Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
driftbeast

проблем с двигателя на Volkswagen Passat b3

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем с двигателя на пасата или по точно с педала за газта. Независимо на коя скорост карам примерно 3та карам с 50 и както си натискам педала и като го пусна рязко то присецва като дизелов камион. Правих го на друг пасат тоя номер, няма абсолютно никва грешка пускаш си педала и си укротява уборотите без да присецва. Двигател 1.8 Моно инжекция 90 конски сили бензин. Казаха ми, че може да е нещо от инжекциона. Дали е така ? Благодаря ви :)

http://farm8.staticflickr.com/7407/9345404628_eebb52d8cf_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се, защо ли съществуват автосервизите изобщо?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам проблем с двигателя на пасата или по точно с педала за газта. Независимо на коя скорост карам примерно 3та карам с 50 и както си натискам педала и като го пусна рязко то присецва като дизелов камион. Правих го на друг пасат тоя номер, няма абсолютно никва грешка пускаш си педала и си укротява уборотите без да присецва. Двигател 1.8 Моно инжекция 90 конски сили бензин. Казаха ми, че може да е нещо от инжекциона. Дали е така ? Благодаря ви :)

http://farm8.staticflickr.com/7407/9345404628_eebb52d8cf_o.jpg

Подобен проблем го имах наскоро. При запалване мотора работеше неспокойно и с ниски обороти. При подаване на газ нещата се оправяха. По време на движение- рязко натискане на педала ефекта беше все едно някой ми спира горивото. 

Оказа се палеца на делкото- прекъсване. 

Диагностика: Свали капачката и с мултицет измери съпротивлението му в двата края, трябва да е 0,5- 1килоом, за точна стойност не споря, 

но със сигурност трябва да има някакво съпротивление. При мен там където беше прекъсването, смолата беше леко потъмняла.  :)

ако с това не оправиш проблема пробвай това , макар ,че за него вече не съм сигурен дали ще ти свърше кой знае колко работа. 

'Ресет' на компютъра.

Исключи за около минута-2 една от клемите на акумулатора. Вероятно ще се оправи. 

Лошото е, че това не премахва грешката в колата, а само я изтрива от компа. 

Ако причината, която я е породила продължава да съществува, тя пак ще почне да прави номера. Препоръчвам диагностика при разбирач.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли още по-голямо увеличение че дядо  sliderum не вижда. И дай малко цвят на фона зад текста, да стане по-шарено.

Ъъъ, като изпълниш молбата ми...Заповядвам, да дадеш името и линк към източника, откъдето крадна пасажите в "коментара" си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли още по-голямо увеличение че дядо  sliderum не вижда. И дай малко цвят на фона зад текста, да стане по-шарено.

Ъъъ, като изпълниш молбата ми...Заповядвам, да дадеш името и линк към източника, откъдето крадна пасажите в "коментара" си.

от постовете си в сайта на VW може да го открадна ако все още темата стои там. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от постовете си в сайта на VW може да го открадна ако все още темата стои там. 

...и ако е твоя. Все пак това е източник извън Калдейта. На теб май не ти пука от нищо.

То всъщност пасажите не са въобще от един пост, забърсал си и съвета на тамошен модератор :D

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и ако е твоя. Все пак това е източник извън Калдейта. На теб май не ти пука от нищо.

Не не че не ми пука но едно  време чичо ми имаше такава кола от него разбрах как си оправи проблема и пиша най евективното което знам , сега аз мога да кажа че може да е от тампона на моното от какво ли не , но няма смисъл да му пиша празни приказки нека да пробва това и да пише , аз си имах на архив проблемите с всяка марка кола , но изтрил незнам неможах да си ги намеря и затова се наложи да го видя от там.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не че не ми пука но едно  време чичо ми имаше такава кола от него разбрах как си оправи проблема и пиша най евективното което знам , сега аз мога да кажа че може да е от тампона на моното от какво ли не , но няма смисъл да му пиша празни приказки нека да пробва това и да пише , аз си имах на архив проблемите с всяка марка кола , но изтрил незнам неможах да си ги намеря и затова се наложи да го видя от там.. 

Няма лошо, но когато се взема материал от някъде...Защо не прочетеш отново правилата на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма лошо, но когато се взема материал от някъде...Защо не прочетеш отново правилата на форума.

Съжелявам много. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се, защо ли съществуват автосервизите изобщо?

В тази криза се опитваме по един или друг начин да си спестим някой лев. Питах, ако става да го направя ръчно, ако не просто да се откажа и да карам с този проблем докато не взема някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази криза се опитваме по един или друг начин да си спестим някой лев. Питах, ако става да го направя ръчно, ако не просто да се откажа и да карам с този проблем докато не взема някой лев.

Отмина времето, когато се "ремонтираха" колите в гаражите или пред блока в градинките. След като не си се занимавал с авторемонти, вероятността да повредиш автомобила е много по-голяма отколкото да оправиш повредата. И от опита да се спести някой лев, става обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.