Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Windo

Не вижда Boot-а

Препоръчан отговор

Докато пиша  тази тема се чувствам страшно тъп!   Така ситуацията е следжната  в Boot Manager се вижда  единствено: Boot from EFI FILE... , Notebook Hard Drive  и Network adapter (IPv4 legacy) .  При биоса боот в боот опциите както и да ги подреждам  не иска да види боот през cd или флаш.  Лаптопа е  сравнително нов pavilion g6  в началото без  OS .  По начало  не виждаше Boot-a  , но успях да го излъжа със live cd сед което инсталирах (през лайфа) Магея 3.   Сега всички опити  за инсталация на каквото и да е са без успех ( мъча се да кача старият дебиян) Ако се сещате  за нещо моля помагайте 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е  сравнително нов pavilion g6  в началото без  OS

мъча се да кача старият дебиян

Така както сте обяснили, нещо не се връзва...

А и невероятно информативно описание на топа..., номера на версията на дистрибуцията...и въобще на всичко което сте писали. Колегите се налага да ползуват врачката на форума, но шефа без да иска я банна, а пък гадателката е в отпуск. Какви съобщения вади при опита за инсталация на дебиан?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо не си тъп. Няма нужда се се обиждаш така. 

Второ биос на лаптопа вижда ли HDD и DVD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bios version:F24   procesora ми е  intel core i3-312m  cpu 2.50 GHz. В boot  Managera:  Boot From EFI FILE ... ,Notebook Hard Drive , Network Adapter(IPv4legacy) това е  друго не ми показва.   Да в Bios Setup има  boot usb/dvd зададрно е като първо стартиращо устройство. HDD няма нито в бот меажера  , нито в биос сетъпа. Съобщения за грешка не  вади  по простата причина , че  не може  да се види boot  в мениждера.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко съм ви разбрал добре, аз имах подобен проблем, на една стара декстоп машинка, нямах опциите при боот за сиди и усб, и го решавах, като изклуча хард диска от компа и в същото време пусках live cd-то, така по този начин ми ботваше, без да барам нищо по биос (след боот си връзвах пак диска :)) и си инсталирвах системките така по този странен начин :).

Внимание не опитвайте това във къщи, да човъркаш по компа, доката е вклучен не е шега работа!

Може да пробвате със това http://www.plop.at/en/bootmanagers.html , сваляте записвате на диск, после

този диск играе ролята на биос, само го пускате и ще ви искара едно меню да изберете от къде да ботнете.

Снимка http://www.plop.at/slide16en01.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bios version:F24   procesora ми е  intel core i3-312m  cpu 2.50 GHz. В boot  Managera:  Boot From EFI FILE ... ,Notebook Hard Drive , Network Adapter(IPv4legacy) това е  друго не ми показва.   Да в Bios Setup има  boot usb/dvd зададрно е като първо стартиращо устройство. HDD няма нито в бот меажера  , нито в биос сетъпа. Съобщения за грешка не  вади  по простата причина , че  не може  да се види boot  в мениждера.  

Погледни пак настройките на BiOS-a.

№1 трябва да е CD-HD или щешо подобно.В момента не съм с лаптопа, за да видя, какво беше описанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD = Notebook Hard Drive

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния лаптоп има буут меню, и защо ви е да се занимавате изобщо с гимнастиките с настройките в биос?! При вашия модел лаптоп буут менюто трябва да бъде извикано с клавиш F10, като го натискате (помпите) още до като се вижда логото на лаптопа на екрана при стартиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния лаптоп има буут меню, и защо ви е да се занимавате изобщо с гимнастиките с настройките в биос?! При вашия модел лаптоп буут менюто трябва да бъде извикано с клавиш F10, като го натискате (помпите) още до като се вижда логото на лаптопа на екрана при стартиране!

Колега  това не ми е  първата преинсталация, ясно  е че има  боот меню  при F10 - от там  по принцип настройваш кое устройство да се задейства първо.  След това натискаш F9  и му даваш да boot- не  cd/usb. Проблема ме тук ! Това нещо не фигурира  ,  Биоса не го вижда. Въпроса ми е как да го накарам  да го види.  При  условие ,че вече съм му задал boot usb/cd  като първо стартиращо устройство

Погледни пак настройките на BiOS-a.

№1 трябва да е CD-HD или щешо подобно.В момента не съм с лаптопа, за да видя, какво беше описанието.

след малко ще кача снимки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че са правилно подредени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен флашката ми излиза като хард диск и на hard-disk boot priority мисля , че беше задавам флашката да ми е първо boot-ващо устройство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен флашката ми излиза като хард диск и на hard-disk boot priority мисля , че беше задавам флашката да ми е първо boot-ващо устройство

Да де ама искам да боотна  CD

Мисля, че са правилно подредени.

Ок и аз така мисля, но защо не излиза ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.