Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

eskalibur_74

Каква DVD/CD записвачка да взема

Препоръчан отговор

Здравейте!

Каква DVD/CD записвачка да взема в рамките на бюджет до 80лв. Срещнах такава като

" DVD+-RW  LG  GH20NS  SATA  BK " но не намерих никъде някакви негови характеристики.Ако има нещо по-добро в рамките на посочения бюджет, моля пишете, а ако посочите и характеристики ще бъде превъзходно!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не държиш да е Blue-Ray няма смисъл от толкова средства! Ето една, която би трябвало да те устройва: ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK 

Обща стойност - 28.34 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Каква DVD/CD записвачка да взема в рамките на бюджет до 80лв. Срещнах такава като

" DVD+-RW  LG  GH20NS  SATA  BK " но не намерих никъде някакви негови характеристики.Ако има нещо по-добро в рамките на посочения бюджет, моля пишете, а ако посочите и характеристики ще бъде превъзходно!!!

Посочената от теб "записвачка" е стар модел. Лошото е, че на пазара няма кой знай какъв избор. Може да вземеш  тази , тази, или тази. Всичките са на една цена и със сходни параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато и да вземеш , все ще е боклук :) последно взех Асус , след четене из нета , / даже когато я взимах беше около 50 лева / но да знаеш че е шумна тавата - ще те чуят комшиите че я отваряш :) ЛГ го намразих от години :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И моята записвачка е за смяна, обаче компютъра е стар и старата записвачка е АТА / с широкия кабел/ .Мога ли да купя и аз така ASUS SATA или няма да стане и трябва пак да търся АТА? Гледам, че в този сайт nikem-bg.net няма записвачки АТА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eskalibur_74, каквато и писалка да взимаш, не се дели от марката LG! Имам няколко и то все на години - работят безотказно!

Преди няколко години рекох да се направя на интересен и взех една на ASUS - голяма грешка! Оказа се пълен боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точен модел на дъното , иначе ако нямаш сата порт ще трябва и преходник да купуваш - изобщо заслужава ли си :no-no:

eskalibur_74, каквато и писалка да взимаш, не се дели от марката LG! Имам няколко и то все на години - работят безотказно!

Преди няколко години рекох да се направя на интересен и взех една на ASUS - голяма грешка! Оказа се пълен боклук.

От 2006/7 година :no-no: няма читаво лг .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дай точен модел на дъното , иначе ако нямаш сата порт ще трябва и преходник да купуваш - изобщо заслужава ли си :no-no:

Не знам при Вас, но при мен винаги съм с LG и не съм имал проблем. Даже преди месец си купих новият им модел за новия компютър. Окончаваше на 90, но каква беше господ знае. Ето я - GH24NS90

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо, има, има. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е , аз съм им обиден :) първата , някъде около 2004/5 година 80 и кусур лева ми е писала не по малко от 1000 диска и до днес поработва но май само на двд :D втората я купих към 2008/9 някъде - дали е записала и 30 диска , вече спрях да записвам и съм я ползвал много малко - прецака се :( През мен минават доста компютри и на тях какво да има ако не ЛГ :)  - не работят , добре че си имам един двд ром самсунг от някаква западна щайга , не си знае годините , та го ползвам за инсталации . Иначе преди 2/3  години си купих асус и не го ползвам почити - за да не се счупи Публикувано изображение
майтап - не виждам смисъл от запис на диск ако същия не се ползва в рамките на година / две .

ПП. И това устройство го считам вече за ненужно :no-no:

Тук няма ли търговци и да кажат кое най много се връща при тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е IBM 8183K73  май трябва да търся записвачка АТА?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова едва дали ще намерите , другия начин е с преходник сата/ата

Здрасти! Видях че в Елимекс имат тая джаджа - преходник от SATA към IDE. Всъщност на мен ми трябва само някакво кабелче, нали? Няма нужда да свързвам записвачката към тая малка платка дето се вижда на снимката? http://elimex.bg/userfiles/productlargeimages/product_38486.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здрасти! Видях че в Елимекс имат тая джаджа - преходник от SATA към IDE. Всъщност на мен ми трябва само някакво кабелче, нали? Няма нужда да свързвам записвачката към тая малка платка дето се вижда на снимката? http://elimex.bg/userfiles/productlargeimages/product_38486.jpg

Трябва Ви и платката, но линкът Ви при мен не се отваря! С Опера се отваря, а с хром ми пише че е забранен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интернет има сума ти записвачки IDE втора употреба, но разбира се не се знае до кога ще издържат, докато при тези преходници е възможно да имаш проблеми (примерно при буут)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платката се слага на слота на дъното , имаше май и такива PCI

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакви записвачки които да гравират и върху дискове, по-точно от марката " LG "

Платката се слага на слота на дъното , имаше май и такива PCI

Публикувано изображение

Моля дайте по-подробно описание за този адаптер. Как работи ,каква цел се постига с поставянето му в слота,не виждам на платката да има някакви АТА слотове и т.н. Моля пишете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те май вече всичките гравират - това ще прочетете на сайта , то пък едно гравиране :) и да знаеш че самите дискове са скъпи . Какво за платката искате да знаете - на сайта има описание , на вас нали ви трябват сата портове :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те май вече всичките гравират - това ще прочетете на сайта , то пък едно гравиране :) и да знаеш че самите дискове са скъпи . Какво за платката искате да знаете - на сайта има описание , на вас нали ви трябват сата портове :(

Точно така, но аз не виждам на самата платка такива портове за включване на SATA устройства , как ще стане тогава?Затова исках обяснение как работи и къде се включват САТА-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 Броя :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, но аз не виждам на самата платка такива портове за включване на SATA устройства , как ще стане тогава?Затова исках обяснение как работи и къде се включват САТА-та.

Двата SATA порта отзад ще ти извадят очите, как може да не ги виждаш. Като допълнение от моя страна искам да уточня,че ако искаш да я ползваш на конфигурация с Win 8, може и да не тръгне поради липса на драйвери. Относно "гравирането" на дискове, понятията доста се разминават. Самият диск е покрит с фолио, което се обработва от лазера на устройството, докато гравирането е съвсем друг процес. Гледам, че DVD устройствата с Light Scribe поизчезнаха от пазара по две причини - скъпи DVD дискове и навлизането на Блурей в бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че DVD устройствата с Light Scribe поизчезнаха от пазара по две причини - скъпи DVD дискове и навлизането на Блурей в бита.

Така ли :) явно не съм се заглеждал скоро :no-no:

Автора с тоя дърт компютър който няма дори и сата порт едва дали ще качи 8ца , но изобщо не знам за какво му е това устройство - аз никога не бих купил или разчитал на подобен вид носител :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли :) явно не съм се заглеждал скоро :no-no:

Автора с тоя дърт компютър който няма дори и сата порт едва дали ще качи 8ца , но изобщо не знам за какво му е това устройство - аз никога не бих купил или разчитал на подобен вид носител :no-no:

Много моля ,не желая допълнителни коментари относно старостта на компютрите.Аз поставих конкретен въпрос и нека се ограничим за коментари само върху него. А кой какъв компютър има никой не го интересува. Който не желае да отговаря ,нека просто не пише, защото из простяването е много голямо !!!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.