Премини към съдържанието
Black Power

Как да сменя звуците за контролното таблото на автомобила?

Препоръчан отговор

Утре мой приятел ще ми докара едно джипче Q6, а заедно с него и една флашка с изтеглени звуци за контролното табло т.е звуци за мигачи, забравени фарове и пр. 

Как да ги сменя с оригиналните?

Дайте съвет моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо трябва да ровиш нещо, което работи и което не разбираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо трябва да ровиш нещо, което работи и което не разбираш.

Щото собственика иска!

Щото аз искам да се науча! Собственика също иска да си поиграем, да разберем как става. Возил се в кола със сменени / подбрани звуци и било яко.

Та който знае нека помогне!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото собственика иска!

Щото аз искам да се науча! Собственика също иска да си поиграем, да разберем как става. Возил се в кола със сменени / подбрани звуци и било яко.

По добре отидете при специалист, да не направите беля. Това не е играчка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото собственика иска!

Ти добре искаш де се научиш ама защо на чужди коли ? Най вероятно ще ти трябва някоя от последните версии на VAG.

По добре отидете при специалист, да не направите беля. Това не е играчка. 

Ако има пари защо да не се пробва пък !

Возил се в кола със сменени / подбрани звуци и било яко.

Като космически кораб ! Нещо като Вечния сокол на Хан Соло.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре мой приятел ще ми докара едно джипче Q6, а заедно с него и една флашка с изтеглени звуци за контролното табло т.е звуци за мигачи, забравени фарове и пр. 

Как да ги сменя с оригиналните?

Дайте съвет моля.

прави се с програма :) 

Единият вариант е VAG 1551 или друга ( тя си е на АУДИ) , другият е с програма от типа на VCDS  ( тя поддъра флаш и на VW, сеат, шкода и всички други марки от групата на VW ) 

Програмата слуиж както за диагностика, така и за смяна на звуците по подразбиране.

Разбира се -трябва да си я закупиш, нали се сещаш.Не се разпространява безплатно.

След като си я инсталираш - започваш да си играеш с кодовете - ето ти най-често употребяваните.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прави се с програма :)

Единият вариант е VAG 1551 или друга ( тя си е на АУДИ) , другият е с програма от типа на VCDS  ( тя поддъра флаш и на VW, сеат, шкода и всички други марки от групата на VW ) 

Програмата слуиж както за диагностика, така и за смяна на звуците по подразбиране.

Разбира се -трябва да си я закупиш, нали се сещаш.Не се разпространява безплатно.

След като си я инсталираш - започваш да си играеш с кодовете - ето ти най-често употребяваните.

Бях останал с заблудата, че VAG и VCDS са едно и също нещо т.е имена на един и същи продукт. Както и да е.

Става слажно. Да кажем, че имаме VAG, но нямаме интерфейсния кабел а той е над 100лв. за модела.

Смятах, че нещата ще минат през интегралната мултимедия т.е през някой USB порт.

Явно ще се търси майстор!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая точно не знам но аз навремето имах VAG 29 на Бош (досовска версия за RS-232) и след като ми я хакнаха (понеже вървеше с една дискета с дупка защитена от копиране която правеше белег на хард диска и разрешаваше 30 стартирания и пак искаше дискетата) ми връчиха после с още три сервизни кода в зависимост какво ниво заемаш в сервиза и толкова функции (менюта ти отваря). Та мисълта ми е че може да има много скрити менюта и функцията за това да е в тях но нямаш ли сервизния код нямаш достъп до тях !

С тая точно нямам опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях останал с заблудата, че VAG и VCDS са едно и също нещо т.е имена на един и същи продукт. Както и да е.

Става слажно. Да кажем, че имаме VAG, но нямаме интерфейсния кабел а той е над 100лв. за модела.

Смятах, че нещата ще минат през интегралната мултимедия т.е през някой USB порт.

Явно ще се търси майстор!

без кабел-няма как да стане.

пък и , ако не си запонат с интефейса и опциите - наистина е най-добре да отидеш при майстор, защото програми от този сорт дават възножност доста да омацаш софта, нали се сещаш ;)

Тая точно не знам но аз навремето имах VAG 29 на Бош (досовска версия за RS-232) и след като ми я хакнаха (понеже вървеше с една дискета с дупка защитена от копиране която правеше белег на хард диска и разрешаваше 30 стартирания и пак искаше дискетата) ми връчиха после с още три сервизни кода в зависимост какво ниво заемаш в сервиза и толкова функции (менюта ти отваря). Та мисълта ми е че може да има много скрити менюта и функцията за това да е в тях но нямаш ли сервизния код нямаш достъп до тях !

С тая точно нямам опит.

тая, както и VAG ги има един приятел в сервиз, та съм гледал какво прави на чужди коли. :ph34r:

от там знам за нея.

Разбира се -аз лично никога не бих си позволил да ровя из фърмуера на колата си.Да не ми е изпила чавка акъла  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм, разбрах - няма нищо да пипам!

То и с интерфейсния кабел е сложно защото са няколко типа т.е не зная дали ни трябва такъв за директна CAN връзка. 

Благодаря на всички за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.