Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Някой има ли представа как да сумирам числата, които са в клетката А + тези, които са в клетката В и резултата да ми излиза в клетка С?
В случая в клетка С да ми се покаже резултата 48

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Някой има ли представа как да сумирам числата, които са в клетката А + тези, които са в клетката В и резултата да ми излиза в клетка С?

В случая в клетка С да ми се покаже резултата 48

Публикувано изображение

В клетка С слагаш следната формула:

=SUM(A1:B1)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да използваш бутона за сумиране,като в полето над таблицата записваш това   =SUM(А1:В1), след което го сейфваш.

P.S. Изпревариха ме.

Редактирано от gyps (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е толкова просто - явно трябва текстовете, които съдържат по четири отделни числа, да се представят като истински числа. Сега търся по въпроса...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

наистина не е просто - Автоът иска Ц= 1+2+3+4+5........събиране на всички цифри  в клетките а не числата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да използваш бутона за сумиране,като в полето над таблицата записваш това   =SUM(А1:В1), след което го сейфваш.

P.S. Изпревариха ме.

Момчета, не става!

Ако има само по едно число в клетка А и В резултата излиза в С, но ако са повече числа - НЕ става!

Ако в клетка А има числото 2, а в клетка В е налице числото 3...в клетка С ще излезне 5, ама ако в клетките А и В има повече от едно число самостоятелно само по себе си - не може да го сметне.

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, не става!

Ако има само по едно число в клетка А и В резултата излиза в С, но ако са повече числа - НЕ става!

Ако в клетка А има числото 2, а в клетка В е налице числото 3...в клетка С ще излезне 5, ама ако в клетките А и В има повече от едно число самостоятелно само по себе си - не може да го сметне.

извинявай за тъпия въпрос, ама кой идиот ще сложи повече от едно число в клетка и ще иска после да ги събере. Защо не се сложат в отделни клетки?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето ти формулата за 4 цифри

=MID(A1;1;1)+MID(A1;2;1)+MID(A1;3;1)+MID(A1;4;1)+MID(B1;1;1)+MID(B1;2;1)+MID(B1;3;1)+MID(B1;4;1)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, не става!

По начина по който си написал числата в клетките се подразбира, че те са четирицифрени. Ако искаш да сумираш всички числа в клетката, след което да сумираш отделните клетки, вече е друг въпрос. Не съм напълно сигурен, но си мисля че в Excel няма да може да се направи по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да речем, че от 8-16ч продам 57 банички...след моята смяна идва колегата и той продава да речем 100 шефът иска в отделна клетка да се получи сбора от неговите и моите продадени банички за 24ч.

Чатна ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да речем, че от 8-16ч продам 57 банички...след моята смяна идва колегата и той продава да речем 100 шефът иска в отделна клетка да се получи сбора от неговите и моите продадени банички за 24ч.

Чатна ли?

Вие си пишете вашите банички в една клетка или колона, друг си ги пише в друга колона, сумирате колоните и след това сумирате сумите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чатна ли?

Няма логика да пишеш в една клетка 1+1+1+... така до 57. По лесният начин е да се направят определен брой клетки в които да записваш "продадените банички", като последната клетка е сумата от целият ред. "Баничките" на колегата ти се записват аналогично в реда под твоя. На края сбора от двете клетки за смяна се сумира в клетка във вертикалната колона под тях. Малко объркано стана, дано го разбереш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може еднократно да се преобразува една такава клетка в поредица от колонки. Data > Text to Columns; избира се 'Delimited' и се указват разделители например интервал и таб. Посочва се клетка, в която да е първата колона. После при нужда може да се транспонира - копират се всички клетки; 'Paste Special' в избрана нова клетка > 'Transpose'.

P.S. Въпросното нещо може да се извърши и от малък VB скрипт направо в клетката, където трябва да се получи резултат, но според мен по-скоро трябва по друг начин да се подходи към проблема - по принцип всяка клетка в Excel държи една стойност и така най-леко се работи - може би трябва самата таблица да се измисли по друг начин, да се ползват повече страници или не знам и аз...

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На долния ред не става, щото е за следващия ден т.е 12.09.2013

След като не може на долен ред, прави се клетка съседна на "втората смяна на колегата", която изпълнява същата роля. На края на месеца тези клетки също може да се сумират и показват месечната продадена бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На долния ред не става, щото е за следващия ден т.е 12.09.2013

Тогава използвайте формулата за C, написана от mir4a

post #9

Редактирано от angel* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.