Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ragnarous

Култура на хранене

Препоръчан отговор

Знам, че тук не е бг-мамма, но да питам все пак. Знае ли някой от вас кои храни с кои си/не си подхождат?

Аз знам само, че когато се яде ориз не трябва да се яде с хляб. Ако знаете от къде мога да прочета също бих ви бил задължен.

Преди време гледах за такова хранене и реших да го опитам за 2 дена. Беше невероятно. Сит - може би не бях през цялото време, но нямаше газове/болки/булбукане.

Причината да се обърна пак към това хранене беше и в основата на гниенето което се получава при смесването на неправилни храни (или ядене на храна ей така). Доста е вредно и искам да прегледам спъсъка отново, но загубих сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че с картофи, също не е редно да се яде хляб, освен ако глада не е голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че тук не е бг-мамма, но да питам все пак. Знае ли някой от вас кои храни с кои си/не си подхождат?

Аз знам само, че когато се яде ориз не трябва да се яде с хляб. Ако знаете от къде мога да прочета също бих ви бил задължен.

Преди време гледах за такова хранене и реших да го опитам за 2 дена. Беше невероятно. Сит - може би не бях през цялото време, но нямаше газове/болки/булбукане.

Причината да се обърна пак към това хранене беше и в основата на гниенето което се получава при смесването на неправилни храни (или ядене на храна ей така). Доста е вредно и искам да прегледам спъсъка отново, но загубих сайта.

Разделно хранене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

У-у-у... Мойра. You are the man!

Радвам се, че съм помогнала!

Бих ти препоръчала и тази книга

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук няма как да я намеря, но ако не забравя като се прибера може да я погледна. Благодаря още веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук няма как да я намеря, но ако не забравя като се прибера може да я погледна. Благодаря още веднъж.

Успех. :)

п.п. Мисля, че темата е много хубава и бихме могли да продължим да пишем в нея, ако се махне от заглавието "ОТГОВОРЕНО".

Какво мислят Модераторите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е и аз това ги питам - да се виждало от Луната баси отговора няма що

пиши - щом не е заключена значи може да се пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е и аз това ги питам - да се виждало от Луната баси отговора няма що

пиши - щом не е заключена значи може да се пише

Засега няма какво да пиша, но това "ОТГОВОРЕНО" е доста необичайно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм си вредил с разделно хранене до сега. Може и да опитам някой ден :) Но ми е интересно да чета как хората се самоизмъчват, като избягват комбинирането на някои продукти и така изгубват насладата от смесването на вкусовете им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм си вредил с разделно хранене до сега. Може и да опитам някой ден :) Но ми е интересно да чета как хората се самоизмъчват, като избягват комбинирането на някои продукти и така изгубват насладата от смесването на вкусовете им.

Защо да е мъчение? Има много неща, които в България се правят грешно, но ние си мислим, че това ни калява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е мъчение? Има много неща, които в България се правят грешно, но ние си мислим, че това ни калява.

Аз пък мисля, че ако към всички извращения, които ни донесе капитализма, включително фалшифицираните като състав хранителни продукти, ако с още  нещо се измъчим, може да е капката която да прелее чашата на възможностите на нечий организъм да издържа на стреса. Защо да си го причинявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ориза си папкам с хляб, и картофите и тях.

Пък вие си яжте културата

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че ако към всички извращения, които ни донесе капитализма, включително фалшифицираните като състав хранителни продукти, ако с още  нещо се измъчим, може да е капката която да прелее чашата на възможностите на нечий организъм да издържа на стреса. Защо да си го причинявам.

Слайд, разделното хранене не е извращение.

Когато преди години на пазара се появи книгата "Сила за живот 1" на Харви и Мерилин Дайъмънд си я купих от чисто любопитство.

Когато я прочетох изпитах желание да опитам вярно ли е това, което пишат.

В началото ми беше трудно да запомня какво е най-доброто съчетание на храните, непрекъснато гледах таблиците, бърках, чувствах се гладна и сърдита, защото не можех да измисля ястие, което хем да е полезно, хем с вкуса на храната, с която бях свикнала.

Но с течение на времето "влязох" в нещата, пък и с радост установих, че се чувствам по-бодра и жизнена.

И до ден днешен се храня разделно, въпреки че понякога си позволявам да хапна баница, сладкиш, сладолед, шоколад в разумни граници, разбира се.

Не рекламирам този начин на хранене, нито пък имам намерение да го налагам, просто споделям.

За разлика от драстичните диети които бълват медиите, при разделното хранене не се стига до изчерпване на жизнено важни вещества от организма, а напротив - организмът усвоява от храната по-добре веществата, които са му необходими.

По принцип при разделното хранене се яде почти всичко, само че храните трябва да са добре съчетани.

Този начин на хранене води и до здравословно отслабване без лишения и поражения върху здравето.

Но, всеки избира сам с какво и как да се храни, нали?

п.п. Ям и месо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за труда :) Аз нямам предвид че е проблем разделното хранене с качествени продукти, биологично произведени или храни съставени от такива, в които да няма излишни количества от повечето елементи на Менделеевата таблица. Но натуралните продукти, които са наистина такива, примерно плодове и зеленчуци, които не са товарени с камара отрови и торове, месото от животни, гледани само или изключително на паша лятото и сено през зимата(с добавка на чиста смеска от жито, царевица и житни трици, в която няма хормони и други мизерии, като в масово използваните смески) и прочие, са на доста висока цена и не се намират лесно. Може да си уверена, че поне 90% от това което се продава по пазарите с надпис "биологично произведено"(или някакъв подобен), е фейк. Съответно масово българина не може да си позволи дори да желае да се храни правилно. Дори да яде боклуците, които са му "по джоба" разделно, практически с нищо не си помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си уверена, че поне 90% от това което се продава по пазарите с надпис "биологично произведено"(или някакъв подобен), е фейк.

Не знам как може да вярват в тоя надпис.

Колкото Старата планина е качество толкоз и тия са био.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за труда :) Аз нямам предвид че е проблем разделното хранене с качествени продукти, биологично произведени или храни съставени от такива, в които да няма излишни количества от повечето елементи на Менделеевата таблица. Но натуралните продукти, които са наистина такива, примерно плодове и зеленчуци, които не са товарени с камара отрови и торове, месото от животни, гледани само или изключително на паша лятото и сено през зимата(с добавка на чиста смеска от жито, царевица и житни трици, в която няма хормони и други мизерии, като в масово използваните смески) и прочие, са на доста висока цена и не се намират лесно. Може да си уверена, че поне 90% от това което се продава по пазарите с надпис "биологично произведено"(или някакъв подобен), е фейк. Съответно масово българина не може да си позволи дори да желае да се храни правилно. Дори да яде боклуците, които са му "по джоба" разделно, практически с нищо не си помага.

Дори храните да са замърсени, лично на мен разделното хранене ми се отразява по-добре от това, което сме приели за стандартно.

Доволна съм от избора си. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е въпроса в какво вярват, а с какво семейният бюджет им позволява. Докато за богатите не е проблем да си намерят източници на качествени стоки, в това число хранителни, за бедните даже да намерят такава възможност просто могат да си позволят да промешат останалите буламачи съвсем ограничено, което само ще натовари опасно бюджета и ще им донесе още допълнителен стрес дали ще останат пари за месечните сметки, и няма да окаже въобще положителен, а по-скоро отрицателен ефект от тези покупки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При разделното хранене не се консумират консерви, колбаси и месни деликатеси, а се използва прясно месо, въпреки че и то не е съвсем чисто, но е по-малкото зло.

Докато за богатите не е проблем да си намерят източници на качествени стоки, в това число хранителни...

Ако живеят в България е проблем, но пък за тях не е проблем да си ги доставят от чужбина, но и това не е гаранция, че храните са чисти.

Човек, който живее на село и произвежда сам храната си се храни най-здравословно, независимо от това, дали е богат или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо разделно хранене, спазвайте Зоната, който е много по-добър хранителен режим от разделното хранене. Никакъв проблем няма да се комбинират различни видове въглехидрати и протеини. Просто не трябва да се прекалява с количеството. Идеята на разделното хранене е да не се затормозяват храносмилателните ензими и да се усвоява храната пълноценно от организма. Зоната освен това, има и доста сериозни, научно обосновани плюсове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо разделно хранене, спазвайте Зоната, който е много по-добър хранителен режим от разделното хранене. Никакъв проблем няма да се комбинират различни видове въглехидрати и протеини. Просто не трябва да се прекалява с количеството. Идеята на разделното хранене е да не се затормозяват храносмилателните ензими и да се усвоява храната пълноценно от организма. Зоната освен това, има и доста сериозни, научно обосновани плюсове.

Стана ми интересно.

Би ли казал повече за Зоната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амиии има две книги принципно на пазара. Аз съм чел само едната, но доколкото знам са еднакви, разликата е в рецептите основно. В БГмама гледах навремето, че имаше огроооомни теми за Зоната. Сега ще потърся да видя дали ще ги изровя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При разделното хранене не се консумират консерви, колбаси и месни деликатеси, а се използва прясно месо, въпреки че и то не е съвсем чисто, но е по-малкото зло.

пържолки и аз обичам

:bbq:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пържолки и аз обичам

:bbq:

Освен че са вкусни, те са и полезни, така че спокойно можеш да си хапваш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тема за Зоната в БГмама - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=700250.0 Не съм я преглеждал въобще, доста по-лесно е да прочета книгата в сравнение с целия този спам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.