Премини към съдържанието
porostorm

Свързване на два рутера безжично

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да свържа втори рутер към основния, който да увеличава сигнала понеже става въпрос за два етажа. Основният рутер е NETGEAR WGR614v8 а вторият TP-LINK TL-WR841N. Четох за tp-link-а за функцията WDS но до колкото разбрах трябва и другият рутер да поддържа това, а той май не го. Има ли някакъв вариант да ги свъжда и ако да - какъв? Ще съм благодарен някой да обясни по-подробно като за по-начинаещ в тази свера потребител.

Благодаря предварително!

Редактирано от porostorm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не ги свържете просто с кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е опита ли изобщо да ги вържеш? Понякога не се получават нещата, но трябва да се пробва. Има фактори, които влияят, но е дълго за изброяване. Хубаво е да погледнеш хардуерните ревизии на у-ствата и да видиш с какъв чип са. Настрой TP-Linka за WDS, като му дай друго SSID, спри DHCP и се съобрази с канала, криптацията и паролата на безижната мрежа на първия рутер. Имай предвид, че този тип връзка е малко неустойчива и може да имаш известно забавяне във връзката с нета, когато си вързан за втория рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е опита ли изобщо да ги вържеш? Понякога не се получават нещата, но трябва да се пробва. Има фактори, които влияят, но е дълго за изброяване. Хубаво е да погледнеш хардуерните ревизии на у-ствата и да видиш с какъв чип са. Настрой TP-Linka за WDS, като му дай друго SSID, спри DHCP и се съобрази с канала, криптацията и паролата на безижната мрежа на първия рутер. Имай предвид, че този тип връзка е малко неустойчива и може да имаш известно забавяне във връзката с нета, когато си вързан за втория рутер.

Не е нужно да спира DHCP. Може да зададе статично TP-Link-а да взема даден адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да спира DHCP. Може да зададе статично TP-Link-а да взема даден адрес.

WDS е bridging. Казвам как е правилно да се направи настройката, без да се влиза в сложности. Освен това по този начин всички устройства независимо към кой рутер са вързани си остават в една и съща мрежа. А и говорим за връзка по безжичен начин м/у двата рутера и не виждам как ще зададеш на TP-Linka статичен адрес, ако правилно съм те разбрал.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WDS е bridging. Казвам как е правилно да се направи настройката, без да се влиза в сложности. Освен това по този начин всички устройства независимо към кой рутер са вързани си остават в една и съща мрежа. А и говорим за връзка по безжичен начин м/у двата рутера и не виждам как ще зададеш на TP-Linka статичен адрес, ако правилно съм те разбрал.

Не си схванал това което имах предвид - статичен вътрешен адрес на TP-Link който да взима от DHCP-то на Netgear-а. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си схванал това което имах предвид - статичен вътрешен адрес на TP-Link който да взима от DHCP-то на Netgear-а. :)

Да именно, значи правилно съм те разбрал. Няма как да зададеш на TP-Linkа статичен адрес, който да получава от Netgear-а. Ако връзката беше с кабел да, тогава на wan порта хакаш статичен адрес и всичко е ок, но при безжична връзка няма възможност или поне спомена ми е такъв от фърма .на TL-WR841N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да именно, значи правилно съм те разбрал. Няма как да зададеш на TP-Linkа статичен адрес, който да получава от Netgear-а. Ако връзката беше с кабел да, тогава на wan порта хакаш статичен адрес и всичко е ок, но при безжична връзка няма възможност или поне спомена ми е такъв от фърма .на TL-WR841N

Да може и така да е, но мисля че имаше начин независимо от типа на връзката да се зададе перманентен адрес на дадена машина/маршрутизатор от DHCP-> DHCP Client List. Ще го обясня така: да речем че в случая Netgear-а раздава пуул 192.168.100-199, и TP-Link-а взима 192.168.0.101. Следва задаване на перманентен адрес от DHCP на Netgear-а,  TP-Link да взема винаги този адрес, и да не се губи автоматичното раздаване на адреси. Както и да е, може и да си прав, но мисля че би трябвало да стане по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах, направих точно това, намира сигнала, задавам му канала на 1 рутер, парола, пише: wds run но няма интернет нито пък мрежа с първия рутер :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах, направих точно това, намира сигнала, задавам му канала на 1 рутер, парола, пише: wds run но няма интернет нито пък мрежа с първия рутер :(

Пробвахте ли с кабел от LAN порт на Netgear-а към WAN порта на TP-Link-а ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WDS работи само на маршрутизатори от един и същ производител (и модел). Нека го кажа за втори път (и да повторя горния пост): Ползвайте кабел!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

флашнах тп линка с dd wrt и стана :-)

Възможно е да е било от фърмуера, но ще е добре да споделите по какъв начин успяхте да направите процедурата, за да може някой друг колега с подобен проблем да прочете и да опита. Иначе алтернативи за фърмуер доста (OpenWrt примерно е добра такава освен DD-WRT).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да има и по-добър, но този свърши работа и няма проблеми за сега.

Реализирах идеята ми с точка 1.3 от този линк: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Linking_Routers

С точка 1.1 не стана а точка 1.2 не е активна за моя рутер.

С оригиналния фърмуер не стана, ъпдейтнах го но пак не сработи WDS-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.