Премини към съдържанието
totkov

Възможно ли е антивирусна програма да намалява скоростта на Интернет?

Препоръчан отговор

Здравейте, онзи ден докато си плащах сметката за Интернет продавачката ме попита с какво антивирусна програма съм. Аз и отвърнах че ползвам Avast, а тя ми каза, че Avast и NOD32 имат щитове които ограничават скоростта. Каза и че ако пробвам с Касперски скоростта при сваляне щяла да се вдигне чувствително. Погледнах доста скептично отначало защото все пак това са две от най ползваните антивирусни програми, но сега се замислих по въпроса. Та искам да питам какво е вашето мнение по въпроса и дали това което са ми казали е истина. Благодаря на всеки отзовал се на питането ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. Ако искаш деинсталирай аваста,пробвай как е без нея и после я сложи пак, да се усети ВЕЛИКАТА РАЗЛИКА!  И аваст ти проверява свалянията само ако си задал изрично в настройки иначе -не! И точно пък Касперски да ти препоръча:))

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мирише,ами смърди на реклама отстрана на продавачката.Аз не мога по друг начин да оправдая глупостите й.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая добре те е упътила, друг е въпроса, че Kaspersky не за всеки компютър и юзър. ;) А аваста е боклук.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А аваста е боклук.

А по-полека с изказванията.

Относно Касперски и аз не съм забелязал такова нещо. И не ви е питала за конфигурацията ви. Ми ако сте със слаба машина, трудно. Касперски има доста особености. Аз бих ви препоръчал да си останете с Аваст. Ако ще пробвате нещо, вижте как ще се държи върху системата ви. Все пак, си търсите антивирус за компа, не обратното. Касперски е супер решение, но му отделете малко време да се запознаете с него. Отделно във форума има няколко човека, които са на "ти" с всичко около продуктите на руската компания, така че ще ви помогнат.

Есет, Авира, Комодо, Нортън Интернет Секюрити... Има достатъчно кадърни решения.

Но Комодо, Аваст и Авира имат чудесни безплатни продукти. А ако се ориентирате към платено решение, има тема за промоции. Не използвайте кракове и такива.

http://www.kaldata.com/forums/forum/265-промоции-на-програми-за-сигурност/

@Касперски: Човек, това го казваш в качеството си на какъв? Експерт по информационна защита? Надали, такъв не би се изказал така. Или какво. Хайде, моля те.

Целта на форума е да помогне, а не да сее дезинформация. ОК?

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да благодаря на всички за бързите отговори! Мерси!

Системата ми е на 2 месеца, преди 1 преинсталирах Windows-а. Иначе лаптоп с i5 процесор, 8 GB RAM, видео GT 630 2 GB.

Тези дни ще направя някой тестове с различни антивирусни програми и ще кача резултатите, но за целта бихте ли ми препоръчали някоя програма с която да следя скоростите на Интернета.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм случай антивирусен софтуер(Kaspersky, MSE) да ми намалява 3 пъти скоростта на интернета, заради сканиране на потока в реално време. Изключи антивирусната и опитай. Не е нужно да я деинсталираш, за да я спреш.

Ако има разлика сложи програмата, която използваш в Exclude list.

Редактирано от bure_s_barut (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по-полека с изказванията.

Относно Касперски и аз не съм забелязал такова нещо. И не ви е питала за конфигурацията ви. Ми ако сте със слаба машина, трудно. Касперски има доста особености. Аз бих ви препоръчал да си останете с Аваст. Ако ще пробвате нещо, вижте как ще се държи върху системата ви. Все пак, си търсите антивирус за компа, не обратното. Касперски е супер решение, но му отделете малко време да се запознаете с него. Отделно във форума има няколко човека, които са на "ти" с всичко около продуктите на руската компания, така че ще ви помогнат.

Есет, Авира, Комодо, Нортън Интернет Секюрити... Има достатъчно кадърни решения.

Но Комодо, Аваст и Авира имат чудесни безплатни продукти. А ако се ориентирате към платено решение, има тема за промоции. Не използвайте кракове и такива.

http://www.kaldata.com/forums/forum/265-промоции-на-програми-за-сигурност/

@Касперски: Човек, това го казваш в качеството си на какъв? Експерт по информационна защита? Надали, такъв не би се изказал така. Или какво. Хайде, моля те.

Целта на форума е да помогне, а не да сее дезинформация. ОК?

Казвам го в качеството на тестващ, няколко месеца. Виждал съм го на други компютри как се държи и какво пуска, но да не задълбаваме.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всъщност с една версия на Avast съм виждал проблеми с компютри - при включена антивирусна програма, съответно интернет щит зареждането на страниците беше непълно, въобще не зареждаха или имаше страшно забавяне. Чрез модифициране на инсталацията и отстраняване на интернет щитовете проблемът беше изчезнал. Въпреки всичко това, което продавачката е казала по поднесеният начин не е повече от реклама.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки всичко това, което продавачката е казала по поднесеният начин не е повече от реклама.

Ми тя си гони таргетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, онзи ден докато си плащах сметката за Интернет продавачката ме попита с какво антивирусна програма съм. Аз и отвърнах че ползвам Avast, а тя ми каза, че Avast и NOD32 имат щитове които ограничават скоростта. Каза и че ако пробвам с Касперски скоростта при сваляне щяла да се вдигне чувствително. Погледнах доста скептично отначало защото все пак това са две от най ползваните антивирусни програми, но сега се замислих по въпроса. Та искам да питам какво е вашето мнение по въпроса и дали това което са ми казали е истина. Благодаря на всеки отзовал се на питането ми!

Напълно възможно е. Лично аз съм писал по-въпроса,че Аваста ми реже от интернет връзката. При измерване на скоростта с Аваст е по-ниска отколкото когато съм пробвал с КИС 2013 и KSOS 2/3/4 версии. С KAV  WKS  обаче въпроса не стои така. Бави интернета определено.

Но чак пък заради това да се сменя антивирусният продукт не мисля,че е нормално. На мене например от Близу ми твърдят,че Касперски била тежка програма и бавела интернета...на въпроса ми защо мислят така отговарят,че така били чували...Чували ама дават съвети. Едно е да чуваш друго да знаеш какво говориш. Аз знам за разлика от тях. Точка  :clown:

пп. При 2104 версия установявам едно задържане при отваряне на страници например в социалните мрежи и youtube. И забележете установявам не чувам от тук и там.   :D

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички програми, които филтрират трафика, малко или много забавят. Въпросът е как е имплементирана тази функция. Примерно в старите версии на Авира беше ужас, но не толкова защото реалното забавяне беше голямо, но заради резултатите при измерване на скоростта примерно от сайтове като speedtest.net, както и заради визуалното забавяне при сваляне на файлове (заради кеширането му първо през проксито на Авира и след това връщането му към браузъра). Беше им пълен форума с оплаквания от този факт и все ги съветваха да измерят с хронометър времето на сваляне със и без включен webguard. Сега при бетата и те, както и Аваст при новата 9-та версия се отказват от този тип прокси и ще базират web щитовете си на WFP (Windows Filtering Platform). С новата бета на Авира определено разликата беше голяма, Аваст 9 не съм я пробвал, но аз и с 8-цата нямах проблем с бавене. При Trend Micro беше също интересно - без видимо забавяне на браузването, пингът ми скачаше от 23 на над 350. Сега при 2014 нямам този проблем. Нещата разбира се са винаги индивидуални, но въпросът е ти да нямаш усещането за забавяне, иначе има ли web филтър все ще забавя по малко, няма начин.

P.S. Да не говорим, че заради имплементацията на проксито при Аваст, third party стените имаха проблем с филтрирането на трафика, тъй като го виждат генериран от Аваст, а не от реално генериращата го програма. И за това има доста писано и във форума им и в Wilders.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avast бави ли скоростта на теглене? - 100% Да.

Тегля с около 1-2мб/сек.

Веднъж аваст-а се опита да направи конфликт спрямо играта, която все още се теглеше и реших да изключа щитовете му.

И какво да видя? Download speed - 4 mb/sec.

Стигна и до 5.

Заключение- Avast сваля скоростта на интернета ти.

За NOD32 не знам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тея хантивирусни дето ще ви свалят скоростта на 1 мегабит? Те по-вредни и от вирусите ми се струва.

Аз съм с Microsoft Security Essentials - не съм много сигурен доколко предпазва от вируси ама поне и с нея и без нея скоростта ми си е 80 мегабита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко опира, до настройки. Форума е за това, ако човек не знае какво точно да пипне в настройките, да попита. Иначе, влизаме в сферата на митовете и легендите. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал Есет да бави осезаемо скороста,но зависи колко са .."натиснати" настройките...и на стената,включително и на тази на Комодо-ако са направени подходящите правила за програмите, няма проблем...Да не споменавам и добавките за съответния браузър...само при включен и изключен ABP разликата е осезаема ....Всичко е компромис между защита и скорост....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Глупости на търкалета. Ако искаш деинсталирай аваста,пробвай как е без нея и после я сложи пак, да се усети ВЕЛИКАТА РАЗЛИКА!  И аваст ти проверява свалянията само ако си задал изрично в настройки иначе -не! И точно пък Касперски да ти препоръча :))

Айде нема нужда да ми хвалиш Аваст. Тука преди дадох маса снимки как е с Аваст и с Касперски и Авира мисля че беше. Що като пишете не вземете да пробвате ами ей тъй го плеснете тоя пост ама и без да имате и хал хабер от програмата. Конкретно за свалянето Аваст бави в повече от Касперски също така в сравнение с последните версии и на двата продукта не виждам прехваленият Аваст да е по лек от Касапа. Ама хич не е така. Говорим за чист антивирус пък ако искате и за интегриран пакет. Та първо се запознайте с новите версии лично и то не за ден или два.

пп. Опс взех,че отговорих на мнение отпреди две години :D  и както се вижда мнението ми не е по различно отпреди.

Не съм забелязал Есет да бави осезаемо скороста,но зависи колко са .."натиснати" настройките...и на стената,включително и на тази на Комодо-ако са направени подходящите правила за програмите, няма проблем...Да не споменавам и добавките за съответния браузър...само при включен и изключен ABP разликата е осезаема ....Всичко е компромис между защита и скорост....

Също нямам наблюдение Есет да бави. Макар,че съм ползвал предната версия само за около два три месеца.

Всичко опира, до настройки. Форума е за това, ако човек не знае какво точно да пипне в настройките, да попита. Иначе, влизаме в сферата на митовете и легендите. 

10Х

Добавям .... Чел  недочел , пробвал недопробвал и дава компетентно мнение. :D  Тролска му работа :P

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям ghostBG86: Всичко е до зависи. И до настройки, и до версия на ОС, на каква възраст е инсталацията, има ли предишни инсталации, софтуер, който влиза в конфликт или нещо друго... То и заради това тея тестове за производителността де ги пляскат "авторитетните"институции по-добре да не се гледат. 

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде нема нужда да ми хвалиш Аваст. Тука преди дадох маса снимки как е с Аваст и с Касперски и Авира мисля че беше. Що като пишете не вземете да пробвате ами ей тъй го плеснете тоя пост ама и без да имате и хал хабер от програмата. Конкретно за свалянето Аваст бави в повече от Касперски също така в сравнение с последните версии и на двата продукта не виждам прехваленият Аваст да е по лек от Касапа. Ама хич не е така. Говорим за чист антивирус пък ако искате и за интегриран пакет. Та първо се запознайте с новите версии лично и то не за ден или два.

Изобщо не бих се съгласил с теб. Повече от три години имам инсталиран Avast free, който през годините само съм ъпдейтвал без да съм правил никакви допълнителни настройки, с изключение на това, че преди много време спрях web репутацията. При мен не оказва абсолютно никакво влияние в/у скоростта на нета, нито пък в/у изтеглянето на торенти или каквото се сетиш. Не, че искам да казвам коя е по-добрата антивирусна или да влизам в разговор за различните продукти защото не ги ползвам, не ме и интересуват, но само казвам, че Аваст не бави машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какъв е проблема и кой е забранил да се хвали Аваст ? Аз лично си свалям най-редовно с 10 - 12 Mb/s не виждам нещо да бави или да тежи.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви прави впечатление откога е темата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко месеца бях на аваст по стара версия и не съм забелязал спад на скоростта , докато не се обнови до нова версия и ми режеше трафика на половина скоростта едвам не мръдна на 2 mbps . Махнах аваст и дигна 90mbps , инсталирай си авира никакви грижи супер лека и удобна аз съм доволен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.