Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

yasenj

Създаване на домашна група

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време се мъча да свържа лаптопа със стационарния комп. Единият е свързан от рутера с кабел, другия чрез wifi. Но и на двата не ми дава опция за присъединияване към домашната група. И двата са с win7. Опитах и чрез спиране на FIrewall, на антивирусната програма. И на двата ми дава опция за създаване на нова група. Някой ако може да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилагаш и на двете машини равни права, като ги обединиш в една работна група/домейн. Ако вече самия маршрутизатор има някакъв файъруол или някаквва подобна защита, то тогава ще трябва да я спреш. Иначе не би трябвало да има някаква пречка за да могат машините да комуникират помежду си в мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми изписва никаква грешка. Просто и на двата компа като избера Домашна група имам само за създване на такава. Правя на единия нова, изписва ми парола и изписва, че няма други компютри в мрежата. Когато от другия комп вляза в менюто за домашна група ( контрол панел - домашни групи) не ми изписва никъде "присъединяване". Изписва "създаване на нова домашна група" и паролата е различна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми изписва никаква грешка. Просто и на двата компа като избера Домашна група имам само за създване на такава. Правя на единия нова, изписва ми парола и изписва, че няма други компютри в мрежата. Когато от другия комп вляза в менюто за домашна група ( контрол панел - домашни групи) не ми изписва никъде "присъединяване". Изписва "създаване на нова домашна група" и паролата е различна.

Нищо не схващам от изписаното в поста ви. Съветвам ви да прочете този материал, а ако става на въпрос за работа в домашна мрежа с различни версии на Windows - този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.