Премини към съдържанието
Шри Компютърджи

Персонализиране на WIn 7 Ultimate

Препоръчан отговор

Първото което искам да направя е да махна веднъж завинаги папките за документи в систения дял. Не знам защо MS продължават да ги слагат там, но определено пречат защото програмите по подразбиране съхраняват файловете си там. Искам да ги забраня тия папки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен клавиш на папката дали има 'move to...'?

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра идея да се махат тези папки, защото са на всички потребителски акаунти на машината, а програмите какво общо имат с тях не схванах. Програмите по подразбиране отиват в "C:Program Files"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра идея да се махат тези папки, защото са на всички потребителски акаунти на машината, а програмите какво общо имат с тях не схванах. Програмите по подразбиране отиват в "C:Program Files"...

Някои игрички и програми, си създават папка и в My Documents

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kакво общо ли? Пример - тегля скрийншот и го съхранявам с Paint. Paint създава файла в някоя от тези папки и няма опция да й задам друга директория за съхраняване на файловете. И полсе трябва да рова из тези папки докато намеря файла който ми трябва и да го изрежа и залепя там където искам да бъде. Същата работа и файловете, изтеглени през браузър (макар че там мога да им задам друга директория - пак трябва да се занимавам и да си играя)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои игрички и програми, си създават папка и в My Documents

Е да....

Kакво общо ли? Пример - тегля скрийншот и го съхранявам с Paint. Paint създава файла в някоя от тези папки и няма опция да й задам друга директория за съхраняване на файловете. И полсе трябва да рова из тези папки докато намеря файла който ми трябва и да го изрежа и залепя там където искам да бъде. Същата работа и файловете, изтеглени през браузър (макар че там мога да им задам друга директория - пак трябва да се занимавам и да си играя)

Нито едно от посочените не е причина за премахването им. Първо снимката от Paint може да си я съхраниш където пожелаеш при процеса на Save, и второ свалянията на браузера може да си ги приложиш към коя да е директория. :)

Успех !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфффф.. добре няма да ми кажете как да ги махна нито за какво са ми при положение че латопа си го ползвам само аз и нямам акаунти.

Тогава следващото нещо - като натисна Ctrl+Alt+Del ми излиза този екран:

http://www.prikachi.com/images/149/6553149g.jpg

Как мога да го направя да си излиза направо Task manager-a както си беше в ХР?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфффф.. добре няма да ми кажете как да ги махна нито за какво са ми при положение че латопа си го ползвам само аз и нямам акаунти.

Тогава следващото нещо - като натисна Ctrl+Alt+Del ми излиза този екран:

http://www.prikachi.com/images/149/6553149g.jpg

Как мога да го направя да си излиза направо Task manager-a както си беше в ХР?

Ctrl+Shift+Esc - изпревариха ме.

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или десен бутон на таск-а:

Публикувано изображение

Това не са болки за умиране, не знам защо човек изобщо трябва да се занимава с 'персонализиране'!?

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mерси :)

Следващото нещо което искам да оправя - в българския ми има и английcки който се включва първи по подразбиране и не мога да махна:

http://prikachi.com/images/277/6553277C.png

http://prikachi.com/images/278/6553278s.png

Тоест за да мина на бг се налага да превключвам два пъти - веднъж между input languages (EN->BG) и втори път между keboard layouts (US ->phonetic traditional)

Хрумна ми като решение да махна английския инпут и стана така: http://prikachi.com/images/341/6553341C.png

Сега е само с едно превключване но проблема сега е че до иконката в трея не ми показва на какъв език е (което значително улеснява като хвърлиш един поглед да си спестиш 1-2 реда написани на погрешната азбука).

Имате ли идея как да махна тоя прокет US layout и да си карам по нормалния начин или пък да си остане така, но до иконката на клавиатурата да ми показва езика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.