Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, поръчал съм си един употребяван автомобил от чужбина и ще го докара един джамбазин но ще го закара в Монтана а аз съм от София. Ще ми пратят документите на автомобилът по пощата и ми казаха че мога да си взема транзитни номера от тук но в сайта на КАТ пише че трябва да е при мен колата за да ми ги дадат. Може ли някой запознат да ми обясни как да взема транзитни номера без да е автомобилът в същия град и ако може да разясни как трябва да протече цялата процедура по закопуване на автомобил нов внос тъй като това ще ми бъде първа кола и съм сигурен че информацията няма да е полезна само на мен. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Точно от Монтана съм взимал автомобил с транзитни. По законите на България автомобил без регистрация не може да се движи по пътищата. Логично. Също така важи и технически преглед, Гражданска и всякакви подобни. С репатрак колата трябва да се закара в най-близкият КАТ, където се слагат транзитните номера, плащат се таксите, плаща се застраховка Гражданска отговорност и други подобни и чак тогава автомобила може да се движи по пътищата, докато не изтече срока на тези номера. Аз така я въртях ял месец. След това вече нова регистрация, нормална. Мисля, че може да се удължи временната, но тук вече ми е малко мъгла. Друг начин е колата да се докара на репатрак до КАТ София и директно да се регистрира с постоянни номера тук и като се платят пак съответните такси и ГО и всякакви такива :) Поздрави! п.с. Нов внос като е, си има процедура, трябва да имаш договор за покупко-продажба (това "джамбазина" ще ти го нагласи, вероятно ще е на немски или италиянски). Като отидеш да регистрираш, освен своите документи трябва да покажеш валидна ГО (още преди да си регистрирал автомобила), договора, естествено, документ за платена еко такса и от тук натам - такса за първоначален технически преглед, извършен от КАТ,който не е лек (приготви си да ти гледат спирачки, крушки на фарове, стопове, мигачи, кормилна уредба), ще ти проверят номерата на шасито и двигателя из основи. После трябва да си платиш и за самите номера. Ако имаш неплатени актове, много е вероятно да ти поискат да си ги платиш първо тях, иначе увисваш с регистрацията. После, до 7 дни, трябва да отидеш про застрахователят, да обявиш смяната на номерата. Дори и да нямаш, и сега да са ти сложили - пак! Следва пълна диагностика на колата, задължително сменяш масло и филтри и натягаш всичко и го проверяваш. Идва зимата след 2 месеца някъде, добре е да помислиш и за нови зимни гумета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно а дали може да ми кажеш дали КАТ работи събота тъй като само тогава мога да отида да си я взема и каква е дефиницията на думата "рапатрак"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.с. 2 Ще ти поискат при регистрацията и талона на колата от страната от която идва, оригинала!

Ясно а дали може да ми кажеш дали КАТ работи събота тъй като само тогава мога да отида да си я взема и каква е дефиницията на думата "рапатрак"?

Репатрак е камионче, на което се качва колата. Цък на линка: Нещо като пътна помощ. КАТ не би трябвало да работи Събота и Неделя, това е държавна институция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам че калпазаните не са си сложили работно време на сайта. Благодаря много за инфото. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам че калпазаните не са си сложили работно време на сайта. Благодаря много за инфото. :)

Вземи си репатрак до София. Последната кола я взех от Пловдив. Отидох с влака, върнах се с колата на репатрак, аз в кабината. Струваше ми 100 лв. Но си спестих обратният билет с влака и таксата за временните номера и направо си я регистрирах в София. Е, загубих от застраховката... Излезна ми малко солена,ама карай... Съвет, преди да вземеш окончателно колата, поискай кръгче (понеже е без ноемра, много, много внимавай, само малки улички и то затънтени) или, ако има начин - много близко поле или голям двор. Но знай, че това е голям риск!!!!!!! Недай си боже, може да плащаш от 100 лв до 900 000 лв. и тук не си правя майтап!!!!!!!!!!!!!! Да, действително говоря, че може да достигне милион лева. Искай да я видиш отдолу, дали на канал или в сервиз, но да я видиш. Ако разбираш де, ако не разбираш, няма какво да ѝ гледаш... Пловдивската кола, успях в малък двор да я ускоря едва до 2-ра, като я изкарах на улицата от КАТ София, се оказа, че предна лява главина е заминала... Та още 100-тина кинта отидоха веднага за подмяната ѝ, но това го усетих като вдигнах над 60 км/ч... Де да знам какви други съвети да ти дам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти или някой друг се сети още нещо да добави аз ще я следя темата. Все пак много благодаря за помоща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dzaabo
      Добър ден .
      Някой ако знае да ми предложи програма за СХЕМИ за зацепване на ангренажен ремък .
      Тук не става само за една марка автомобил а за повечето известни марки , които се карат в България .
      Може и да е платена но за предпочитане е ако има FREE
      Ако има възможност да е и на Бг език .
      Но приемам всички предложения .
    • от vukeca94
      Добра вечер на всички
      Имам следния проблем купих CD Kenwood KMM-123Y и го сложих на Опел корса Б 1996 година дизелов двигател 1.7 та проблемът ми е следния самото сиди грее доста отзаде алуминиевото радиаторче е като да си пекнеш яйца и както си карам върви добре после колоните почват да бръждят много му идва от самите колони за да прегрява така или имам скапана инсталация на колата мнения и солюции да предложите благодаря предварително
    • от BMW Маниак
      "Колеги" шофьори колко километра минавате годишно зад волана на личния си автомобил ?
      Като подкрепа към километрите се приема само снимков материал че на форумни балони и празни приказки по седенки съм се наслушал.
      Наскоро прочетох че имало шофьори къде минавали по 300 000 годишно !!! И малко останах доста позачуден как става тоя номер.
      Друг лауреат пък въртял по 70 на ден ама се оказало че събота и неделя не се смятали ама били 22 000 на годин, аве смешки от всякъде.
      Та дайте да говорим със снимки и през време да си показваме пак километражите и да изчисляваме.

2013 април беше на 0Км

Август 2013 беше на 0км

Или 278 000 за по малко от 5 години.

• от nodrama5885
      Искам да направя мигащ светодиод за колата вместо да си сложа аларма. Самата схема как да свържа светодиода мога да я направя, но проблемът е че искам да се захранва от акумулатора. Как да свържа схемата към него, без после акумулаторът да създава проблеми.
    • от Blyatman
      Здравейте, преди 3 дни си купих автомобил с регистрационни номера СО, които трябва да се сменят с такива СВ, само че до сега не съм минавал тази процедура и ми трябва насока. Според това което прочетох в сайта на МВР трябва да предоставя: лична карта, договор за покупко-продажба с едно ксерокопие, документ за техническа изправност, полицата от гражданската отговорност и документ за платен данък. Всичките посочени неща ги имам, но не знам каква е процедурата. Първо трябва да мина с документите за смяна, след това на каса, за да платя и след това да ходя да чакам новите документи и номера, и чак тогава да мина през канала или е в друг ред? Къде мога да паркирам колата докато чакам документите? Аз съм си шматка по принцип и целият този процес ме обърква много, а тези недружелюбни държавни служители не са от голяма помощ. Ако някой минал през това наскоро може да ми каже дали изпускам нещо от документите и в какъв ред трябва да станат нещата ще съм ви благодарен 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.