Премини към съдържанието
Richmond

Проблем с РАМ памет/бавен компютър

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп Acer 5735z  4ГБ рам, до преди 1 месец всичко беше перфектно с него , компютъра се ползва за филми и интернет. Имах инсталирана 64 Winodows 7-ца перфектно му вървеше , но в един момент взе много да забива, отварям Система и гледам от възможна 4гб Рам, ми пише "usable 2.93" въпроса ми е къде се губи този гигабайт рам и дали проблема може да е от това , прейсталирах windows-a пак същатата работа, сега сложиш 32-битова седмица, малко по-добре е но пак си е бавен и забива.Да не би видеокартата да ми дърпа, понеже е към дъното, но как от самосебе си ще започва да дърпа рам, при положение , че преди един месец всичко си е било наред ? Някакво разрешение на проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start>run> пишеш msconfig> кликваш на Boot секцията и после на Advanced Options и махаш тикчето на мемори ако има такова, после цъкаш на startup и махаш тикчетата на всички програми които не искаш да се стартират заедно с windows, а ти да си ги пускаш ако ти трябват

П.П темата не е за този раздел

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя картата винаги си е дърпала, проблема със забиването и бавната работа може да е другаде, а не от RAM-а.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почистване и дефрагметация на системния дял може би ще помогне.

Значи, C-то ми е напълно празно, D-то ми е пълно възмножно ли е от там да идва цялата тази работа, също какъв начин е най-ефикасен за почистване?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

използвай чистача на 7-та http://www.sevenforums.com/tutorials/818-disk-cleanup-open-use.html

Направих го и това , има малко подобрение, но не е като преди лаптопа , някакви други предложения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.