Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
niksan3031

Съвет при избора на нова видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте,моля за съвет или мнение при избора на нова видео карта(досега карах с вградената)подходяща за конфигурацията от подписа,естествено търси се оптималното като съотношение цена-производителност,бюджета е 450-500лв.Идеята ми е да мога да играя новите игри в близките 1-2год.,сигурно ще опитам и да направя клок на системата когато преценя,че му е дошло времето.Имам и конкретен модел,който наблюдавам в момента е и на промоция:http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-ati-radeon-vapor-x-hd7950-3072mb-gddr5-384bit-dvi-hdmi-pci-e-11196-09-40g/pd/EQ9CKBBBM/,благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7950 ще ти вървят игрите в близките 2год. без проблем, че и след това. Другите вариянти за бюджетът ти са:

EVGA-GTX760-SuperClocked-02G-P4-2765-KR-ACX-Cooler/description.html - 480лв.

GB-GTX760-GV-N760OC-2GD - 486лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй, че ориентирайки се към по-висок клас карта, трябва да обърнеш внимание на захранването си. Обикновено в сайта на производителя има спецификация, колко е минималното изискване към захранването. Аз те съветвам първо да си вземеш "истинско" и второ с поне 100W над минимума .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости! На страницата на производителя винаги са много завишени изискванията та да взима още + 100W е меко казано глупаво.

А и човека е със 600W Seasonic та не знам какво разбираш под истинско?

пс. 760 е 170W а 7950 е 200W.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виждам,че предложенията дотук са единствено за GTX760(ASUS,GIGABYTE, EVGA),освен енергопотреблението и може би това,че  ми звучат по реномирано има ли някакви други основателни причини да избера една от тях пред Sapphire Ati Radeon Vapor-X HD7950,която все пак е най-евтина за момента.или поне до края на промоцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

760 е по-добра не само като консумация та десетте лева разлика си заслужават. Коя точно ще е няма особено значение стига да не е турбината.

Асуса излиза най-изгодно за моментните промоции. - http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_760_Direct_Cu_II_OC/

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

760 е по-добра не само като консумация та десетте лева разлика си заслужават. Коя точно ще е няма особено значение стига да не е турбината.

Асуса излиза най-изгодно за моментните промоции. - http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_760_Direct_Cu_II_OC/

Да на забравяме и едната година в повече за Асуса - вече ако иска да клоква до дупка , може и вапора леко да мине 760-ката!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.