Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
joni75

Проблем с видеокарта Nvidia Geforce 210 1024mb DDR 3

Препоръчан отговор

Здравейте,проблема ми е следния:

купих въпросната видеокарта и я слагам на дъно Asus A8V-VM SE.

ОС е уиндоус ХП 32 и диспечера на устройства не я разпознава като нов хардуер.

Като се опитам да инсталирам драйверите от диска ми изписва че не може да ги инсталира защото не намира такова хардуерно устройство.Какво да направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А монитора къде го включваш? 

В новата видео карта или във вградената?

В новата като го влюча монитора стои черен все едно е спрян никаква картина не излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи компютъра

изкарай щепсела от контакта

Натисни старт бутона (на кутията)- за момент може да завъртят вентилаторите.

Намести хубаво новата видео карта

може да почистиш слота със сгънат на 4 лист хартия.

намери батерията на дъното и я извади за 5-10 мин.

Включи монитора във външната карта, постави захранващия кабел и стартирай компютъра.

Ако картата и дъното са наред би трябвало да тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е настроил BIOS да ползва дискретната вместо вградената.

На моя Асус е от North Bridge контролите, твоето дъно е по-старо, но най вероятно начина е същия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи компютъра

изкарай щепсела от контакта

Натисни старт бутона (на кутията)- за момент може да завъртят вентилаторите.

Намести хубаво новата видео карта

може да почистиш слота със сгънат на 4 лист хартия.

намери батерията на дъното и я извади за 5-10 мин.

Включи монитора във външната карта, постави захранващия кабел и стартирай компютъра.

Ако картата и дъното са наред би трябвало да тръгне.

Благодаря ти ще опитам така.

Според мен не е настроил BIOS да ползва дискретната вместо вградената.

На моя Асус е от North Bridge контролите, твоето дъно е по-старо, но най вероятно начина е същия.

Добре ако настроя биоса да ползва външната карта и после не ми излезе картина,

как да върна настройките пак на вградената?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ако настроя биоса да ползва външната карта и после не ми излезе картина,

как да върна настройките пак на вградената?

По същия начин. Ако не тръгне автоматично вградената. Гасиш от тока, натискаш няколко пъти power бутона и така пускаш BIOS default настройки.

Едит: Въобще въпроса е знаете дали изобщо тази карта която сте купил е работеща?

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам да има допълнително захранване картата , но все пак я огледайте или дайте линк с точния модел .

Другите варианти колегите са ги дали .

Кажете нова ли е картата или втора / несигурна употреба :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същия начин. Ако не тръгне автоматично вградената. Гасиш от тока, натискаш няколко пъти power бутона и така пускаш BIOS default настройки.

Едит: Въобще въпроса е знаете дали изобщо тази карта която сте купил е работеща?

Да картата работи чисто нова е.Сложих я на друг компютър и веднага си я разпозна ОС.Сигурно слота на моето дъно не работи.Има ли вариант да се провери дъното по някакъв начин ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставете друга карта.

Възможно е да има несъвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставете друга карта.

Възможно е да има несъвместимост.

Друга карта няма откъде да взема.Най-вероятно ще се ходи на сервиз.

Благодаря на всички за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледа ли изобщо в биос коя карта е настроена да се използва ? Почисти ли слота на видеокартата или така я ръгна със прахта и вълната ?

Отговори на тия въпроси и можеш да не се разкарваш до сервиза . Един ресет на биоса би оправил положението с избирането на коя карта да се използва , тъй като по подразбиране е на ауто :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледа ли изобщо в биос коя карта е настроена да се използва ? Почисти ли слота на видеокартата или така я ръгна със прахта и вълната ?

Отговори на тия въпроси и можеш да не се разкарваш до сервиза . Един ресет на биоса би оправил положението с избирането на коя карта да се използва , тъй като по подразбиране е на ауто :D

Като вляза в биос за видеото ауто няма- има 3 опции :PCI , PCI-E и INTEGRATED VGA.

Като го настроя на PCI-E после на монитора ми излиза out of range.

Това означава ли че слота на дъното работи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако действително няма от къде да вземеш карта за проба,ориентирай се към сервиза.Или по добре я върни и вземи AMD HD5450/6450.По нагоре има съвет за почистване,направи ли го?Барабар с ресет на BIOS......

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако действително няма от къде да вземеш карта за проба,ориентирай се към сервиза.Или по добре я върни и вземи AMD HD5450/6450.По нагоре има съвет за почистване,направи ли го?Барабар с ресет на BIOS......

Да слота е почистен,биоса е ресетнат и пак същото.

Няма светлина в тунела  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартираш и помпиш F8, като ти излязат опциите за избор, трябва да избереш enable VGA mode или enable low-resolution video. След това трябва да тръгне, и след като сложиш драйвера, ще си настроиш резолюцията.

Редактирано от the major (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като вляза в биос за видеото ауто няма- има 3 опции :PCI , PCI-E и INTEGRATED VGA.

Това означава ли че слота на дъното работи ?

Извинявай предварително , но след тази процедура , предполагам че преместваш кабела към допълнителната видеокарта :( А за слота може да се установи чак когато се пробва и със друга карта - някога имало ли е на него карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартираш и помпиш F8, като ти излязат опциите за избор, трябва да избереш enable VGA mode или enable low-resolution video. След това трябва да тръгне, и след като сложиш драйвера, ще си настроиш резолюцията.

Не става така , той монитора изобщо не пали за да избера тази опция.

Извинявай предварително , но след тази процедура , предполагам че преместваш кабела към допълнителната видеокарта :( А за слота може да се установи чак когато се пробва и със друга карта - някога имало ли е на него карта ?

Да кабела го местя на външната карта но само out of range излиза.Никога не е имало карта на слота и затова мисля че точно в него е проблема.Явно докато не пробвам с друга карта няма как да разбера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами можеш да пробваш 10/20 пъти да вкараш картата във слота , да не би да са се окислили пластините , предполагам е почистен хубаво и картата влиза плътно във него .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става така , той монитора изобщо не пали за да избера тази опция.

Тогава включи на вграденото видео, задай най-ниската възможна резолюция и тогава пробвай с външната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава включи на вграденото видео, задай най-ниската възможна резолюция и тогава пробвай с външната.

Проблема е решен.Оказа се че дъното не иска да работи с картата на Нвидия.Сменихме с с една Асус Ати Радеон запали от раз. Благодаря на всички за помощта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,моя проблем с въпросната видео карта е следния,както си върви нормално пц-то и изведнъш се изключва картината,компа се държи все едно е в режим спане,но нищо не работи.Така прави когато си поиска,без видео картата не го прави.Рествал съм биоса,картата ми я подновиха с нова,но без ефект.Тип централен процесор    DualCore Intel Celeron E3300, 2500 MHz (12.5 x 200),Чипсет на дънната платка    Intel Bearlake G31 рам 3 GB благодаря за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.