Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

niksan3031

Съвет при избора на нова видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте,моля за съвет или мнение при избора на нова видео карта(досега карах с вградената)подходяща за конфигурацията от подписа,естествено търси се оптималното като съотношение цена-производителност,бюджета е 450-500лв.Идеята ми е да мога да играя новите игри в близките 1-2год.,сигурно ще опитам и да направя клок на системата когато преценя,че му е дошло времето.Имам и конкретен модел,който наблюдавам в момента е и на промоция:http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-ati-radeon-vapor-x-hd7950-3072mb-gddr5-384bit-dvi-hdmi-pci-e-11196-09-40g/pd/EQ9CKBBBM/,благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7950 ще ти вървят игрите в близките 2год. без проблем, че и след това. Другите вариянти за бюджетът ти са:

EVGA-GTX760-SuperClocked-02G-P4-2765-KR-ACX-Cooler/description.html - 480лв.

GB-GTX760-GV-N760OC-2GD - 486лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй, че ориентирайки се към по-висок клас карта, трябва да обърнеш внимание на захранването си. Обикновено в сайта на производителя има спецификация, колко е минималното изискване към захранването. Аз те съветвам първо да си вземеш "истинско" и второ с поне 100W над минимума .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости! На страницата на производителя винаги са много завишени изискванията та да взима още + 100W е меко казано глупаво.

А и човека е със 600W Seasonic та не знам какво разбираш под истинско?

пс. 760 е 170W а 7950 е 200W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виждам,че предложенията дотук са единствено за GTX760(ASUS,GIGABYTE, EVGA),освен енергопотреблението и може би това,че  ми звучат по реномирано има ли някакви други основателни причини да избера една от тях пред Sapphire Ati Radeon Vapor-X HD7950,която все пак е най-евтина за момента.или поне до края на промоцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

760 е по-добра не само като консумация та десетте лева разлика си заслужават. Коя точно ще е няма особено значение стига да не е турбината.

Асуса излиза най-изгодно за моментните промоции. - http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_760_Direct_Cu_II_OC/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

760 е по-добра не само като консумация та десетте лева разлика си заслужават. Коя точно ще е няма особено значение стига да не е турбината.

Асуса излиза най-изгодно за моментните промоции. - http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_760_Direct_Cu_II_OC/

Да на забравяме и едната година в повече за Асуса - вече ако иска да клоква до дупка , може и вапора леко да мине 760-ката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.