Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Blue_Hulk

Проблем с lg cf-21d30, не се включва

Препоръчан отговор

Взех един стар телевизор от дядо ми "lg cf-21d30", понеже на моя телевизор "funai" цветовете изглеждат като лилави и др. подобни тоест не е черно бяла и мисля, че просто не може да се оправи и реших да взема на моя дядо телевизора, които по принцип си работеше нормално или поне така беше преди моя дядо да си вземе плазма. Според вас какви може да са причините за това, че не влиза ток в телевизора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех един стар телевизор от дядо ми "lg cf-21d30", понеже на моя телевизор "funai" цветовете изглеждат като лилави и др. подобни тоест не е черно бяла и мисля, че просто не може да се оправи и реших да взема на моя дядо телевизора, които по принцип си работеше нормално или поне така беше преди моя дядо да си вземе плазма. Според вас какви може да са причините за това, че не влиза ток в телевизора ?

А проблема никъде не е описан? А това с цветовете на телевизора в Перник ремонта на тази част (за цветовете) по домовете да дойдат да ви го оправят взимат 25-30лв. Поне толкова ми взеха за едно Neo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, такааа , дядо с плазма , а ти със кинескоп :) вземи му плазмата :D

Щом там е работил , погледни отпред има копче за вкл/изключване - да не е изключено .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проблема никъде не е описан? А това с цветовете на телевизора в Перник ремонта на тази част (за цветовете) по домовете да дойдат да ви го оправят взимат 25-30лв. Поне толкова ми взеха за едно Neo

Дали е възможно и аз да си го оправя? Щото малко ме съмнява, ако заведа телевизора в сервиз и се окаже, че цветовете не могат да се оправят, човека пак ще ми иска най-малко 20 лв.  само защото е отворил телевизора или поне така ми се е случвало преди, а на техника оправданието ще бъде "телевизора е много стар" и ето пак ще си вземе 20-те лв.

А, такааа , дядо с плазма , а ти със кинескоп :) вземи му плазмата :D

Щом там е работил , погледни отпред има копче за вкл/изключване - да не е изключено .

Знам, че изглежда смешно като аз нямам плазма, а дядото има  :D. Проверих дали минава ток по платката и се оказа, че първата половина минава ток, а от другата  не минава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Проверих дали минава ток по платката и се оказа, че първата половина минава ток, а от другата  не минава."

Ама и ти си един "майстор". Защо се занимаваш с това, което въобще не го разбираш? Смяташ ли, че ще се справиш с проблема? Или си нямаш друга работа. "Заведи" телевизора в сервиз, за да не ходиш на доктор. Сега сподели какво искаш да кажеш с изречението си по горе, намиращо се в кавички. Никой няма да го разбере, даже и най-добрият майстор на телевизори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Проверих дали минава ток по платката и се оказа, че първата половина минава ток, а от другата  не минава."

Ама и ти си един "майстор". Защо се занимаваш с това, което въобще не го разбираш? Смяташ ли, че ще се справиш с проблема? Или си нямаш друга работа. "Заведи" телевизора в сервиз, за да не ходиш на доктор. Сега сподели какво искаш да кажеш с изречението си по горе, намиращо се в кавички. Никой няма да го разбере, даже и най-добрият майстор на телевизори!

Признавам си, че нямам грам опит в тези неща, но все пак не е трудно да се провери със мултицет в коя част на платката протича ток и в коя не. Понеже не намирам думи за моето обяснение намерих снимка на която е изобразена платка подобна на моята платка от телевизора и направих малка схема та да имате горе долу представа какво искам да ви кажа http://store.picbg.net/pubpic/DC/50/56bcf7986ff6dc50.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сервизи. Не пипай нищо за да не направиш по-големи поражения. И да хванеш главния герой (тока).

Закарай и другия телевизор - не е проблем да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази снимка ништо не ми говори а и таи като не разбираш ниама смисал да ти обяснявам.ина4е картината на твоят тел. се оправя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неграмотно написано, с цифри вместо букви, и не знам бройка постове ли гониш ъпвайки стари теми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тоя пич се е засилил , но това неграмотно писане - първо нека да научи азбуката , след това да прочете и правилата и тогава да се засили с помощта . Не може той да обяснява че така не му било сгодно - няма такива работи . Къде се намираш ......... :(:offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж приател не мислиа 4е наи вайното в този форум е пражописа вярно 4е ми е трудно да пиша на балгарски но вместо да ме критекуваш помогни на някой с савет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
виж приател не мислиа 4е наи вайното в този форум е пражописа вярно 4е ми е трудно да пиша на балгарски но вместо да ме критекуваш помогни на някой с савет

Превод :

Виж приятел , не мисля че най-важното в този форум е правописа . Вярно че ми е трудно да пиша на Български , но вместо да ме критикуваш , помогни на някой със съвет ;)

Дано поне не си Българин - срамота , само това те извинява :D

Правилното писане е уважение към четящите , а Вие не грешите щото ви е така ви е по удобно , а защото сте неграмотен , както и 70% от подрастващото поколение , :( на къде отиваме .........

И да , хубаво помагаш  но все пак гледай датите - някой от питащите са забравили вече за проблема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.