Премини към съдържанието
funny94

Проблем с компютъра - забива

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем с компютъра, при стартиране на компютъра  се чува ЦЪк и компа забива за известно време след това се оправя.Със Уиндоус ХР съм. Моля някой ако знае какъв е проблема да ми помогне.

Понякога забива още при включването на компа, понякога докато зарежда. Случва се със седмици да нямам този проблем.

Когато забие го спирам почиствам го с прахосмукачката и временно се оправя,няма никаква прах. След време пак започва.Преинсталирах Уиндоуса  ,но проблема остава. Дори нормално да стартира всичко ,след няколко часа паксе чува този звук и пак забива. :help wanted4::(  Благодаря предварително на тези които ще ми обърнат внимание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината колко годишна е или поне кажете на колко години е твърдият ви диск

Здравейте, имам следния проблем с компютъра, при стартиране на компютъра  се чува ЦЪк и компа забива за известно време след това се оправя.Със Уиндоус ХР съм. Моля някой ако знае какъв е проблема да ми помогне.

Понякога забива още при включването на компа, понякога докато зарежда. Случва се със седмици да нямам този проблем.

Когато забие го спирам почиствам го с прахосмукачката и временно се оправя,няма никаква прах. След време пак започва.Преинсталирах Уиндоуса  ,но проблема остава. Дори нормално да стартира всичко ,след няколко часа паксе чува този звук и пак забива. :help wanted4::(  Благодаря предварително на тези които ще ми обърнат внимание!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вероятност звука да е от харда, пусни му един chkdsk или проверка със системния софтуер от производителя на диска.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината колко годишна е или поне кажете на колко години е твърдият ви диск

Преди две години го обновиха

post-161014-0-94333600-1378883041_thumb.

post-161014-0-20807600-1378883055_thumb.

post-161014-0-70343700-1378883065_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди две години го обновиха

Ако и харда е взет заедно с обновлението, то едва ли е от него. Кутията трепери ли? Също така мже да дадеш и едни температури да видим там как стоят нещата и в евереста едно съхранение на данни-раздели ATA и SMART.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако и харда е взет заедно с обновлението, то едва ли е от него. Кутията трепери ли? Също така мже да дадеш и едни температури да видим там как стоят нещата и в евереста едно съхранение на данни-раздели ATA и SMART.

Няма никакви вибрации , температурата беше около 35-40 градуса, 

За съжаление не мога да вляза сега в компютъра да сканирам параметрите по простата причина .че тотално отказа да  тръгне;ако го оставя известно време да не работи може и да тръгне нормално.За сега само цъка и трябва непрекъснато да го рестартирам.Компа се държи все едно непрекъснато се рестартира с тази разлика че забива. :( Обновлението на компа беше цялостно- дъно . видеокарта; рам памет . Каква е вероятността проблема да е от захранването? Пуснах един chkdsk  и сега тотално не мога да вляза

стига до таблицата  с данните на компа цъка и след това иска рестарт :(

Редактирано от funny94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... Обновлението на компа беше цялостно- дъно . видеокарта; рам памет ....

Цялостно означава нов компютър. В твоя случай нито е сменяно захранване, нито хард. Занеси го в читав сервиз, няма да се справиш сам. Но не в този сервиз, където сте правили обновлението.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най-безболезнено е да откачи сегашния хард и да закачи някакъв друг - само за проба. Ако на него ОС още по-добре. Просто да се разбере дали ще продължи да зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пуснах един chkdsk  и сега тотално не мога да вляза

стига до таблицата  с данните на компа цъка и след това иска рестарт :(

Ако това е станало след ческ диск и продължава да не можеш да заредиш ОС, то ще трябва да сложиш инсталационният диск и зареждаш от него.Стигаш до Recovery Console и пускаш FIXBOOT и FIXMBR.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обединяваме се около мнението, че проблемът е хардуерен и най - вероятно става въпрос за харда. Нека авторът направи нещо по въпроса и тогава да видим ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички  които писаха по темата :wors: .Ще пробвам с инсталационния диск . При предишни проби трудно зареждаше дори и от инстал диска дано сега стане! :yanim: Но май трябва наистина да сменя сервиза :angry:

Редактирано от funny94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пак не иска да зареди даже диска  :( при всеки опит за рестарт на системата се чува звук се едно цъквате копчето за рестарт на компа и забива и така за енти пореден път! За съжаление май му трябва сервиз или направо нов компютър! :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти нов хард диск. Тоя твоя можеш да го закачиш на работеща система като втори диск (да не зарежда от него ОС) и тогава да му пуснеш проверка, за да се убедиш. И евентуално да си извлечеш информацията от него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на  The_Reaver  :yanim:  :wors: точно от този съвет имах нужда .защото на харда имам много снимки  и музика които са ценни за мен.

Благодаря на всички които са част от Калдата аудиторията :wors:

Трябва ти нов хард диск. Тоя твоя можеш да го закачиш на работеща система като втори диск (да не зарежда от него ОС) и тогава да му пуснеш проверка, за да се убедиш. И евентуално да си извлечеш информацията от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно вече го казах-харда заминава на кино. Логично е да си запазиш информацията на външен носител, че ще дойде момент, когато въобще няма да може да загрее и ще трябва да полети през джама.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.