Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си взех лаптоп сони вайо, модела е този който е в заглавието на темата. Това ми е 1вия лаптоп и искам да си го запазя възможно най-дълго в "добра форма" затова изчетох какви ли не неща из форуми, за батерии, зареждане, профилактики и така нататък. Както казах до сега не съм имал лаптоп, карах си на настолен компютър и не съм запознат с всички особености на този вид компютри. Притесняват ме някои неща затова имам няколко въпроса. Вашите лаптопи издават ли някакви звуци освен разбира се от вентилатора. Може да е глупав въпрос, съжалявам. На снимката която съм качил съм оградил зоните от които се чуват от време на време звуци, понякога по-силни, друг път по-слаби, а понякога и нищо не се чува, в смисъл от време на време от тези места се чува някакво как да го опиша, не е точно жужене ами от къде да знам. Друг въпрос за клавиатурата. На снимката се вижда че около клавиатурата има една линия която я огражда. На някои места при натиск потъва малко пластмасата където е закрепена. Очертал съм и това, грозно стана ама....Не знам може някое от нещата да е нормално но мен ме дразнят защото като си взема нещо ново очаквам да няма такива проблеми. Нали затова е ново.

Друго нещо не знам дали тук е мястото да се говори за софтуер, лаптопа е с Windows 8. Понякога зарежда по-бързо друг път по-бавно при включване, но това е нормално предполагам. Обаче веднъж като тръгнах да го включвам  нещо не можа да зареди. В смисъл включи се, появи се черен екран и до там, чаках 5 мин, задържах копчето за вкл/изкл. да се изключи лаптопа, пак го включих, зареди си този път, стартира се Windows-a, показа си старт менюто, но като цъкнах на работен плот да ми се покаже нещо заби, показа ми прозорче с нещо от сорта на "заявката не можа да се изпълни" и пак черно екранче. Изключих го и го включих пак и сега е ок обаче ме дразнят такива неща защото все пак лаптопа си е нов и още от сега да ми прави някакви номерца такива не ми харесва, новите техники никак не са здрави както преди ми се струва, при положение че ми се наложи на 1вия ден да го преинсталирам заради проблем с Windows магазина .... сега и това. Не съм инсталирал и деинсталирал кой знае колко програми, за да се скапе операционната система, избягвам да инсталирам и игри защото все пак лаптопите не стават за игри. Та някой да знае на какво може да се дължи това "незареждане" ако мога така да кажа? И то какво излиза, човек да не си купи нещо вече, и да се изръсиш много пари пак не е гаранция че ще е здраво.

post-326657-0-76495100-1378639211_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си го преинсталирал може да не си направил нещо както трябва ми се струва! Иначе ето ти една страничка,където можеш да погледнеш какво се препоръчва за поддръжка на лаптопа ти и евентуално ако може да намериш решение за проблема ти!http://www.sony.bg/support/bg/product/SVE1513C1EW/updates Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си го преинсталирал може да не си направил нещо както трябва ми се струва! Иначе ето ти една страничка,където можеш да погледнеш какво се препоръчва за поддръжка на лаптопа ти и евентуално ако може да намериш решение за проблема ти!http://www.sony.bg/support/bg/product/SVE1513C1EW/updates Успех!

Ами то си има дял на хард диска от който се преинсталира и само се следват лесни стъпки, няма какво да се обърка според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо се дигай към сервиза не му мисли хич,опиши им всички проблеми и те да се оправят. Тия звуци не са нещо естествено а потъването на пластмасата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.