Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

icemans

Климатик за 25кв.м до 1500лв

Препоръчан отговор

Дайте акъл, че от всичкото това на пазара човек може само да се побърка от четене из сайтовете. Етажът е 3-ти, ще се отоплява около 22кв.м,  външна изолация, северо-източно изложение. За сега от всичкото четене се спрях горе-долу на следните:

1. Фуджи Електрик RSG/ROG-12LEC

2. MItsubishi Electric - GE35VA

и с някакъв компромис от към цената - 3. Панасоник KIT-E12PKE/NKE-3

Разбира се, че съм отворен и към други аргументирани предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добро :) Други мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moe мнение е ,че Mitsubishi -то от линка Ви е най-добрия вариянт.Ако сте чели доста из нета за тази марка ще разберете защо! Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че от много четене не става нищо. Има всякакви мнения - някой доволни, други - не. Чести дефрости и не знам си още какво....... Надявам се някой с опит или пък с подобно на моето помещение да каже от какво е доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чете за марка,а за модел и щом ще се ползва за отопление,се търси сервизното,за да се разбере колко пада отдаваната мощност при отрицателни външни температури;след това се търсят мненията за дефрост,замръзнали тави,смачкани кондензатори,разтропали се втулки и лагери и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за компетентното мнение, johny01!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми кво да ти кажа,E12 PKE  е с 700w компресор,ТРВ,двуредово външно 34 кг-слагай го.Може и Електрика да държи,но зависи какви зими има в твоя край,имаш ли комшии/отоплява ли се сградата и тн.Иначе някои Дайсекай,Нокрия,FD/FH,ама цените са други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че от много четене не става нищо. Има всякакви мнения - някой доволни, други - не. Чести дефрости и не знам си още какво....... Надявам се някой с опит или пък с подобно на моето помещение да каже от какво е доволен.

Ами аз отоплявам именно такова помещение с модел на Mitsubishi-та затова ,,изказах,,мнение,което не налагам-Вие си избирате!

Не се чете за марка,а за модел и щом ще се ползва за отопление,се търси сервизното,за да се разбере колко пада отдаваната мощност при отрицателни външни температури;след това се търсят мненията за дефрост,замръзнали тави,смачкани кондензатори,разтропали се втулки и лагери и тн.

Мисля като се чете за дадена марка се чете и за моделите ,характеристиките,мнения от закупили вече и т.н.т.  Аз поне така направих преди да закупя моя.И след повече от месец ровене по нета и търсене на мнения и сравнявайки се спрях на избора си!Не съм имал впредвид просто да се види някоя марка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и Електрика да държи

Предполагам, че говориш за Митцубишито или за Фуджи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че говориш за Митцубишито или за Фуджи?

Да,за GE 35 VA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добро :) Други мнения?

Не не по добро от твоя избор LEC това е по стария модел който е много по хубав имам монтирани над 100бр.за миналата година и около 70 за по миналата и до сега имам ремонт само на един.изгорял вентилатора на външното тяло а модела LMC е таз годишен нов модел монтирал съм вече около 30бр и грам не ме кефят защото са с едноредова пита което е предпоставка за проблеми зимно време и тежи 25кг. външното тяло как го барнеш така се криви много е спестено по него иначе не е лош като работа вътрешното тяло има много силно духане като някоя 18 е ама имам чуството че е правен за по топлите страни с по мек климат незна как ще се държи при по яка зима!таз година може и да разберем.Взимаи ЛЕ-то и не му нисли уникален климатик!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има мнение, моето обаче е че Mitsubishito e най-доброто, тия "кренвирши леки" на Fuji се се оказали големи боклуци, работят доста шумно. За Panasonica мога да ти кажа, че не си заслужава парите :ph34r: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам гаранция за фуджи,генерал и фуджитсу че са по добри и по - евтини от тия кютуци митсубиши дето имат половин пита и е колкото 24 външното.За нищо не бих дал 2000 за някоя 12 на митсубиши !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.