Премини към съдържанието
domball

колебание между 1 плочка 2gb ddr2 800mhz или 2*1 gb

Препоръчан отговор

здравейте, по просто да я карам имам възможност да избирам между Kingston 2gb ddr2 800mhz cl-6 и supertalent 2*1gb ddr 800mhz cl-5, работят си нормално -  като 2*1 е даже по изгодна финансово :), не ми е за друго просто в момента съм позакъсал малко :), дъното е Asus P5Q SE с 4 слота памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са другите плочки и колко на брой. Заедно ли ще работят или ще се сменя всичко на куп? Относно опцията 2х1 е по-добре (почти винаги), защото двете плочки ще работят в двуканален режим. Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи 2гб плочка, след някой друг месец може да решиш, че не ти достига рамец та 2х2 е по-добре от 2х1+2.

ПС: Двуканалният режим е силно надценен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са другите плочки и колко на брой. Заедно ли ще работят или ще се сменя всичко на куп? Относно опцията 2х1 е по-добре (почти винаги), защото двете плочки ще работят в двуканален режим. Поздрави!

проблема е че нямам никаква рам - нула :) имам дъно, процесор, видео и т.н. само без рам памет е и понеже се охарчих прилично мога да си позволя само 2 гб не че ще са ми малко  дънтото има 4 слота така че занапред 2*2 си мислех и затова се колебая, интересно ми е просто първо като качество на самата рам кингстън cl6  и supertalent cl5 четох някаъде че точно тази кингстън cl6 не е много за препоръчване, второ за бъдеща съвместимост примерно ако взема2*1 рам, и след време още 1 или 2гб рам примерно има двуканален режим, просто въпроса ми е дали си струва примерно 1 месец по добра производителност със 2*1 (до следващата заплата :) ) или да си взема 2 гб сега и занапред още 2 гб което щях да направя без да питам никого, просто ми се обърка главата за качеството на въпросния кингстън ддр2 800мхз.

Вземи 2гб плочка, след някой друг месец може да решиш, че не ти достига рамец та 2х2 е по-добре от 2х1+2.

ПС: Двуканалният режим е силно надценен.

да и аз така си мисля, иначе домашния където ми е за интернет и филми досега е един стар 775 3.0 НТ с 1 гб ддр400 и ми върши идеална работа, иначе на лаптопа за игри че е доста по мощен, но някак си не мога да свикна на лаптоп та сега с двойно повече и по-бърза рам по-зле ли ще ми е :) пък и играя куестове повече само за шерлок холмс новата не ми стигнаха досега на стария и то основно рам мисля, така че няма да правя някакви клокове и т.н. просто нормална домашна машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като ще взимаш по-нататъка още памет, ти препоръчвам сега да вземеш назаем от някой приятел/познат и да ползваш докато не си купиш. Щото ся ако си купиш 2 гб, после може да не намериш съвместима, ддр2 вече не са толко разпространени, както преди. Може да не намериш плочка със същите тайминги, което при мен винаги е правело проблем. А може и просто тази, която вземеш, да се окаже несъвместима с тази, която имаш. За това изкарай някак до заплата и си купи 2х2 кит направо. Ако пък няма от де да вземеш назаем.. купувай 2гб плочката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като ще взимаш по-нататъка още памет, ти препоръчвам сега да вземеш назаем от някой приятел/познат и да ползваш докато не си купиш. Щото ся ако си купиш 2 гб, после може да не намериш съвместима, ддр2 вече не са толко разпространени, както преди. Може да не намериш плочка със същите тайминги, което при мен винаги е правело проблем. А може и просто тази, която вземеш, да се окаже несъвместима с тази, която имаш. За това изкарай някак до заплата и си купи 2х2 кит направо. Ако пък няма от де да вземеш назаем.. купувай 2гб плочката.

така ще направя, пари ще намеря не е проблем просто не ми е толкова належащо, пък и кингстън са едни от най разпространените памети вярно няколко модела са на ддр2 800 с различни тайминги, но все ще намеря същата поне така си мисля, пък и дъното е достатъчно добро макар че пак няма гаранция за друга плочка в смисъл друга марка може да е - пак 2 гб ддр2 800 със същите тайминги

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.