Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
worms3d

Кажете ми кой е този FPS display

Препоръчан отговор

Здравейте.

Съжелявам ако поствам в грешния раздел.

От известно време имам стрийм и ползвам OBS. Преди около 2 седмици се появи този FPS дисплей (не знам така ли се нарича), който показва броя на кадрите. Появява се само в Battlefield 3 и не знам как да го махна, защото ме съмнява, че пречи на Open Broadcaster Software-а понеже като пусна стрийм-а FPS пада наполовината. Ако някой го разпознае моля да ми каже от коя програма е или поне как да разбера.

Ето линк към стрийм.

Благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално е като стартираш "стрийминг" да имаш спад в кадрите в секунда. Аз лично не съм стриймвал и не съм започнат нито с Twitch, нито пък с тази програма OBS и затова няма да навлизам в подробности точно какъв процес се извършва, че пада FPS. Но такива процеси (както и обикновено записване по време на игра) използват както мощта на CPU, така и на GPU. И тъй като видео картата ти по време на игра се опитва да рендира цялата и подадена информация за да видиш някаква картина - нормално е да имаш спад в FPS. Не го обясних много добре, но така ще кара. А за самия FPSMeter, някой хора даже си играят игрите постоянно с такива и като им падне под 50-60 FPS и почват да ревът по разни форуми като тоя и тръгват да питат как да клокват и нз си какво. Има и такива дето чак слухтят и на какви обороти им върти вентилатора на видео картата и дали се охлажда. С няколко думи - болна работа. Но, FPS индикатора не ти пречи по никакъв начин. Много програми имат интегриран такъв. Повечето за запис имат. OBS не я знам. Щом казваш, че само в Battlefield 3 го виждаш, може той самия да има FPS метър в настройките и да си го пуснал. Но, както казах, това не те бърка грам..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е там, че не съм имал такъв спад на FPS. Може би да падне най-много с 10 FPS,  но толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай Razer Game Booster

Също виж това от 9:50 нататък (преди това е за настройки в LOL)
Редактирано от An0n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах от къде идва този FPS display (от конзолата на играта, за да го махна написах Render.DrawFps 0). Сега и стриймвам и мога да записвам с fraps без да има голям спад на кадри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.