Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следният въпрос как да разбера какъв процесор да купя които да е DDR3 защото старият ми е DDR2 и не потдържа DDR3 рам памет.

Страрият процесор е :

DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200) 5400+

Дъно:

ASRock N68C-GS FX AMD Socket AM2 / AM3 / DDR2 DDR3 Motherboard with GeForce 7025

Свойства на дънната платка:       ID на дънната платка 64-013-0000010-00101111-011812-nVidia$AS626013_N68C-GS FX BIOS P1.00       Дънна платка Неизвестно       Свойства на FSB шината:       Тип шина AMD Hammer       Реална честота 200 MHz       Ефективна честота 200 MHz       HyperTransport честота 1000 MHz       Свойства на шината на паметта:       Тип шина DDR2 SDRAM       Ширина на шината 64 bit       Съотношение Памет:Шина CPU/11       Реална честота 256 MHz (DDR)       Ефективна честота 511 MHz       Пропускателна способност

4091 Мбайта/с

Видео:

[ NVIDIA GeForce GTS 250 ]       Свойства на видеокартата:       Описание на устройството NVIDIA GeForce GTS 250       Низ на видеокартата GeForce GTS 250       Низ на BIOS Version 62.92.42.0.0       Тип видео процесор GeForce GTS 250       Тип DAC Integrated RAMDAC       Дата на драйвера 21.6.2013 г.       Версия на драйвера 9.18.13.2049 - nVIDIA Detonator 20.49       Доставчик на драйвера NVIDIA       Размер на видеопаметта 512 MB

Захранване:

Wattage: 750 Watt Connectors: 20+4 Pin, 4 Pin 12 V, 4 Pin Peripheral, 6 Pin PCI Express, Floppy Drive, SATA I Mainboard Connection: 20/24pin Mainboard & 4pin 12v Max. Output Power: 750 W Drive Connections: 3x Molex & 4x Sata & Floppy Cooling: 1 x 120mm Fan Graphics Card Connections: 6pin PCI-Express Modular: No Cooling System: 120mm Quiet Fan Brand: ACE Dimensions: Standard ATX 150x140x86mm MPN: PSUACE750BR

Дайте съвет че имам 2х4 GB RAM DDR3 още със закупуването на дъното но се оказа че старият процесор не ги потдържа.В момента имам 3Gb RAm DDR2 и търсих нова 2GB като видях цените  се оказа че по добре да си купя нов процесор. Кажете ми какво да гледам при копуването на новия и според дъното ми и захранването ми какъв максимум мога да взема като производителност?Благодаря ви !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отидеш на сайта на производителя и видиш какво се поддържа от дъъната ти платка: ЛИНК И обърни внимание на самите характеристики на дъното КЛИК:

**DDR3 memory is only supported by installing AM3/AM3+ CPU.

Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Които и да е FX ти върши работа но гледай да се поддържа - http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp?cat=CPU - само 95W ти вършат работа. Примерно FX-6300.

Също така обнови биоса с последния v.1.40 преди да купуваш каквото и да е! http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp?cat=Download&os=BIOS

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за може би глупавият ми въпрос но захранването ми дали ще подава към процесора нужната мощност?В смисъл такъв че от тия 750 вата излаза които е за процесора дали че подава достатъчно за някои например :

AMD FX 4100/ 3.6GHz Quad Core Processor 12MB 95W Socket AM3+ Black Edition 32nm

И какво най вече да гледам освен ядрата за по голяма скорост? Идеята ми е следващите 4-5 години да не го пипам :)

Захранването ми е това:

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-QUIET-ACE-BLACK-EDITION-750W-ATX-PSU-MOLEX-SATA-PCI-E-PFC-120mm-FAN-/140695238906?pt=UK_Computing_PowerSupplies_EH&hash=item20c216f8fa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за може би глупавият ми въпрос но захранването ми дали ще подава към процесора нужната мощност?

Да естествено. :)

В смисъл такъв че от тия 750 вата излаза които е за процесора дали че подава достатъчно за някои например :

AMD FX 4100/ 3.6GHz Quad Core Processor 12MB 95W Socket AM3+ Black Edition 32nm

Достатъчно е, но на мястото на FX-4100, по-добре ще е FX-6300.

И какво най вече да гледам освен ядрата за по голяма скорост? Идеята ми е следващите 4-5 години да не го пипам :)

Което и да му гледаш, то максимума на това дъно би трябвало да е FX-8300, но и FX-6300 е предостатъчно.

Дано е читаво, че за 22 лири, малко ме съмнява...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лири не евра захранването няма грешка щом устиска на изгоряло дъно и видео карта дето старото на Делл купено в бг запуши от раз...Вече година никакви проблеми само раммта ми е малка и ми бави компа..

Много ви благодаря за помощта момчета  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.