Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Трябва да направя определена таблица в HTML, но нещо не ми се получава. Ето как трябва да изглежда таблицата със съответните редове и колони: post-331216-0-79581500-1378746731_thumb.

Някой може ли да ми помогне ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та кое не се получава? Какъв е твоя код?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та кое не се получава? Какъв е твоя код?

Засега ми се получава само такава таблица : post-331216-0-15070900-1378799731_thumb.

А трябва да добавя и трета колона . :( Нещо не успявам .

Ето и кода .

<HTML> <HEAD> <TITLE>horoscope</TITLE> </HEAD> <BODY> <H1 ALIGN="center">Практическа задача-Horoscope</H1> <TABLE BORDER="1" WIDTH="60%"  ALIGN="center"> <TR> <TD COLSPAN="3" ALIGN="center">Сливане на три колони.</TD> </TR> <TR> <TD ROWSPAN="3">Сливане на два реда.</TD> <TD>Ред 1, колона 1.</TD> </TR> <TR> <TD>Ред 2, колона 2.</TD> </TR> <TD ROWSPAN="3">Ред 3, колона 3.</TD> </tr>     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колони

<tr>   <th>X</th>   <th colspan="3">XX</th> </tr> <tr>   <td>X X</td>   <td>X X</td>   <td>X X</td>   <td>X X</td> </tr>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<html> <body> <table border=1 width=60%> <tr><td colspan=3>1</td></tr> <tr><td rowspan=6 width=33,3%>2</td><td rowspan=2 width=33,3%>3</td><td>4</td></tr> <tr><td rowspan=2>5<ul><li>text1</li><li>text2</li><li>text3</li></ul></td></tr> <tr><td rowspan=2>6</td></tr> <tr><td rowspan=3>7<li>text1</li><li>text2</li><li>text3</li></ul></td></tr> <tr><td rowspan=2>8</td></tr> <tr></tr> </body> </html>

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<html> <body> <table border=1 width=60%> <tr><td colspan=3>1</td></tr> <tr><td rowspan=6 width=33,3%>2</td><td rowspan=2 width=33,3%>3</td><td>4</td></tr> <tr><td rowspan=2>5<ul><li>text1</li><li>text2</li><li>text3</li></ul></td></tr> <tr><td rowspan=2>6</td></tr> <tr><td rowspan=3>7<li>text1</li><li>text2</li><li>text3</li></ul></td></tr> <tr><td rowspan=2>8</td></tr> <tr></tr> </body> </html>

Result: 13 errors / 3 warnings

Info: W3c Online Validation

line 3 column 6 - Error: Element head is missing a required instance of child element title.
line 4 column 26 - Error: The width attribute on the table element is obsolete. Use CSS instead.
line 6 column 30 - Error: The width attribute on the td element is obsolete. Use CSS instead.
line 6 column 62 - Error: The width attribute on the td element is obsolete. Use CSS instead.
line 9 column 23 - Error: Element li not allowed as child of element td in this context. (Suppressing further errors from this subtree.)
line 9 column 37 - Error: Element li not allowed as child of element td in this context. (Suppressing further errors from this subtree.)
line 9 column 51 - Error: Element li not allowed as child of element td in this context. (Suppressing further errors from this subtree.)
line 9 column 66 - Error: Stray end tag ul.
line 11 column 9 - Error: Row 7 of a row group established by a tbody element has no cells beginning on it.
line 12 column 7 - Error: Stray end tag body.
line 13 column 7 - Error: Stray end tag html.
line 13 column 8 - Error: End of file seen and there were open elements.
line 4 column 26 - Error: Unclosed element table.

:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е таблица, не цяла страница, все пак това се иска в питането. Въпреки това в бързината съм изпуснал да отворя един <ul> и да затворя таблицата, нищо, че може и без това.

<html>
<body>
<table border=1 width=60%>
<tr><td colspan=3>1</td></tr>
<tr><td rowspan=6 width=33,3%>2</td><td rowspan=2 width=33,3%>3</td><td>4</td></tr>
<tr><td rowspan=2>5<ul><li>text1</li><li>text2</li><li>text3</li></ul></td></tr>
<tr><td rowspan=2>6</td></tr>
<tr><td rowspan=3>7<ul><li>text1</li><li>text2</li><li>text3</li></ul></td></tr>
<tr><td rowspan=2>8</td></tr>
<tr></tr>
</table>
</body>
</html>

И се визуализира така :

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от dipsuchos
      Hелоу Pийпс,

Правя някакви начални стъпки в HTML писането, ама кирилицата не ми я разпознава. Дали проблемът е в незнанието ми (би трябвало, щом има кирилизирани сайтове)?

Мерси за дискусията, която ще се заформи след 3... 2... 1! Старт!

* Песничката е на Антибиотика, идеална е за дизайнване на сайтове, олдскул, детство.

• от Frozen11
      Здравейте, имам нужда от помощ със следната задача:

• от Frozen11
      Здравейте,
      Имам следната задача:
      Единственото, което успях да направо дотук е страницата за вход/регистрация с две взаимно изключващи се форми. При регистрация успях да направя създаването на XML файл, но всеки път се създава нов с името на потребителя, а ми трябва един. Ще се радвам някой да откликне. Благодаря.
    • от HAZARD
      Здравейте приятели трябва ми помощ за решаване на 4 задачи вече втори път паднаха на изпита и пак не можах да ги реша , обръщам към Вас за помощ ,ако някой ми помогне ще съм му много благодарен
      Благодаря предварително  

• от Кристиян Йорданов
      Здравейте не знам дали мястото на темата е тук но искам да ви попитам дали има някакъв начин когато си под 18 и си web програмист да продаваш това което си направил някъде.  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.