Премини към съдържанието
felix123

[Windows8]Старт бутона не пренасочва към старт меню-то

Препоръчан отговор

Купих си лаптоп и беше с предварително инсталиран Уин 8 , обаче ми беше малко трудно да свикна с новия интерфейс и си сложих Start8 . Сега обаче взех да свиквам и го махнах. Получи се проблем . Старт бутона на клавиатурата не ме вкарва в "новото" старт меню а просто не прави нищо . Разрових се из настройките но не намерих нищо по въпроса . Ще бъда благодарен на бърз отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си лаптоп и беше с предварително инсталиран Уин 8 , обаче ми беше малко трудно да свикна с новия интерфейс и си сложих Start8 . Сега обаче взех да свиквам и го махнах. Получи се проблем . Старт бутона на клавиатурата не ме вкарва в "новото" старт меню а просто не прави нищо . Разрових се из настройките но не намерих нищо по въпроса . Ще бъда благодарен на бърз отговор

Трябва да имате възможност да възстановите системата. Лаптопите по принцип имат дял за тази цел на твърдият диск. Колегите обаче ще ви осведомят как става въпросното възстановяване.

П.П. Ако нямате нищо против да ни осведомите поне за марката на лаптопа и ако знаете и модела ще им бъде доста по-лесно....

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имате възможност да възстановите системата. Лаптопите по принцип имат дял за тази цел на твърдият диск. Колегите обаче ще ви осведомят как става въпросното възстановяване.

П.П. Ако нямате нищо против да ни осведомите поне за марката на лаптопа и ако знаете и модела ще им бъде доста по-лесно....

лаптопа е HP probook 4540s energy star

пробвах я тази част със въстановяването но не ми дава защото ги няма някакви неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лаптопа е HP probook 4540s energy star

пробвах я тази част със въстановяването но не ми дава защото ги няма някакви неща

Малко по-подробно може ли...Това което е нужно принципно трябва да се намира на самият твърд диск и да е защитено от случайно  юзерско (потребителско) действие, което може да бъде команда за триене или писане върху съответната част на диска. Не че частта е въобще недостъпна и тя може да бъде освободена за ползуване, но това може да стане след определен ред нарочни действия, не случайни. В някои стари модели възстановяването изискваше поставянето на оптичен диск с операционната система, но за новите модели, мисля че няма така нужда, освен при наистина тежки случаи на омазване, игрички с дяловете, или след някои типове компютърни зарази..

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на 

sliderum

за бързите отговори но за съжаление (както всеки път) отговора е бил пред мене . Самото въстановяване на системата се прави при буутването още (мисля че се натискаше F11) .Просто не съм обърнал внимание. И... да отново благодаря за вниманието :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum, мисля че не е необходимо чак толкова дълбоко възстановяване един refresh би трябвало да оправи нещата е явно вече е късно

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не ми се започва нова тема . Хард диска е направен на 1 партишън от 650 гб и Уина е на него . Има ли някакъв начин да го разцепя на 2 без да се налага да преинсталирам отново (при Restore-a  не ми е излизала опция за партишанинг и тем подобни )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не ми се започва нова тема . Хард диска е направен на 1 партишън от 650 гб и Уина е на него . Има ли някакъв начин да го разцепя на 2 без да се налага да преинсталирам отново (при Restore-a  не ми е излизала опция за партишанинг и тем подобни )

Разбира се, че има въпрос на желание от ваша страна.  Изберете свиване на  тома и следвайте инструкциите.

Публикувано изображение

Редактирано от Myhito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

До колкото виждам няма дял с резервен Windows, а според старт бутона мисля, че това е 8.1, а не 8. Ако е 8.1 то тогава няма изобщо как да е оригинален след като 8.1 ще го пуснат официално на 18 Октомври. Сигурен ли сте, че лаптопа е дошъл с оригинална Windows 8. Според мен преинсталация ще реши проблема, но можете да пробвате и с програма за изчистване на регистрите.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото виждам няма дял с резервен Windows, а според старт бутона мисля, че това е 8.1, а не 8. Ако е 8.1 то тогава няма изобщо как да е оригинален след като 8.1 ще го пуснат официално на 18 Октомври. Сигурен ли сте, че лаптопа е дошъл с оригинална Windows 8. Според мен преинсталация ще реши проблема, но можете да пробвате и с програма за изчистване на регистрите.

Той човека само е помогнал да се ориентира горното мнение какво да направи. Не е снимка от постващия и питащия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сблъсквам се с проблема ,че не ми позволява да го направя примерно 100гб. Иска да го разцепи на 2х 350 гб

Публикувано изображение

Редактирано от felix123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да не може. Трябва да се направи дефрагментация на диска. След което опитай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.