Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет Калдата форумци.Бихте ли ми отговори ли на следния въпрос:

-При покупка на РАМ памет какво трябва да се гледа?

Търся 2гб ддр2.Дъното е на ASrock N68C-GS FX

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е същата като старата. Дъното е комбо и поддържа и ддр3 и ддр2. Само единият стандарт може да работи та не стават комбинации от двата. Демек реално имаш два слота а не четири. Ако имаш 1 плочка ддр2 на 800MHz примерно гледаш и новата да е такава. Но и да не е пак ще работи просто по-бавно. Имам предвид че ако едната е на 800 а другата на 566 и двете ще работят на 566MHz. пс. Ако имаш две плочки рам не можеш да сложиш повече!

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата РАМ изгоря.Беше 512мб А-дата,а и беше недостатъчна.Затова искам да взема една плочка 2гб.Какво трябва да гледам при покупка на таква,за да е съвместима с дъното?

Редактирано от Petq Ivanova_338384 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв процесор сте? Ако е на АМ3/АМ3+ CPU-то направо вземете DDR3 1600/1333Mhz, ако процесора ви е на АМ2 можите само DDR2 памет да сложите съответно на 800/667Mhz.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено търсиш ДДР 3 без значение на мегахерците! Дъното ти поддържа до ДДР 3 1600, така че аз бих търсил такава памет! Първо защото е по-бърза от ДДР 2(с някои изключения), второ е по-евтина! Кажи все пак останалите компоненти на системата!

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД Семпрон(тм) Processor 3000+ е процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих сменил Семпрона - голяма мъка е да се работи с него! Примерно с този: AMD-FX-6300! Тогава ще търся памет като тази: 2X4G-DDR3-1600-A-DATA, макар че процесора поддържа и на по-високи честоти!

П.П. Може да се мине и с по-евтин процесор и памет, но решението си е ваше! Семпрона трябва да се пенсионира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи вариянта е за 2GB DDR2 800Mhz или на 667Mhz. :) За DDR3 Ви трябва нов процесор.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно.А някакви тайминги трябва ли да гледам или какво НЕ трябва да пише на паметта?

Аз бих сменил Семпрона - голяма мъка е да се работи с него! Примерно с този: AMD-FX-6300! Тогава ще търся памет като тази: 2X4G-DDR3-1600-A-DATA, макар че процесора поддържа и на по-високи честоти!

П.П. Може да се мине и с по-евтин процесор и памет, но решението си е ваше! Семпрона трябва да се пенсионира!

Компютъра се използва за много леки игри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно.А някакви тайминги трябва ли да гледам или какво НЕ трябва да пише на паметта?

Компютъра се използва за много леки игри :)

Леки нелеки, тоя процесор е за кофата(не искам нещо да ви обидя), така че аз бих направил лек ъпгрейд! Може едно Атлонче да се сложи е едня плочка рам на 1333!

Какво имаш в предвид?

DDR_SDRAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леки нелеки, тоя процесор е за кофата(не искам нещо да ви обидя), така че аз бих направил лек ъпгрейд! Може едно Атлонче да се сложи е едня плочка рам на 1333!

Не мисля да влагам пари в нещо старо.След няколко месеца е обмислено купуването на нов компютър за синът ми.За сега ще взема 2гб ддр2 РАМ.Благодаря за отделеното време!

Редакция: Сегашната конфигурация е купувана преди 7-8 години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля да влагам пари в нещо старо.След няколко месеца е обмислено купуването на нов компютър за синът ми.За сега ще взема 2гб ддр2 РАМ.Благодаря за отделеното време!

Редакция: Сегашната конфигурация е купувана преди 7-8 години :)

Така съм съгласен с вас, но преценете каква точно рам трябва да си закупите! 

Лека вечер! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук е мястото да попитам,но някой може ли да ми препоръча памет от obiavi.kaldata или от друг подобен сайт,понеже не ми се дават 60лв за една платка.Може да се мине тънко и с ипзолзвана такава.Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без значение е просто взимай най-евтината DDR2 все ще работи. На новата машина ще е неизползваема така или иначе та не си заслужава нова. 2X1GB - 30 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я погледни пак!

Какво да гледа? Sempron-a е с DDR2 контролер и няма да работи с DDR3 памет. Ако ще се слага DDR3 задължително трябва да се смени и процесора с AM3 с DDR3 контролер, ако няма да се сменя процесора - DDR2. Най-добре някаква евтина DDR2 втора ръка и след време направо нов компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.