Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Значи когато си купувах компютъра ми казаха че имам 512MB видеокарта , а ако ми трябва още памет за видеокартата си взима до 1GB от RAM паметта , а сега видеокартата ми е 128MB и не си взима от RAM паметта ! Отварям компютъра и на видеокартата пише 512MB !

Някой можели да ми помогне ?! Аз съм с Windows Vista, а ако си сложа XP дали няма да стане ?? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам говорим за вградена видеокарта, нали ?!? Провери в биос как стоят нещата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вградената няма как да пише...

Е да, но и няма как външна да ползва от оперативната памет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работен плот > Дясно копче > Персонализиране > Настройки на дисплея > Разширени настройки ! 

Пише : Специализирана видеопамет : 128 MB .. ! А и когато си тегля Pro Evolution Soccer не ми дава пише VRAM 128 MB UNABLE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре напиши модела на картата, щото нямам боб в излишък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работен плот > Дясно копче > Персонализиране > Настройки на дисплея > Разширени настройки ! 

Пише : Специализирана видеопамет : 128 MB .. ! А и когато си тегля Pro Evolution Soccer не ми дава пише VRAM 128 MB UNABLE

Добре, а ще може ли една снимка от AIDA/Speccy за да видим как стоят нещата. Така само можем да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ATI Radeon X300/X550/X1050 Series 

Мда вградена...

Влизаш в биоса, и от опцията за VRAM избираш размера на заделената видео памет. Имай предвид обаче че това не я прави по-производителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"64-bit or 128-bit memory interface supporting 64MB, 128MB, or 256MB DDR1 memory configurations"

Най-вероятно е 128 Mb картата ти. Не се предлага с 512 Мв. Дори Х1050 модела и той е до 256 Мв DDR2

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и ми казаха че компютъра ми ще е с NVIDIA® GeForce® 9800 

Публикувано изображение

Леко са те преметнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и ми казаха че компютъра ми ще е с NVIDIA® GeForce® 9800 

Когато е, тогава няма да имаш проблем с "Футбола"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи когато си купувах компютъра ми казаха че имам 512MB видеокарта , а ако ми трябва още памет за видеокартата си взима до 1GB от RAM паметта , а сега видеокартата ми е 128MB и не си взима от RAM паметта ! Отварям компютъра и на видеокартата пише 512MB !

Някой можели да ми помогне ?! Аз съм с Windows Vista, а ако си сложа XP дали няма да стане ?? 

Просто от любопитство - къде прочете 512мб ? Щракни му една снимка  и покажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.