Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Та, малко тази тема не е моя сила и за това имам въпрос!

В офиса имаме само 1-на машина под ХР, която се свързва с кабелен Интернет - pppoe съответно с потребителско име и парола. Налага се понякога някой колега да използва нашия Интернет, чрез своя преносим компютър. Нямаме рутер, но имаме суич Ladox. Колегите работят със същия Интернет доставчик и влизат със свое име и парола. Та въпросът е :

- Ще може ли да използваме суича за връзка на 2-3 машини, като всеки да използва своето потребителско име и парола? 2-3 машини с едно потребителско име и парола май не ставаше - рутер като, че ли трябваше? Омотах се! Дано сте ме разбрали!!! Бъркам ли???

Моля дайте съвет за което ви благодаря предварително.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи сега какво е точното име на устройството, което имате там? И мисля че 30-40 лева не са голяма цена за един рутер, за да може да си решите проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В офиса имаме само 1-на машина под ХР, която се свързва с кабелен Интернет - pppoe съответно с потребителско име и парола. Налага се понякога някой колега да използва нашия Интернет, чрез своя преносим компютър. Нямаме рутер, но имаме суич Ladox. Колегите работят със същия Интернет доставчик и влизат със свое име и парола. Та въпросът е :

- Ще може ли да използваме суича за връзка на 2-3 машини, като всеки да използва своето потребителско име и парола? 2-3 машини с едно потребителско име и парола май не ставаше - рутер като, че ли трябваше? Омотах се! Дано сте ме разбрали!!! Бъркам ли???

Суича е един вид разклонител, но за разлика от електрически такъв, тук за да получиш интернет достъп, ти трябва още един разрешен достъп. Явно искаш да минеш тънко, тогава решението ти е рутер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, няма проблем всеки да влиза със своето име и парола в интернет. В един от портовете поставяте кабела от доставчика, в другите клиентските машини

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос :) Нета ми е от wi fi адаптер,обаче го ловя само в едната стая. Мога ли да го споделя другия към комп(който е в съседно помещение) и как???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос :) Нета ми е от wi fi адаптер,обаче го ловя само в едната стая. Мога ли да го споделя другия към комп(който е в съседно помещение) и как???

Възможно е с кабел или безжично ако си купите маршрутизатор. Но не всеки маршрутизатор ще може да приема безжичен сигнал, още по-малко ще могат и да излъчват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е с кабел или безжично ако си купите маршрутизатор. Но не всеки маршрутизатор ще може да приема безжичен сигнал, още по-малко ще могат и да излъчват

А как да го направя с кабел? Въпрос на настройки ли е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да го направя с кабел? Въпрос на настройки ли е? 

свързвате както по-горе ви казаха, настройвате втория маршрутизатор да си настройва ИП-то на WAN порта динамично, избирате друга мрежа за втория маршрутизатори и всичко е наред. Има цяла важна тема в раздела за това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свързвате както по-горе ви казаха, настройвате втория маршрутизатор да си настройва ИП-то на WAN порта динамично, избирате друга мрежа за втория маршрутизатори и всичко е наред. Има цяла важна тема в раздела за това

Благодаря!! А бихте ли ме насочили към темата,ако обичате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е темата

МНОГО БЛАГОДАРЯ!!! Прочетох темата,но за съжаление не открих това,което ме интересува :( искам да ви попитам точно,каквото ме интересува. Компютърът ми приема интернет чрез wifi адаптер.Има ли начин нета да се пренасочи към LAN , за да подам от там на маршрутизаторът ??? Много ви моля да ми обясните :(

МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!

Прочетох темата,но за съжаление не открих това,което ме интересува :( искам да ви попитам точно,каквото ме интересува. Компютърът ми приема интернет чрез wifi адаптер.Има ли начин нета да се пренасочи към LAN , за да подам от там на маршрутизаторът ??? Много ви моля да ми обясните :( Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МНОГО БЛАГОДАРЯ!!! Прочетох темата,но за съжаление не открих това,което ме интересува :( искам да ви попитам точно,каквото ме интересува. Компютърът ми приема интернет чрез wifi адаптер.Има ли начин нета да се пренасочи към LAN , за да подам от там на маршрутизаторът ??? Много ви моля да ми обясните :( Прочетох темата,но за съжаление не открих това,което ме интересува :( искам да ви попитам точно,каквото ме интересува. Компютърът ми приема интернет чрез wifi адаптер.Има ли начин нета да се пренасочи към LAN , за да подам от там на маршрутизаторът ??? Много ви моля да ми обясните :(

Това, което ви предлагам е да замените безжичния приемник на машината с маршрутизатор, примерно този: http://www.jmt.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B6%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-cID=690/tp-link-tl-wr843nd-300mbps-wireless-apclient-router-pID=25213/

тогава той ще приема сигнала за интернет достъп и ще го "раздава" на компютрите отзад

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което ви предлагам е да замените безжичния приемник на машината с маршрутизатор, примерно този: http://www.jmt.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B6%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-cID=690/tp-link-tl-wr843nd-300mbps-wireless-apclient-router-pID=25213/

тогава той ще приема сигнала за интернет достъп и ще го "раздава" на компютрите о

Благодаря !!! А това ,което ви попитах въжможно ли е,защото имам и адаптер и рутер и няма да се налага да купувам нищо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря !!! А това ,което ви попитах въжможно ли е,защото имам и адаптер и рутер и няма да се налага да купувам нищо?

Да, но този компютър става маршрутизатор и трябва да е включен постоянно за да имат машините зад него интернет. А ако мислите да го замените с маршрутизатор се опитах да ви онбясня че ви трябва специален, такъв, който поддържа WISP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но този компютър става маршрутизатор и трябва да е включен постоянно за да имат машините зад него интернет. А ако мислите да го замените с маршрутизатор се опитах да ви онбясня че ви трябва специален, такъв, който поддържа WISP

Да това ми е ясно,но той и без това не се изключва.Ще бъдете ли така любезен да ми обясните как да го направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това ми е ясно,но той и без това не се изключва.Ще бъдете ли така любезен да ми обясните как да го направя?

Ако операционната система е Windows потърсете Internet sharing в гугъл, ще намерите доста добри описания как се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако операционната система е Windows потърсете Internet sharing в гугъл, ще намерите доста добри описания как се прави

ОК Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК Благодаря!

Прочетох това  http://vmrejata.info/os/windows-xp/254-share-internet-connection.html  и направих тези "настройки"  http://pics.data.bg/albums/38084/internet-sharing  Тъй,като машината ми е с една Lan карта се питам дали може от компа да подам на WAN входа ,а към LAN да вържа лаптопа,за да направя настройките????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох това  http://vmrejata.info/os/windows-xp/254-share-internet-connection.html  и направих тези "настройки"  http://pics.data.bg/albums/38084/internet-sharing  Тъй,като машината ми е с една Lan карта се питам дали може от компа да подам на WAN входа ,а към LAN да вържа лаптопа,за да направя настройките????

В ръководството неточно е посочено че са ви нужни две LAN карти. Нужни са ви две мрежови карти, мисля няма проблем едната да е безжична. И да, можете да ползвате ЛАН връзката за да настроите нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ръководството неточно е посочено че са ви нужни две LAN карти. Нужни са ви две мрежови карти, мисля няма проблем едната да е безжична. И да, можете да ползвате ЛАН връзката за да настроите нещата

Да,обаче на безжичната не мога да въведа настройките на ай пи и маската,защото се разпада връзката.Може ли да остане н автоматични??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,обаче на безжичната не мога да въведа настройките на ай пи и маската,защото се разпада връзката.Може ли да остане н автоматични??

Да, но на жичната карта трябва да дефинирате ИП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но на жичната карта трябва да дефинирате ИП

Според това,което четох за конфигурацията настолен комп-рутер-лаптоп ми трябват два прави кабела,така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви помогнете :( Защо,когато дам "ОК" тук  http://pics.data.bg/albums/38084/internet-sharing/835ffdc6b50d8897410891631fa88526/7  ми изписва http://pics.data.bg/albums/38084/internet-sharing/b8642c98a912ad30781e6ec8322c0ac2/6  ?? Какво тряба да променя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви помогнете :( Защо,когато дам "ОК" тук  http://pics.data.bg/albums/38084/internet-sharing/835ffdc6b50d8897410891631fa88526/7  ми изписва http://pics.data.bg/albums/38084/internet-sharing/b8642c98a912ad30781e6ec8322c0ac2/6  ?? Какво тряба да променя?

А преведохте ли си какво пише? Има проблем с ИП адресите. В темата към която ви насочих преди е описано какви трябва да са мрежите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А преведохте ли си какво пише? Има проблем с ИП адресите. В темата към която ви насочих преди е описано какви трябва да са мрежите

Пак я прегледах цялата тема,но тя е "свързване на два рутера" и не намирам настройки на лан карта :( ако може друга тема да ми препоръчате

Редактирано от borbi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.