Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дайте акъл, че от всичкото това на пазара човек може само да се побърка от четене из сайтовете. Етажът е 3-ти, ще се отоплява около 22кв.м,  външна изолация, северо-източно изложение. За сега от всичкото четене се спрях горе-долу на следните:

1. Фуджи Електрик RSG/ROG-12LEC

2. MItsubishi Electric - GE35VA

и с някакъв компромис от към цената - 3. Панасоник KIT-E12PKE/NKE-3

Разбира се, че съм отворен и към други аргументирани предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добро :) Други мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moe мнение е ,че Mitsubishi -то от линка Ви е най-добрия вариянт.Ако сте чели доста из нета за тази марка ще разберете защо! Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че от много четене не става нищо. Има всякакви мнения - някой доволни, други - не. Чести дефрости и не знам си още какво....... Надявам се някой с опит или пък с подобно на моето помещение да каже от какво е доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чете за марка,а за модел и щом ще се ползва за отопление,се търси сервизното,за да се разбере колко пада отдаваната мощност при отрицателни външни температури;след това се търсят мненията за дефрост,замръзнали тави,смачкани кондензатори,разтропали се втулки и лагери и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за компетентното мнение, johny01!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми кво да ти кажа,E12 PKE  е с 700w компресор,ТРВ,двуредово външно 34 кг-слагай го.Може и Електрика да държи,но зависи какви зими има в твоя край,имаш ли комшии/отоплява ли се сградата и тн.Иначе някои Дайсекай,Нокрия,FD/FH,ама цените са други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че от много четене не става нищо. Има всякакви мнения - някой доволни, други - не. Чести дефрости и не знам си още какво....... Надявам се някой с опит или пък с подобно на моето помещение да каже от какво е доволен.

Ами аз отоплявам именно такова помещение с модел на Mitsubishi-та затова ,,изказах,,мнение,което не налагам-Вие си избирате!

Не се чете за марка,а за модел и щом ще се ползва за отопление,се търси сервизното,за да се разбере колко пада отдаваната мощност при отрицателни външни температури;след това се търсят мненията за дефрост,замръзнали тави,смачкани кондензатори,разтропали се втулки и лагери и тн.

Мисля като се чете за дадена марка се чете и за моделите ,характеристиките,мнения от закупили вече и т.н.т.  Аз поне така направих преди да закупя моя.И след повече от месец ровене по нета и търсене на мнения и сравнявайки се спрях на избора си!Не съм имал впредвид просто да се види някоя марка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и Електрика да държи

Предполагам, че говориш за Митцубишито или за Фуджи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че говориш за Митцубишито или за Фуджи?

Да,за GE 35 VA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добро :) Други мнения?

Не не по добро от твоя избор LEC това е по стария модел който е много по хубав имам монтирани над 100бр.за миналата година и около 70 за по миналата и до сега имам ремонт само на един.изгорял вентилатора на външното тяло а модела LMC е таз годишен нов модел монтирал съм вече около 30бр и грам не ме кефят защото са с едноредова пита което е предпоставка за проблеми зимно време и тежи 25кг. външното тяло как го барнеш така се криви много е спестено по него иначе не е лош като работа вътрешното тяло има много силно духане като някоя 18 е ама имам чуството че е правен за по топлите страни с по мек климат незна как ще се държи при по яка зима!таз година може и да разберем.Взимаи ЛЕ-то и не му нисли уникален климатик!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има мнение, моето обаче е че Mitsubishito e най-доброто, тия "кренвирши леки" на Fuji се се оказали големи боклуци, работят доста шумно. За Panasonica мога да ти кажа, че не си заслужава парите :ph34r: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам гаранция за фуджи,генерал и фуджитсу че са по добри и по - евтини от тия кютуци митсубиши дето имат половин пита и е колкото 24 външното.За нищо не бих дал 2000 за някоя 12 на митсубиши !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.