Премини към съдържанието
M2=5

Конфигурация или по точно Ъпгрейд-не зная как е на български!

Препоръчан отговор

Имам компютър -

Процесор-QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333)

Дъно- Gigabyte GA-EP45-UD3LR  (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Рам - DIMM3: Kingston 2 по 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Видеокарта - NVIDIA GeForce GTS 250  (1024 MB)

Двърд диск 500гб. - не зная какъв слот е,а и не зная как да проверя!!!

Захранване – fortron aurum 700W gold

Искам да сменя процесора,зная,че това значи и дъното.Въпросът ми е какво дъно,процесор и може би рам да взема,че да мога да ползвам другите части.Имам пари,но искам да мина възможно най-тънко що се отнася цена качество!Орентировачно...600-800 лв. а и процесора да е поне 4 ядра.Ще съм благодарен ако ми помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-3350P - 301.49 лв. Най-изгодният щом искаш да минеш най-тънко. Gigabyte B75M-HD3 - 107.09 лв. Kingston 2X4GB 1600Mhz, 1.5V, HyperX NAVI - 155.69 лв. Общо: 564 лв. с безплатна доставка. Старата DDR2 памет не е съвместима и трябва да се смени. Останалото си остава. Запази си хубавото захранване и харда и търси купувач на старите дъно, рам, процесор и накрая и на видеото. Предвид че ти остават доста пари трябва доста бързо да събереш 300 лв. за 650TI Boost 2GB или подобна. Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо примерно:

Обща стойност - 572.32 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да се овърклоква новата платформа Haswell е по-добре. Тия митове и легенди за греенето е само при овърклок, иначе си е страхотен процесор и поне 10% по-бърз от Ivy при такт за такт, тоест i5-4570 на 3,2GHz е поне равен по производителност с 3570, който е с честота 3.4GHz. Ако си склонен да изхарчиш и останалите пари ти препоръчвам за тях да вземеш едно SSD. То ще даде най-видим прираст в ежедневните домашни дейности.

Eто предложение:

GB B85M-HD3 /1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 2400 GEIL EVO LEGGERA
Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

Обща стойност - 797.15 лв. с ДДС

Паметта я слагам защото е само с 4лв. по-скъпа от повечето 1600 CL9 памети и просто не си струва да се вземе по-бавна памет. В случай, че искаш да минеш по-тънко махаш SSD-то и крайната цена става 608лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два въпроса:

Какво е 8 нишков процесор?

И дали ще мога да ползувам старата кутия,в която се помества дъното Gigabyte GA-EP45-UD3LR  (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN) ?

Иначе благодаря за съветите.Колкото повече толкова по голям избор от решения ще имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означава,че има 4 ядра и 4 виртуални такива(образно казано) .Или общо 8. Добър процесор е,за приложения изискващи повечко ядра.

Да,можете да ползвате старата кутия.Но е добре,ако тя има подходящ въздушен поток.Уверявам ви,че колкото по-добър е потока,толкова по-добре за всичките компоненти.Так аче,ако останат парички,хубаво е и една нова кутия да се вземе.Пък ако тя си има и от новите слотове САТА 3 и портове ЮСБ 3.0 ,още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако новите процесори не бяха прилично добри. имаш възможност за ъпгрейд само на процесора с наистина сериозни кристали:

Публикувано изображение

Ако намериш особено някой от топ 3, от тези в таблицата на старо на добра цена. Доста по-добри са от наличният в момента процесор, макар да са от едно и също поколение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е гати,само процесора 700 лева.Не си струва мисля.

Всичко зависи дали и на каква цена ще намериш. Никой не казва да търсиш и осъществиш покупка точно на най-неизгодната оферта на която попаднеш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не си заслужава да го купуваш нов така или иначе.

Идеята ми е не е ли по добре да купя някоя от горните конф. понеже са по нови и по на татък може да си купя и по добър процесор примерно,без да се налага да сменям дъното отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете.Но това което го има в конфигурациите,ще ви върши чудесна работа още много време.Докато дойде момента да смените с по-силен процесора,то ще е общо взето безсмислено да инвестирате каквито и да е пари там.Това ще е след около 3 години според мен,или да речем-4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ново поколение разбира се е по-добре. Имах предвид че да купуваш старо поколение от магазина ще ти струва колкото два от новото. Q6600 например е зле та въпреки че има живот в него не може да се сравнява въобще с актуалните. С твоя Q8300 не съм имал досег. Ако искаш да минеш най-тънко с нов чистия I5-3350P ти е най-изгоден за 300 лв. и ти остават пари за видеокарта ако ще се ползва за игри. Иначе може да се вземе и по-сериозен но с тая GTS250 няма смисъл.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината с картата GTS250,няма игра която да съм пуснал и да не е тръгнала,така и с процесора де.И стратегии и игри от сорта на калл ъф дюти и т.н. Това което ме накара да сменям е ,че като дам на максимум на някои игри,а също и програми не че не върви,но понякога започва да сече,или просто да се бави.И трябва да намалявам опциите.С новият процесор,а и след малко време и нова карта,мисля тоя проблем да го няма.

Можете.Но това което го има в конфигурациите,ще ви върши чудесна работа още много време.Докато дойде момента да смените с по-силен процесора,то ще е общо взето безсмислено да инвестирате каквито и да е пари там.Това ще е след около 3 години според мен,или да речем-4.

Да това е вярно,но може да ми щукне и съвсем скоро да направя смяната.Просто да я има тая опция..... макар за 3-4 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината с картата GTS250,няма игра която да съм пуснал и да не е тръгнала,така и с процесора де.И стратегии и игри от сорта на калл ъф дюти и т.н. Това което ме накара да сменям е ,че като дам на максимум на някои игри,а също и програми не че не върви,но понякога започва да сече,или просто да се бави.И трябва да намалявам опциите.С новият процесор,а и след малко време и нова карта,мисля тоя проблем да го няма.

В такъв случай,въобще се обезсмисля да се дават пари за нова платформа.Голяма работа,че някои игри не вървели с максимални филтрации.Струва ли си да се дадат стотици левове при това положение? Карайте колкото можете за сега,пък след година  или малко повече,съвсем като вземе да се затруднява в игрите,направо нещо ново и толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай,въобще се обезсмисля да се дават пари за нова платформа.Голяма работа,че някои игри не вървели с максимални филтрации.Струва ли си да се дадат стотици левове при това положение? Карайте колкото можете за сега,пък след година  или малко повече,съвсем като вземе да се затруднява в игрите,направо нещо ново и толкова.

Какво мога да кажа,истина е,но понеже съм си навил на пръста,та... Взех си телефон,таблет,уредба и един куп книги.Истината е,че като изключим книгите,другото ми е ненужно.Но си навих на пръста и...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ,поне за себе си,смятам,че обновяване на конфигурация се прави,когат наистина има нужда от такова нещо.Аз до преди 17 месеца бях със Семпрон 2800+, 1ГБ ДДР 400, 160 ГБ диск.и наистина си беше живо наказание,поне що се отнася до новите игри или до гледане на качествен филм. После взех дъно процесор и рам и се родих,буквално.После ми отесня диска.Взе се нов.И бърза флашка. После пък с летните горещини се взе ново охлаждане.И кой знае какво още ще ми се прииска.А честно казано,по-добре е да се вземе нещо наведнъж и изцяло най-доброто за бюджета,отколкото частично да се ъпгрейдва.Защото,както съм я подкарал,докато взема нова кутия,или видеокарта,или ССД,ами времето си тече.Процесорът ми и дъното вече никой даже и не ги брои,просто са стари.А докато се купи нова карта например,което не знам как и кога ще стане,тия старите процесор и дъно може да са на повече от 2 години.Даже от сега си мисля,че няма да има особен смисъл от това.Кутията ми не е голяма,няма нито някакви лъскави светлинки,нито кабелен мениджмънт,нито предпоставки за въздушен поток.Ама съм доволен за сега,температурите ми са 34 за процесора,35-36 за дъно,32 за хард.

Моят съвет е,карай още колкото може,посъбери си парички според възможностите.След година,тъкмо преди да почнат да излизат есенните издания на големите игри,скачаш на нова високопроизводителна платформа и си ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се четат съветите на колегите,може и да повторя някого,но аз бих клокнал проца и бих купил една HD 7770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

парите ги имам,може и сега да го направя,но да дам повече от тоя бюджет направо неща!Не ми се вижда правилно да набутам 1000+ лева за компютър,който ще седи изключен доста време,за туй златната среда,направи най-доброто с това което имаш.Още си пазя стария правец :)

Че съвместимо ли е това,интел с ати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но няма особен смисъл да се заменя с него. А захранването ти е като за машина за 2 000 лв. та бая си се изхвърлил.  :D

http://www.hwcompare.com/11964/geforce-gts-250-1gb-vs-radeon-hd-7770/

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че съвместимо ли е това,интел с ати

Ако визирате процесор Интел с видеокарта АМД (АТИ) ,напълно съвместими са.

А ако наистина рядко включвате комп-а,тогава тия пари по-добре да отидат за някоя екскурзия,почивка и такива приятни за душата неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.