Премини към съдържанието
yasenj

Създаване на домашна група

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време се мъча да свържа лаптопа със стационарния комп. Единият е свързан от рутера с кабел, другия чрез wifi. Но и на двата не ми дава опция за присъединияване към домашната група. И двата са с win7. Опитах и чрез спиране на FIrewall, на антивирусната програма. И на двата ми дава опция за създаване на нова група. Някой ако може да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква грешка точно ти изписва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилагаш и на двете машини равни права, като ги обединиш в една работна група/домейн. Ако вече самия маршрутизатор има някакъв файъруол или някаквва подобна защита, то тогава ще трябва да я спреш. Иначе не би трябвало да има някаква пречка за да могат машините да комуникират помежду си в мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми изписва никаква грешка. Просто и на двата компа като избера Домашна група имам само за създване на такава. Правя на единия нова, изписва ми парола и изписва, че няма други компютри в мрежата. Когато от другия комп вляза в менюто за домашна група ( контрол панел - домашни групи) не ми изписва никъде "присъединяване". Изписва "създаване на нова домашна група" и паролата е различна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми изписва никаква грешка. Просто и на двата компа като избера Домашна група имам само за създване на такава. Правя на единия нова, изписва ми парола и изписва, че няма други компютри в мрежата. Когато от другия комп вляза в менюто за домашна група ( контрол панел - домашни групи) не ми изписва никъде "присъединяване". Изписва "създаване на нова домашна група" и паролата е различна.

Нищо не схващам от изписаното в поста ви. Съветвам ви да прочете този материал, а ако става на въпрос за работа в домашна мрежа с различни версии на Windows - този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.