм получил гаранция за захранване, което купих от емаг. Имам ли шанс да получа гаранционна карта ? (Минал е 1 месец от получаването на продукта.) В сайта пише, че ако не съм сигнализирал в първите 48 часа не могат да ми помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чак сега разбирам, че не съм получил гаранция за захранване, което купих от емаг. Имам ли шанс да получа гаранционна карта ? (Минал е 1 месец от получаването на продукта.) В сайта пише, че ако не съм сигнализирал в първите 48 часа не могат да ми помогнат.

Ако пише "Гаранция на продукта ХХ месеца", няма да има проблем.Проблема е, че ако стане нещо трябва да им пратиш захранването на тях, и те си поемат разходите за ремонта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пише "Гаранция на продукта ХХ месеца", няма да има проблем.Проблема е, че ако стане нещо трябва да им пратиш захранването на тях, и те си поемат разходите за ремонта.

Имам 3 листа. 

Първия е касова бележка от спийди.

Втория е пак вид бележка от спийди.

Третият е гаранцията за кутията, която поръчах заедно със захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пазарувал от тях до момента, но баща ми си взе фотоапарат от тях.Нещата се развиха бързо, харесахме го, поръчхме го и на другия ден фотоапарата беше у баща ми.Всичко беше точно, доставката безплатна и останахме доволни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 3 листа. 

Първия е касова бележка от спийди.

Втория е пак вид бележка от спийди.

Третият е гаранцията за кутията, която поръчах заедно със захранването.

Уверявам те, няма да имаш проблем с гаранцията. Ако стане нещо със захранването, пращаш им всичките документи и захранването поставено в опаковката в която е получено.Предварително може да им се обадиш, или да им пуснеш един email за да знаят хората за какво иде реч.

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уверявам те, няма да имаш проблем с гаранцията. Ако стане нещо със захранването, пращаш им всичките документи и захранването поставено в опаковката в която е получено.Предварително може да им се обадиш, или да им пуснеш един email за да знаят хората за какво иде реч.

Според мен захранването е било комплект с кутията и гаранцията е за двете общо. Аз също пазарувах доста и скъпи неща, ползвах и рекламация за едното, а в последствие се оказа, че на продукта нищо му е нямало, а проблема е в друг компонент, купен от most computers. Въпреки това, тия от емаг бяха коректни и подмениха стоката с друга с доплащане без никакви проблеми. За сега съм доволен, да видим обаче колко години ще се задържат и дали гаранционните карти няма да се окажат ненужни след година-две...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради каква причина трябва да се изпратят всичките документи, а не да речем копия на тях. При положение, че стане нещо (не дай си Боже) как може да си търсиш правата без да имаш никакви документи и не може да докажеш нищо без тях пред съответните органи. Нещо много тъпо се получава.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен захранването е било комплект с кутията и гаранцията е за двете общо.

Ако е така, на гаранцията изрично трябва да пише, че е и за двете - със съответните им модели и серийни номера.

Документите от "Спиди", която се явява просто куриерска фирма, не важат пред emag за гаранционен иск, или пред когото и да е другиго. 

Този въпрос трябва да го зададеш на магазина, а не по форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така, на гаранцията изрично трябва да пише, че е и за двете - със съответните им модели и серийни номера.

Документите от "Спиди", която се явява просто куриерска фирма, не важат пред emag за гаранционен иск, или пред когото и да е другиго. 

Този въпрос трябва да го зададеш на магазина, а не по форумите.

Явно не си в час с компютърните конфигурации, и не знаеш, че има кутии които си вървят заводски с даденото захранване. Обикновено захранването в такива кутии не е нищо особено и никога гаранцията му не е повече от 2г.

Ето примери:

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-250-SERIES-W-500W-PSU/description.html

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-CMP-350--500W--USB3/description.html

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K280-W-ELITE-500W/description.html

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си в час с компютърните конфигурации, и не знаеш, че има кутии които си вървят заводски с даденото захранване. 

Напротив, знам :) . А ти не знаеш, дали тук случаят е такъв. От израза "кутията, която поръчах заедно със захранването" си правя извода, че са поръчани две отделни позиции.

Но дори и да са едно, пак трябва да го пише в гаранционната карта - тя трябва да е за един уред "кутия+захранване", с марка, модел и сериен номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, знам :) . А ти не знаеш, дали тук случаят е такъв. От израза "кутията, която поръчах заедно със захранването" си правя извода, че са поръчани две отделни позиции.

Но дори и да са едно, пак трябва да го пише в гаранционната карта - тя трябва да е за един уред "кутия+захранване", с марка, модел и сериен номер.

От израза ти си правиш изводи, но са грешни. Ключовата думичка е ЗАЕДНО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.