Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Lenor

Проблем с променливи

Препоръчан отговор

Здрвейте, чета една книга Разработване на проекти за Web с PHP и MySQL и още в самото начало ударих на камък. В примера, който ми дават изписва следната грешка Notice: Undefined index: oilqty in C:xampphtdocstestprocessorder.php on line 4

index.html

<form action="processorder.php" method="post"><table border="0"><tr bgcolor="#CCCCCC">    <td width="150">Item</td>    <td width="15">Quantity</td></tr><tr>    <td>Tires</td>    <td align="center"><input type="text" name="tireqty" size="3" maxlength="3"></td></tr><tr>    <td>Oil</td>    <td align="center"><input type="text" name"oilqty" size="3" maxlength="3"></td></tr><tr>    <td>Spark Plugs</td>    <td align="center"><input type="text" name="sparkqty" size="3" maxlength="3"></td></tr><tr>    <td colspan="2" align="center"><input type="submit" value="Submit Order"></td></tr></table></form>
processorder.php
<?php//създаване на променливи$tireqty = $_POST['tireqty'];$oilqty = $_POST['oilqty'];$sparkqty = $_POST['sparkqty'];?><html><head>    <title>Bob's Auto Parts - Order Results</title></head><body><h1>Bob's Auto Parts</h1><h2>Order Results</h2><?phpecho '<p>Order processed.</p>';    echo '<p>Order processed at';    echo date('H:i, jS F');    echo '<p>';    echo '<p>Your order is as follows: </p>';    echo $tireqty.' tires<br />';    echo $oilqty.' bottles of oil<br />';    echo $sparkqty.' spark plugs<br />';?></body></html>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажеш къде намери тази книга?Имам предвид в някоя библиотека,от интернет или си я купи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи проверка за натиснат submit преди да взимаш каквито и да е било все още непопълнени и неизпратени от формата данни. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш следното нещо за всяко от полетата във формата:

$oilqty = isset($_POST['oilqty']) ? trim($_POST['oilqty']) : false;

След това добавяш проверка дали имаш стойности false, и при наличието на такива прекратяваш изпълнението на операцията и връщаш грешка. Разбира се, можеш да добавиш и други проверки към съответното поле във формата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажеш къде намери тази книга?Имам предвид в някоя библиотека,от интернет или си я купи?

http://www.noviteknigi.com/?cid=3&pid=10108

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.