Премини към съдържанието
spasov2

Celeron D 340 2.93GHz vs Sempron 2600+.

Препоръчан отговор

Искам да ми се обяснят няколко неща за тези два процесора.Sempron-a 2600+ струва 75$,и има честота от 1.6GHz.Celeron-на струва забележете-69$,като разполага с тактова честонта цели 2.93GHz.Но не е само това!Един мой приятел си купи Celeron D 340 2.93GHz,а аз си купих Sempron 2600+.Но като поработих със неговия комп осъзнах че той не е в никъкав случай по-бърз от моя!Даже напротив-стори ми се,че неговия компютър работеше малко по-бавно.Можете ли да ми обясните как скромния ми процесор със честота само 1.6GHz се справя по-добре от Celeron-a който разполага са честота цели 2.93 GHz?И защо има разлика в цената в полза на моя процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А гарантираш ли, че всеки един компонент (освен процесора) от конфигурацията на приятеля ти е еквивалентен с твоите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А гарантираш ли, че всеки един компонент (освен процесора) от конфигурацията на приятеля ти е еквивалентен с твоите?

Имам с 256MB RAM повече от моя приятел!Не вярвам да са толкова голяма разлика.Аз имам 768,а той-512.Но той има по-добра видео карта от мен.Горе долу сме на равно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика все пак това си е 256рам и Твоя Семпрон2600+ е срвавним с Celeron на 2600Mhz но ако е 64битов може да го мине даже ако е на 2930Мхз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има разлика все пак това си е 256рам и Твоя Семпрон2600+ е срвавним с Celeron на 2600Mhz но ако е 64битов може да го мине даже ако е на 2930Мхз

Да!64 битов е!Ама е без 64 битова операционна система! :love_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.