Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Owl

Как да разбера коя видео карта използва лаптопа ми?

Препоръчан отговор

Както се подразбира от заглавието въпросът ми е как да разбера коя от двете видео карти използва тази от процесора или тази с собствената памет?

Процесор: Intel Core i5 3317U
Видео карта: ATI Radeon 7670m (1 GB)
Видео карта на процесора: Intel HD Graphics 4000

И още 1 въпрос: Aко използва тази на процесора как да я сменя на тази с собствената памет?

post-322048-0-94122400-1378908730_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интелската, а при интензивни графични приложения тази на АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интелската, а при интензивни графични приложения тази на АМД.

А при игра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при игра?

Май не схванахте горния ми пост. При натоварване на графиката, се включва тази на АМД, следователно при игра - АМД. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От драйвърите на AMD-то може да зададеш винаги да ползва външната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От драйвърите на AMD-то може да зададеш винаги да ползва външната

А как е по-добре да използвам само външната или да оставя така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората са ти го направили като четеш във  някой форум  примерно да не ти се пуска  външното видео щото не е нужно за тая цел и се пести енергия от там и по малко топлина се отделя. Като го напънеш на някой игра  се пуска другото видео за да може  да се играе все пак на някаква нормална резолюция и кадри.  Изобщо не пипай нищо а си го остави както си е сега .Не си по умен от инженерите на производителя на лаптопа и щом са го направили по тоя начин  значи е тествано и преценено ,че така е по добре за лаптопа  и потребителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно инженерите може и да са го измислили, но съм си правил експерименти, пускайки тест за видео и теста си ползва вътрешната карта, а не външната, въпреки товара. Аз специално не съм склонен да вярвам на интуитивните настройки, а на задаването им ръчно. Т.е. да се избере ръчно, поне за тежките приложения, да ползва външната карта, а за останалите според "преценката" на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се заобиколи вградената. Външното видео не е вързано с дисплея и трябва да работи вграденото за да работи и външното. Т.е. малкото натоварване -> вградено видео, голямо натоварване -> външно. Ако не става, явно имате проблем с драйвера. Тук съм обяснил как се решава той: Tема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо когато пуснах Benchmark тест ми показва, че използва видео картата на процесора?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Технологията която прави разлика м/у "тежко" и "леко" приложение използва *.exe профили , когато работи процес който е от списъка (доста често се обновява) , то пуска външната, ако приложението не е в списъка , или в списъка е опоменато като "леко" не работи външната, :) някаде из настройките на видео картата трябва да имаш възможност за ръчно сетване на тези профили, отделно има и работеща система която следи дали приложението се изпълнява на пълен екран или не , но незнам до колко е надеждна тя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен Нвидиата засича когато пускам игри и се включва външната. При АТИ едва ли е по различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера дали се включва при игрите, но при Benchmark не се включва...

post-322048-0-90986600-1378988609_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си бяхте направили труда да прочетета темата, която съм пуснал по-горе, щяхте да видите че съм предложил безплатен туул, който показва кога работи видеокартата на АТИ. Ето още инфо: http://www.youtube.com/watch?v=4oB2oDO-IFk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.