Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Докато пиша  тази тема се чувствам страшно тъп!   Така ситуацията е следжната  в Boot Manager се вижда  единствено: Boot from EFI FILE... , Notebook Hard Drive  и Network adapter (IPv4 legacy) .  При биоса боот в боот опциите както и да ги подреждам  не иска да види боот през cd или флаш.  Лаптопа е  сравнително нов pavilion g6  в началото без  OS .  По начало  не виждаше Boot-a  , но успях да го излъжа със live cd сед което инсталирах (през лайфа) Магея 3.   Сега всички опити  за инсталация на каквото и да е са без успех ( мъча се да кача старият дебиян) Ако се сещате  за нещо моля помагайте 

Редактирано от Windo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е  сравнително нов pavilion g6  в началото без  OS

мъча се да кача старият дебиян

Така както сте обяснили, нещо не се връзва...

А и невероятно информативно описание на топа..., номера на версията на дистрибуцията...и въобще на всичко което сте писали. Колегите се налага да ползуват врачката на форума, но шефа без да иска я банна, а пък гадателката е в отпуск. Какви съобщения вади при опита за инсталация на дебиан?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо не си тъп. Няма нужда се се обиждаш така. 

Второ биос на лаптопа вижда ли HDD и DVD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bios version:F24   procesora ми е  intel core i3-312m  cpu 2.50 GHz. В boot  Managera:  Boot From EFI FILE ... ,Notebook Hard Drive , Network Adapter(IPv4legacy) това е  друго не ми показва.   Да в Bios Setup има  boot usb/dvd зададрно е като първо стартиращо устройство. HDD няма нито в бот меажера  , нито в биос сетъпа. Съобщения за грешка не  вади  по простата причина , че  не може  да се види boot  в мениждера.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко съм ви разбрал добре, аз имах подобен проблем, на една стара декстоп машинка, нямах опциите при боот за сиди и усб, и го решавах, като изклуча хард диска от компа и в същото време пусках live cd-то, така по този начин ми ботваше, без да барам нищо по биос (след боот си връзвах пак диска :)) и си инсталирвах системките така по този странен начин :).

Внимание не опитвайте това във къщи, да човъркаш по компа, доката е вклучен не е шега работа!

Може да пробвате със това http://www.plop.at/en/bootmanagers.html , сваляте записвате на диск, после

този диск играе ролята на биос, само го пускате и ще ви искара едно меню да изберете от къде да ботнете.

Снимка http://www.plop.at/slide16en01.html

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bios version:F24   procesora ми е  intel core i3-312m  cpu 2.50 GHz. В boot  Managera:  Boot From EFI FILE ... ,Notebook Hard Drive , Network Adapter(IPv4legacy) това е  друго не ми показва.   Да в Bios Setup има  boot usb/dvd зададрно е като първо стартиращо устройство. HDD няма нито в бот меажера  , нито в биос сетъпа. Съобщения за грешка не  вади  по простата причина , че  не може  да се види boot  в мениждера.  

Погледни пак настройките на BiOS-a.

№1 трябва да е CD-HD или щешо подобно.В момента не съм с лаптопа, за да видя, какво беше описанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD = Notebook Hard Drive

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния лаптоп има буут меню, и защо ви е да се занимавате изобщо с гимнастиките с настройките в биос?! При вашия модел лаптоп буут менюто трябва да бъде извикано с клавиш F10, като го натискате (помпите) още до като се вижда логото на лаптопа на екрана при стартиране!

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния лаптоп има буут меню, и защо ви е да се занимавате изобщо с гимнастиките с настройките в биос?! При вашия модел лаптоп буут менюто трябва да бъде извикано с клавиш F10, като го натискате (помпите) още до като се вижда логото на лаптопа на екрана при стартиране!

Колега  това не ми е  първата преинсталация, ясно  е че има  боот меню  при F10 - от там  по принцип настройваш кое устройство да се задейства първо.  След това натискаш F9  и му даваш да boot- не  cd/usb. Проблема ме тук ! Това нещо не фигурира  ,  Биоса не го вижда. Въпроса ми е как да го накарам  да го види.  При  условие ,че вече съм му задал boot usb/cd  като първо стартиращо устройство

Погледни пак настройките на BiOS-a.

№1 трябва да е CD-HD или щешо подобно.В момента не съм с лаптопа, за да видя, какво беше описанието.

след малко ще кача снимки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че са правилно подредени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен флашката ми излиза като хард диск и на hard-disk boot priority мисля , че беше задавам флашката да ми е първо boot-ващо устройство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен флашката ми излиза като хард диск и на hard-disk boot priority мисля , че беше задавам флашката да ми е първо boot-ващо устройство

Да де ама искам да боотна  CD

Мисля, че са правилно подредени.

Ок и аз така мисля, но защо не излиза ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.