Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли някой да помогне с мнение за този модел телевизор с 3D.Прочетох една тема, която имаше за този телевизор, но никои конкретно не каза струва ли си телевизора. В момента е на цена от 899 лв. Държа телевизора да има 3D , а смарт не ми трябва защото телевизора ще бъде поставен над настолен компютър.

1. Немога да разбера защо телевизора е на тази цена (вярно че не е най-нов модел , но все пак е по евтин от 32" 3D на samsung)?

2. Може ли някои да обясни каква е  разликата между  EDGE подсветка и direct подсветка, голяма ли е разликата в контраста и качеството на картината? 

3. Четох също така в форум от САЩ, че опресняването от 200 Hz не е реално, а е около 50 Hz , вярно ли е това? Също така четах, че за този модел ТВ неможело да се гледа филми от компа, но нали все пак има HDMI, според мен трябва да може?

4. отначало се бях спрял на този телевизор 32"3D http://www.technomarket.bg/products/09127246/samsung-ue-32f6100   но като видях в магазина непосредствено до него  UE40EH6030 все пак е 40" и се подвоумих.

и като за последно какво мислите кой от двата е по добър, мен лично не ме интересуват 2" разлика търся по - добрия като качество на картината  http://www.technomarket.bg/products/09121347/samsung-ue-40eh6030      или   http://www.technomarket.bg/products/09128823/lg-42la6130.

и общо взето какво е вашето мнение заслужава ли си телевизора? 

Благодаря предварително за помощта!!!

Редактирано от Grafa_ss (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Teлевизора е на тази цена,защото не е нов модел а е 2012 и е среден клас-другия от поста Ви е 2013,пак среден клас,но затова е такава разликата в цената!

2.За видовете подсветки и разликите между тях прочетете тук http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/35657-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-lcd-plasma-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2012-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.html

3.ТВ е с реални 50HZ панел.Това ,че не може да се гледа от PC не знам къде сте го чели ,но е пълна глупост! Може да си гледате от PC -стига то да позволява това---да може да възпроизвежда безпроблемно големите файлове и да има нужните изходи (HDMI-което е най-добрия вариант)!

4.Тук се въздържам от коментар,защото не е ясно от поста Ви--крайната цена,размер (диагонал).Дали сте модели от 32 до 42 инча!При по подробно уточнение от Ваша страна на тези два фактора ще дам и предложение.

5.Това засега от мен...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Teлевизора е на тази цена,защото не е нов модел а е 2012 и е среден клас-другия от поста Ви е 2013,пак среден клас,но затова е такава разликата в цената!

2.За видовете подсветки и разликите между тях прочетете тук http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/35657-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-lcd-plasma-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2012-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.html

3.ТВ е с реални 50HZ панел.Това ,че не може да се гледа от PC не знам къде сте го чели ,но е пълна глупост! Може да си гледате от PC -стига то да позволява това---да може да възпроизвежда безпроблемно големите файлове и да има нужните изходи (HDMI-което е най-добрия вариант)!

4.Тук се въздържам от коментар,защото не е ясно от поста Ви--крайната цена,размер (диагонал).Дали сте модели от 32 до 42 инча!При по подробно уточнение от Ваша страна на тези два фактора ще дам и предложение.

5.Това засега от мен...

значи 

SAMSUNG UE-32F6100   който е 32" , модел 2013 е на цена 941 лв. -   http://www.technomarket.bg/products/09127246/samsung-ue-32f6100

Samsung UE40EH6030 който е 40" модел 2012 е на цена 899 лв -  http://www.technomarket.bg/products/09121347/samsung-ue-40eh6030

LG 42LA6130 който е 42" е на цена 899 лв. -  http://www.technomarket.bg/products/09128823/lg-42la6130

ПС. значи аз попринцип търех телевизор с 3D , 32"  до 950 лв максимум, но в магазина на техномаркет видях samsung-a който е 40" и си помислих защо за същите пари да не взема по голям, в следствие погледнах по големите размери и от тях се двуомя между горепосочените samsung 40 " и LG 42" който са на една цена. Изобщо заслужават ли си или е по добре да взема горепосочената  32"-ката на samsung

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...ПС. значи аз попринцип търех телевизор с 3D , 32"  до 950 лв максимум, но в магазина на техномаркет видях samsung-a който е 40" и си помислих защо за същите пари да не взема по голям, в следствие погледнах по големите размери и от тях се двуомя между горепосочените samsung 40 " и LG 42" който са на една цена. Изобщо заслужават ли си или е по добре да взема горепосочената  32"-ката на samsung...

Между Самсунг-ите разликата в цената е най-вече заради годината на модела! Иначе цената зависи от много неща които касаят ,,екстрите,,и характеристиките на самия телевизор!Но за да сте наясно  с това трябва доста инфо .Та имайки предвид първия Ви пост според мен е най добре ЛГ-то от гледна точка на това,че държите да е 3Д! На 32 инчов ТВ няма да усетите кой знае колко 3Д-то.Специално за 3Д-колкото по-голям екран,толкова по-добре!Друг е въпроса,че по-доброто 3Д е това с активна технология,а ЛГ-то е с пасивна,но и затова Ви трябва да прочетете инфо.Има хора,които ги,,дразни,,активната технология.Цената е твърде малка за голям и добър телевизор.Но за тези пари мисля ЛГ-то не е лош избор!Най-добре на място та видите и да прецените кое е по-добре за Вас! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между Самсунг-ите разликата в цената е най-вече заради годината на модела! Иначе цената зависи от много неща които касаят ,,екстрите,,и характеристиките на самия телевизор!Но за да сте наясно  с това трябва доста инфо .Та имайки предвид първия Ви пост според мен е най добре ЛГ-то от гледна точка на това,че държите да е 3Д! На 32 инчов ТВ няма да усетите кой знае колко 3Д-то.Специално за 3Д-колкото по-голям екран,толкова по-добре!Друг е въпроса,че по-доброто 3Д е това с активна технология,а ЛГ-то е с пасивна,но и затова Ви трябва да прочетете инфо.Има хора,които ги,,дразни,,активната технология.Цената е твърде малка за голям и добър телевизор.Но за тези пари мисля ЛГ-то не е лош избор!Най-добре на място та видите и да прецените кое е по-добре за Вас! 

Преди малко бях в магазина и ги накарах да ми сложат един до друг трите телевозора и забелязах следното на стандартни настроики samsung-а който е 2013 г. разбирасе се вижда най - добре с най добур контраст и като цяло карртината е най-хубава, Но между LG-to i samsung-a които е 1012, LG-to има много по - добра картина и аз поне не забелязах никаква разлика в 3D na двата телевизора, освен че някак си леко, много леко трептеше картината на Samsunga. След малко отивам да взема LG-to и според мен е по добрия избор 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветите са си съвети, но личното възприятие е най-важното.

...и аз поне не забелязах никаква разлика в 3D na двата телевизора, освен че някак си леко, много леко трептеше картината на Samsunga...

На "полеви" условия в магазина е много трудно да се види "що е то 3Д и има ли то почва у нас?" - силно осветление, разсейващи шумове, тълпа, телефони и каквито още се сетиш дразнители. 

Що се отнася до трептенето, то е характерно за активното 3Д, макар че не всички го забелязват, всеки си е индивидуален, но след като ти си го регистрирал в доста неподходяща за 3Д среда, то какво ли остава вкъщи при домашни условия и при продължително гледане...

Както и да е, и за мен тоя модел на ЛГ е за предпочитане сред изброените - пасивно 3Д, а и 2 инча отгоре. По форумите много често се правят съпоставки между матриците на ЛГ и Самсунг, т.е. между IPS и S-PVA (PVA) за нивото на черното и т.н. За мен, това са не особено съдържателни приказки по съвсем простата причина, че надали някой ще седне да гледа абсолютно черен филм, та да потвърди "по-доброто" черно на единия вид. Ще си позволя да онагледя разсъжденията си по следния начин - "какво ми пука на мен, че дадена кола може да вдигне 300 км/ч, а друга 320 км/ч, при положение, че имам всички пречки да вдигам повече от 140 км/ч?"

Обозрим практически, а не само на теория е по-добрия ъгъл на гледане, който осигуряват IPS матриците, макар че и по тоя въпрос може доста да се спори - малко трудно е да се предположи, че 10-12 човека ще седнат да гледат телевизор от достатъчно близко разстояние, което да им даде възможност за по-добро възприемане на IPS матрицата, която пък е с по-слаб контраст (измерван от тестови сигнал в лабораторни изследвания и нямащ почти нищо общо с реалността). 

Ще очаквам да споделиш впечатления от модела, който си вземеш. Лично аз имам доста наблюдения върху посочените и ще ми е от полза да чуя мнение от собственик, а не от теоретик.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!!! Преди 2 часа купих LG-to от линка, модела е 2013г.  А за разликата в 3D-тата на Samsung-a и LG-то. Преди да платя телевизора ги накарах пак да ми пуснат 3D от двата да мога пак да ги сравня и от Samsunga имаше едно много неприятно трептене и то доста трептеше , а от LG-то беще перфектно. В момента телевизора вече е включен и се вижда доста бобре. Утре като се изтегли 3D филма (защото съм на БТК и остават още 6 часа :D :D :D ) ще напиша как се справя телевизора и в тази насока, но определено, за тази сума с тези размери, си заслужава!!!. Също така има огромна разлика в картината (всмисал на самсунга който е 40" се вижда много по зле отколкото на ЛГ-то, някак по бледо се вижда на самсунга.) и ЛГ-то се вижда по добре ако го гледаш под по-голям ъгъл.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!!! Преди 2 часа купих LG-to от линка, модела е 2013г.  А за разликата в 3D-тата на Samsung-a и LG-то. Преди да платя телевизора ги накарах пак да ми пуснат 3D от двата да мога пак да ги сравня и от Samsunga имаше едно много неприятно трептене и то доста трептеше , а от LG-то беще перфектно. В момента телевизора вече е включен и се вижда доста бобре. Утре като се изтегли 3D филма (защото съм на БТК и остават още 6 часа :D :D :D ) ще напиша как се справя телевизора и в тази насока, но определено, за тази сума с тези размери, си заслужава!!!. Също така има огромна разлика в картината (всмисал на самсунга който е 40" се вижда много по зле отколкото на ЛГ-то, някак по бледо се вижда на самсунга.) и ЛГ-то се вижда по добре ако го гледаш под по-голям ъгъл.

Първо честито...Това как се вижда картината зависи и от настройките--в шоурумите те са ,,надути,, и ,,нереални,,! Иначе за тези пари  си е добър избор :) А за ъгъла---ако не знаеш при пасивната технология си и ма ъгъл при който може да се гледа 3Д -то----иначе се губи като ефект ;) ,но това сам ще го разбереш...Да споделиш после мнение и ако има нещо неясно относно 3Д-то питай.С радост ще ти помогна :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит да ти е! Вкъщи ще можеш да си го нагласиш така, както ти допада най-много. Не ползвай "готови" настройки от други коментари, защото всеки си има различен вкус. Разгледай заводските варианти и си избери тоя, който е най-близо до твоите представи за оптимално качество. Запиши си стойностите на отделните показатели - цветове, яркост и т.н. и започни да ги променяш в една или друга посока. Не се притеснявай, защото всяка промяна мигом те прехвърля в потребителския вариант, а фабричните си се запазват непокътнати.

Е, играчка е, ама ние харесваме тия занимавки. Има и друго - на някои канали тая картина, която сметнеш за най-добра, може да не изглежда чак толкова удачна, но у нас ситуацията е такава.

Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е супер но има един проблем, 3Д-то на телевизора като го гледам от флашка е просто убиец а като пусна от компа на телевизора да гледам същия филм който съм гледал от флашката (телевизора е вързан към компютъра чрез HDMI кабел) просто няма нищо общо, вижда се отвратително и изобщо не никакво 3D в сравнение с това което се вижда като е от флашка.На компютъра ползвам KMplayer гледах ис други форуми и хората препоручват тави програма, но при мен нешо не се получава,играх си и се ровичках из настройките на KMplayer-а но подобрение никакво!!! Какво да правя как да го подкарам от компютъра да се вижда така както и от флашката???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се вижда от флашката и как пуснат филма чрез PC?Аз лично нищо не ти разбирам от поста! Предполагам настройките на видеокарата трябва да ,,бутнеш,,-какъв изходен сигнал подаваш към ТВ (резолюция,HZ!) Опиши по подробно какво точно виждаш.Имай предвид,че от флашка няма да може да гледаш филми с истински 3D субтитри! И на LG-тата има една опция за 3D-то Overscan ,която трябва да изключиш.Но...толкова с догадките.Опиши си ,,проблема,,ако искаш да ти се помогне!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се вижда от флашката и как пуснат филма чрез PC?Аз лично нищо не ти разбирам от поста! Предполагам настройките на видеокарата трябва да ,,бутнеш,,-какъв изходен сигнал подаваш към ТВ (резолюция,HZ!) Опиши по подробно какво точно виждаш.Имай предвид,че от флашка няма да може да гледаш филми с истински 3D субтитри! И на LG-тата има една опция за 3D-то Overscan ,която трябва да изключиш.Но...толкова с догадките.Опиши си ,,проблема,,ако искаш да ти се помогне!

Резолюцията е 1920 на 1080 тази е препоръчителна , и 60 Hz това е най високото което мога да избера. Змачи от флашката се вижда както трябва да се вижда 3Д  а от компа се вижда леко размацано. образа се вижда двоен (примерно ако гледаш топче някакво то отстрани и леко зад него се вижда второ топче същото все едно 3Д-то не успява да насложи 2-та образа на топчето от 2д  един в/у друг точно, а се разминават с 2 -4 сантиметра)    и всичко това е като съм сложил очилата за 3Д разбира се. От флашката се вижда както трябва на сущото видео образа на топчето се вижда 1 топче няма разминаване и размацване. Пробвах и с други видеота все същото е. А тази финкция за 3Д която казваш  Overscan  никаде не я намирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резолюцията е 1920 на 1080 тази е препоръчителна , и 60 Hz това е най високото което мога да избера. Змачи от флашката се вижда както трябва да се вижда 3Д  а от компа се вижда леко размацано. образа се вижда двоен (примерно ако гледаш топче някакво то отстрани и леко зад него се вижда второ топче същото все едно 3Д-то не успява да насложи 2-та образа на топчето от 2д  един в/у друг точно, а се разминават с 2 -4 сантиметра)    и всичко това е като съм сложил очилата за 3Д разбира се. От флашката се вижда както трябва на сущото видео образа на топчето се вижда 1 топче няма разминаване и размацване. Пробвах и с други видеота все същото е. А тази финкция за 3Д която казваш  Overscan  никаде не я намирам.

Така.Значи съдейки от поста ти първото което ми хрумва е да не би да ,,пускаш,,неправилно филма.Имам впредвид ако го пускаш с KMPlayer-a (който си посочил ,че ползваш)да не би да пускаш филма и да буташ опцията му за 3D (на самия плеър-предполагам си с някоя от новите версии и те имат такава опция).  Ако е така ще го  виждаш и в нереални цветове-леко синкаво червени.Файла (филма) от плеъра трябва да си се вижда на PC-то както си е (с картина една до друга,или една под друга-казано на Български :) ) а 3D -то се ,,конвертира,, от бутона за 3D на самия телевизор!!! Ако не е от това значи е въпрос на настройки -предполагам на видеокартата!Освен двоен образ виждаш ли картината не целия екран ,или има някакви  отстъпи към края на екрана!Пробвай и сподели.Все някак ще се оправи проблема-няма невъзможни неща ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бутам нищо от KM player иначе да има дакова бутонче самия плеър, картината на компа си се вижда добре , образа е две еднакви картини една до друга (пробвах и с видео две картини една в/у друга все същото), да пускма си от телевизора от дистанционното 3Д и го намествам да е така както е картината всмисал ако е една до друга и от там го пускам на едно до друго кадето си е настройката за 3Д-то. няма изрязано от кадрите встрани или отстъп. а за видео картата е там вече незнам ,данеби самата видео карта да не може да възпроизвежда 3Д. модела на видеото ми е NvidiaGforce9500GT 512 mb  , Ето тази е видео картата.  http://ht4u.net/reviews/2009/einsteiger_grafik_roundup/index19.php , http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=99

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3D видео карта ти трябва за друго-това няма нищо общо  в случая.Иска се просто PC-то ти да въпрозвежда безпроблемно видеофайловете-другото си прави ТВ-то.Разрови се в настройките на видеокартата (резолюция,1ви и 2ри монитор.Overskan,Overdrive-пограй си с тези настройки)! Виж и добре опциите за 3D на самия ТВ-но ме съмнява да е от там!Пробвай и сподели!  Предполагам подаваш сигла чрез HDMI ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3D видео карта ти трябва за друго-това няма нищо общо  в случая.Иска се просто PC-то ти да въпрозвежда безпроблемно видеофайловете-другото си прави ТВ-то.Разрови се в настройките на видеокартата (резолюция,1ви и 2ри монитор.Overskan,Overdrive-пограй си с тези настройки)! Виж и добре опциите за 3D на самия ТВ-но ме съмнява да е от там!Пробвай и сподели!  Предполагам подаваш сигла чрез HDMI ?

да използвам HDMI  а за настройките рових навсякаде и накрая открих това: от настройките на видео картата избирам да променям големината на екарана или на монитора ми или на телевизора , това е от настройките на самата видео карта не от control panel, така значи цукам на това да променям на телевизора резолюцията и има едно: " Select the Desctop resize mode reported to the display "  и от там мога да избера: " Do not report , Auto - select (recomendet) , Overscan , Underscan . Беше на auto select и сега го промених на Do not report. Това ли е Overscan функцията за която говореше че трябва да се изключи? Аз пробвах и трите варианта но няма разлика. Има нещо друго в настройките на 3Д-то на самия Телевизор има "3D Viewpoint" което мога да местя от - 10  до 10 и от там се наслагват двете изображения едно в/у друго и ако можеше да го променя на - 20 примерно проблема с това двоимо изображение щеше да се оправи. В сравнение с това от на каде дам корекцията на картината ляво-дясно или дясно - ляво, 3D Viewpoint се намества с + или с - но неми достига това до 10 ако беше до 20 щеше да е всочко тип топ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърни внимание дали ,,картината,, на монитора на ПЦ-то ти е едно към едно с тази на телевизора !!!-Според мен не е и имаш проблем имеено с настройките на ПЦ-то (общо казано-най-вероятно на видеокартата)

Ако не се справиш  и искаш можем да продължим да дискутираме на ЛС,че вече доста излязохме от същноста на темата!Все ще се оправи някак ,,проблема,,-няма начин да не стане ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста "плоско" твърдение.... Само този, който не е виждал разликата между IPS и S-PVA може да говори такива глупости!

Съветите са си съвети, но личното възприятие е най-важното.

На "полеви" условия в магазина е много трудно да се види "що е то 3Д и има ли то почва у нас?" - силно осветление, разсейващи шумове, тълпа, телефони и каквито още се сетиш дразнители. 

Що се отнася до трептенето, то е характерно за активното 3Д, макар че не всички го забелязват, всеки си е индивидуален, но след като ти си го регистрирал в доста неподходяща за 3Д среда, то какво ли остава вкъщи при домашни условия и при продължително гледане...

Както и да е, и за мен тоя модел на ЛГ е за предпочитане сред изброените - пасивно 3Д, а и 2 инча отгоре. По форумите много често се правят съпоставки между матриците на ЛГ и Самсунг, т.е. между IPS и S-PVA (PVA) за нивото на черното и т.н. За мен, това са не особено съдържателни приказки по съвсем простата причина, че надали някой ще седне да гледа абсолютно черен филм, та да потвърди "по-доброто" черно на единия вид. Ще си позволя да онагледя разсъжденията си по следния начин - "какво ми пука на мен, че дадена кола може да вдигне 300 км/ч, а друга 320 км/ч, при положение, че имам всички пречки да вдигам повече от 140 км/ч?"

Обозрим практически, а не само на теория е по-добрия ъгъл на гледане, който осигуряват IPS матриците, макар че и по тоя въпрос може доста да се спори - малко трудно е да се предположи, че 10-12 човека ще седнат да гледат телевизор от достатъчно близко разстояние, което да им даде възможност за по-добро възприемане на IPS матрицата, която пък е с по-слаб контраст (измерван от тестови сигнал в лабораторни изследвания и нямащ почти нищо общо с реалността). 

Ще очаквам да споделиш впечатления от модела, който си вземеш. Лично аз имам доста наблюдения върху посочените и ще ми е от полза да чуя мнение от собственик, а не от теоретик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста "плоско" твърдение.... Само този, който не е виждал разликата между IPS и S-PVA може да говори такива глупости!

За пръв и последен път ти предлагам да не репликираш по тоя начин моите коментари, а аз ще се въздържам спрямо твоите. Ако си съгласен, очаквам да редактираш поста си. Ако не си, при следващ такъв ще уведомя модератор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Доста "плоско" твърдение.... Само този, който не е виждал разликата между IPS и S-PVA може да говори такива глупости!""

В този подраздел, хората, които обикновено отговарят на въпросите на питащият, го правят със своя практически опит. Забележи - практически.Не те зная от каква мания страдаш на разбирач но след като си виждал двата типа матрици /дано не е на картинка/ и знаеш повече за тях, би било редно да седнеш и да напишеш някой ред, който надявам се ще бъде полезен на всички. Да не се окаже че  че матриците си ги гледал за 5-10 минути и си забелязал предимствата и недостатъците за всяка една от тях.Аз не виждам написани глупости а честото ти вмешателство, там дето не си подготвен. Надявам се, че нямаш от двата типа телевизори в къщи, за да правиш такива сравнения.Или ако имаш, то е добре и е редно при добра воля от твоя страна да драснеш някой ред.Млад си и бъди уверен, че има много по компетентни от теб и твоите мнения. Колегата е един от хората, който може би е най активен при съветите и мисля че отлично се справя при всеки един от тях. Не е само той.Забележи! ""skalata_72 е с регистрация от 2013, далеч по късно от твоята, но четейки се вижда че е полезен с коментарите си на много хора. Интересното при него е това, че почти във всеки пост, накрая пише, че изказва лично мнение и не иска да е в пререкания с никого от форума, независимо какво е становището на ответната страна. Ето точно така се постъпва и няма да има никакви дразги. А ти пишеш буквално..."може да говори такива глупости"Ами за съжаление не са глупости, но ти малко си запознат с тези технически въпроси. При телефоните  си на същото ниво а и в другите теми понякога, но нали аз те уважавам, не обръщам голямо внимание на твоята "компетентност" Преди време си купи телевизор и след някой ден го подмени с друг. Това веднага говори, че много не ти са ясни нещата.Тук е редно за отбележа , че никой, освен  мен не си позволява да направи забележка или остра критика с пост с което не искам да кажа, че съм всезнаещ или от администрацията, но ти си един от хората, които определено  създават "гореща обстановка". Аз преди около 2-3 месеца помолих и почти всички се съгласихте на толерантност, за да се развива още по добре този подфорум.Има голям напредък, но ако искаш, може да не се включваш в него, за да не дърпаш хората назад. Сега ти пожелавам всичко добро и написаното от мен не е в никакъв случай с лоши чувства. Уважавай труда на хората. Погледни колко теми има  "hlevust в този раздел и то много добри. Погледни и твоите!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох колко сме нежни само, какво ще напишеш този път, като основание - потребител аргументира моите мнения и не съм съгласен с това, моля наложете му бан!

Това ли ще напишеш. Ако наистина форума и модераторите тук са сериозни, не биха предприели нищо. Еквивалентно е аз сега да подам репорт за твоя пост...

За пръв и последен път ти предлагам да не репликираш по тоя начин моите коментари, а аз ще се въздържам спрямо твоите. Ако си съгласен, очаквам да редактираш поста си. Ако не си, при следващ такъв ще уведомя модератор.

""Доста "плоско" твърдение.... Само този, който не е виждал разликата между IPS и S-PVA може да говори такива глупости!""

В този подраздел, хората, които обикновено отговарят на въпросите на питащият, го правят със своя практически опит. Забележи - практически.Не те зная от каква мания страдаш на разбирач но след като си виждал двата типа матрици /дано не е на картинка/ и знаеш повече за тях, би било редно да седнеш и да напишеш някой ред, който надявам се ще бъде полезен на всички. Да не се окаже че  че матриците си ги гледал за 5-10 минути и си забелязал предимствата и недостатъците за всяка една от тях.Аз не виждам написани глупости а честото ти вмешателство, там дето не си подготвен. Надявам се, че нямаш от двата типа телевизори в къщи, за да правиш такива сравнения.Или ако имаш, то е добре и е редно при добра воля от твоя страна да драснеш някой ред.Млад си и бъди уверен, че има много по компетентни от теб и твоите мнения. Колегата е един от хората, който може би е най активен при съветите и мисля че отлично се справя при всеки един от тях. Не е само той.Забележи! ""skalata_72 е с регистрация от 2013, далеч по късно от твоята, но четейки се вижда че е полезен с коментарите си на много хора. Интересното при него е това, че почти във всеки пост, накрая пише, че изказва лично мнение и не иска да е в пререкания с никого от форума, независимо какво е становището на ответната страна. Ето точно така се постъпва и няма да има никакви дразги. А ти пишеш буквално..."може да говори такива глупости"Ами за съжаление не са глупости, но ти малко си запознат с тези технически въпроси. При телефоните  си на същото ниво а и в другите теми понякога, но нали аз те уважавам, не обръщам голямо внимание на твоята "компетентност" Преди време си купи телевизор и след някой ден го подмени с друг. Това веднага говори, че много не ти са ясни нещата.Тук е редно за отбележа , че никой, освен  мен не си позволява да направи забележка или остра критика с пост с което не искам да кажа, че съм всезнаещ или от администрацията, но ти си един от хората, които определено  създават "гореща обстановка". Аз преди около 2-3 месеца помолих и почти всички се съгласихте на толерантност, за да се развива още по добре този подфорум.Има голям напредък, но ако искаш, може да не се включваш в него, за да не дърпаш хората назад. Сега ти пожелавам всичко добро и написаното от мен не е в никакъв случай с лоши чувства. Уважавай труда на хората. Погледни колко теми има  "hlevust в този раздел и то много добри. Погледни и твоите!

Слушай сега, крайно време е да не правиш от мухата - слон на всеки коментар, без значение мой или на някой друг потребител. За твое сведе ще ти кажа само, че първо съм продавал такива телевизори в рамките на една година, което никак не е малко, второ много добре знам за какво става въпрос. Откъде пък изкарваш такива генерални изводи, не е истина... Никой не може да ме накара на сила да се аргументирам за каквото и да било, просто се дразня на такива коментари от рода... Какво като е по-черна матрицата, да не гледаш черно-бели филми на нея... Точно от такива мнения форума няма нужда, още повече питащия. Знаеш ли колко е нативния контраст на IPS матрицата - няма и 1000:1 или за по-точно някъде около 800:1. Не говоря за разни динамични контрасти от рода на 5млн.:1!!! Сега само за сравнение - контраста на S-PVA матриците върви от 3500:1 - до 5000:1 и това е собствен контраст или така наречения natvie, а не dynimic contrast!

Като е толкова хубава матрицата - IPS, дори през деня свети и се вижда вместо черно - един сиво-лилавеещ цвят.... Да не говорим, че матриците IPS страдат от light bleeding, заради структурата на матрицата и ниския контраст, поради невъзможността напълно да блокира светлината, която идва от подсветката в тъпните сцени.

Надявам се, че нямаш от двата типа телевизори - какво трябва да означава?

Напротив - имам! И мога да ти кажа, че само този който не е гледал на S-PVA, може да хвали IPS!

Това, кой колко бил активен, мен въобще не ме засяга, хората са го казали много отдавна - мълчанието е злато. Намесвам се когато намеря за добре, когато видя, че някой е пристрастен към определена марка и хвали само нея. Хич не ми давай за прием колегата колко бил активен, ако ще да виси по цял ден във форума.

Всеки може да прочете информация в нега и да я "пльосне" по формата на отговор в темата на питащия...

Хах - логиката ти развазва - не е истина само... Ами да, може и да те е яд, че съм си взел в пъти по-добър телевизор. И ако бях толкова "нежен" както колегата по-горе - щях веднага да изпищя, ако още веднъж преиначиш думите ми - ще те докладвам... Което ти всъщност на прави, но не съм тръгнал да те "заплашвал" с глупости, нали така?

Още веднъж ще повторя - СМЕНИХ телевизора, защото имаше проблеми с насичането на звука - това ти като си голям експерт, можеш ли да го прецениш, преди покупката, а?

Въобще по-добре си пиши по същество, без да играеш ролята на "рефер" между потребителите, а пиши по същество!

И не на последно място - сигурно е имало причина да ти е отнета титлата на модератор.

Поздрави!

P.S. Ще се включвам, но като заговори за това кой дърпа назад форума и кой напред, нали ме обвиняваш в некомпетентност, но с риск да засегна skalata_73 - като си толкова наблюдателен и се интересуваш кой - колко мнения има във форума, да си забелязал, skalata_73 препоръчва нищо друго от неговия си телевизор или така да кажа марка в различни диагонали....? Това честно ли е според теб? Обективно?

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..но с риск да засегна skalata_73 - като си толкова наблюдателен и се интересуваш кой - колко мнения има във форума, да си забелязал, skalata_73 препоръчва нищо друго от неговия си телевизор или така да кажа марка в различни диагонали....? Това честно ли е според теб? Обективно?..

Не се засегнах,но искам да ти кажа(макар ,че в една тема го споменах),че в повечето случаи препоръчвам някой модел на Panasonic,защото когато ,,питащия,,има определена цена (таван) просто в случая за съотношение качество-цена мисля именно на тази марка телевизорите са с най-добри цени спрямо другите марки и за ,,еди каква се цена,,мисля предлагам най-добрия и удачен вариант.Пак ще се повторя,че според мен Panasonic имат много добра ценова политика и предлагат много добри модели на много конкурентни цени спрямо другите марки! Ако нямаше ,,таван,,на цена от питащите нещата щяха да са съвсем различни.Не защитавам,или подкрепям една марка-всички си имат добри модели,но тук ,,говори,,цената!!! Надявам се и аз да не съм те обидил-просто исках да изкажа мнение защо често се получава така ,че аз препоръчвам еди кой си модел на тази марка :) 

Поздрави! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!!! Мисля че всичко се оправи и сега да споделя как го постигнахме за телевизор ЛГ ла6130.

Значи първо резолюцията я наместих на 1920 на 1080р и забележете много е важно с 24Hz.

След това от настройките на видео картата (моята е Nvidia Gainward 9500GT ) намирате каде има Overscan (при някои видео карти може да се изборат проценти на Ovescan а , при мен имаше Overscan , Underscan , AUto-select ) аз избрах Underscan.

След това също от настройките на видеото намирате и слагате Edge enhancement na 0% a не на автоматично.

Nois reduction Също на 0% (въпреки че по мое мнение това няма значение).

И последно и най важното (защото аз бях направил всичко друго без това и не ми се получаваше нищо, мислях си че нали съм си пред телевизора трябва да стане, но не е точно така трябва да сте точно срещу екрана в посока нагоре надолу, на ляво на дясно от телевизора може да се сяда без проблем но задалйително натам накадето гледа едрана надолу или нагоре)

Ъгъла под който се гледа телевизора има много голямо значение , при мен примерно телевизора е наклонен надолу защото е закачен на стената и за да съм топчно срещу него трябва да съм седнал на канапето или на стол. а аз се опитвах прав да преглеждам видеота,защото компютъра ми е далеч от тв-то. Та така ако телевизора е наклонен с ъгъл на долу в посака към пода и вие сядате ниско долу за да видите 3Д-то иначе ще ви се вижда както на мен двоен образ !!!

Благорадя на всички които помогнаха!!!

P.S.  Всичко това е мое мнение, може и да не е причината в промяната на тези настройки това да се оправи но поне аз така успях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ох колко сме нежни само, какво ще напишеш този път, като основание - потребител аргументира моите мнения и не съм съгласен с това, моля наложете му бан!

Това ли ще напишеш. Ако наистина форума и модераторите тук са сериозни, не биха предприели нищо. Еквивалентно е аз сега да подам репорт за твоя пост...

Слушай сега, крайно време е да не правиш от мухата - слон на всеки коментар, без значение мой или на някой друг потребител. За твое сведе ще ти кажа само, че първо съм продавал такива телевизори в рамките на една година, което никак не е малко, второ много добре знам за какво става въпрос. Откъде пък изкарваш такива генерални изводи, не е истина... Никой не може да ме накара на сила да се аргументирам за каквото и да било, просто се дразня на такива коментари от рода... Какво като е по-черна матрицата, да не гледаш черно-бели филми на нея... Точно от такива мнения форума няма нужда, още повече питащия. Знаеш ли колко е нативния контраст на IPS матрицата - няма и 1000:1 или за по-точно някъде около 800:1. Не говоря за разни динамични контрасти от рода на 5млн.:1!!! Сега само за сравнение - контраста на S-PVA матриците върви от 3500:1 - до 5000:1 и това е собствен контраст или така наречения natvie, а не dynimic contrast!

Като е толкова хубава матрицата - IPS, дори през деня свети и се вижда вместо черно - един сиво-лилавеещ цвят.... Да не говорим, че матриците IPS страдат от light bleeding, заради структурата на матрицата и ниския контраст, поради невъзможността напълно да блокира светлината, която идва от подсветката в тъпните сцени.

Надявам се, че нямаш от двата типа телевизори - какво трябва да означава?

Напротив - имам! И мога да ти кажа, че само този който не е гледал на S-PVA, може да хвали IPS!

Това, кой колко бил активен, мен въобще не ме засяга, хората са го казали много отдавна - мълчанието е злато. Намесвам се когато намеря за добре, когато видя, че някой е пристрастен към определена марка и хвали само нея. Хич не ми давай за прием колегата колко бил активен, ако ще да виси по цял ден във форума.

Всеки може да прочете информация в нега и да я "пльосне" по формата на отговор в темата на питащия...

Хах - логиката ти развазва - не е истина само... Ами да, може и да те е яд, че съм си взел в пъти по-добър телевизор. И ако бях толкова "нежен" както колегата по-горе - щях веднага да изпищя, ако още веднъж преиначиш думите ми - ще те докладвам... Което ти всъщност на прави, но не съм тръгнал да те "заплашвал" с глупости, нали така?

Още веднъж ще повторя - СМЕНИХ телевизора, защото имаше проблеми с насичането на звука - това ти като си голям експерт, можеш ли да го прецениш, преди покупката, а?

Въобще по-добре си пиши по същество, без да играеш ролята на "рефер" между потребителите, а пиши по същество!

И не на последно място - сигурно е имало причина да ти е отнета титлата на модератор.

Поздрави!

P.S. Ще се включвам, но като заговори за това кой дърпа назад форума и кой напред, нали ме обвиняваш в некомпетентност, но с риск да засегна skalata_73 - като си толкова наблюдателен и се интересуваш кой - колко мнения има във форума, да си забелязал, skalata_73 препоръчва нищо друго от неговия си телевизор или така да кажа марка в различни диагонали....? Това честно ли е според теб? Обективно?

На въпросите ти, няма да ти отговарям, щото си работил само една година като продавач и не си научил нищо  което да е в твоя полза.Мога да ти отговоря само на въпроса, защо са ме махнали от модератор.  Ето го. Трябва да попиташ Калин, който решава тези неща. На мен не ми е давал никакви обяснения по въпроса и най малкото съм го питал. форумът е негов и за модератор може да си назначава този, който ТОЙ прецени. Е, ще се допита и за мнението на сега съществуващи модератори. Това не е свързано с темата, но понеже само си любопитен исках да го знаеш. По въпроса за "skalata"Ами честно е, защото човекът има реални наблюдения по въпроса с Панасоника. Ти какво искаш да ти напише? Да си купиш LG? И накрая! Видно е, че не търпиш критика. Особено за мен. Нали си спомняш колко ме обикаля навремето, за да ти махна наказанието?Аз не те упреквам, но не прави своите генерални изводи, защото има още много неща свързани с техниката, които има да учиш.Най малкото да ми кажеш, че си бил консултант. Там са хора от кол и въже събрани и ако има някои от тях, които могат реално да помогнат със правилни съвети, са единици.  И накрая като уточнение. Никого не го интересува какъв телевизор си взел, най малкото мен. ако разбираше наистина, щеше да си вземеш това, което имам аз. То е и до въпрос на пари синко. А с това ти изказване отново се показваш надменен както много често, че твоето било най добро. Но аз наистина ти желая да си вземеш най доброто. Само че за да го вземеш ти трябва стаж не една година , а десетки. Сега ти пожелавам лек и приятен ден. Не вземай нещата толкова навътре. Не можеш да си първи във всичко, макар и да искаш. Не забравяй, че това е пост като отговор, а като приятели, пак си те уважавам.На теб ти трябва да "гледаш" като "растеш" накъде избиваш! И повече да се замисляш!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи първо резолюцията я наместих на 1920 на 1080р и забележете много е важно с 24Hz.

Хм-туй за херците ми стана интересно!Сега като се замисля може би защото панела на ТВ-то ти е с реални 50 HZ и първоначално спомена ,че си задал от видеокартата 60HZ и може би това е ,,омазвало положението,, Не съм напълно сигурен-просто предполагам,че заради това може да е било! Казвам това,защото аз съм задал 1920х1080  60HZ за изход на сигнал от видеокартата,но моя панел е друг (да не казвам сега какъв,че да не си навлека пак някои излишни коментари)  Това за да знаеш де...Не трябва да е обезателно на 24HZ,но явно и други,,подробности,,имат значение.

Иначе-добре,че си се справил.Приятно гледане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.