Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с компютъра  ми, един ден нямах интернет и реших,че трябва да почистя компютъра ми, той е на 8 години и вече ми е време за нов,но това е друг въпрос. Не беше особено мръсно,но до сега не бях чистил охлаждането на процесора и реших да го сваля. На следващия ден разбрах,че е трябвало да се смени така наречената термична паста и я смених от тогава нататък има огромен шум в кутията и не мога да рабера,защо всичките програми ми показват,че вентилаторът на оглаждането се върти с около 4600-4700 rpm, вече не изържам реших да постна тук, защото в сервиза искат 25 лева за диагностика, събирам пари за нов компютър и  тези пари ми трябват. Температурата на процесора е 60-65 градуса при нормален режим(като го пусна, при игрален не съм проверявал) на видео картата е горе долу толкова. Процесор: Intel celeron D 2.8ghz Видеокарта : nvidia geforce 6600 gt Моля помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяна на термопаста не е за всеки и твоят случай е доказателство за това.Прежали 25 лв и си реши проблемите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение. 2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани. и още няколко "граничещи" правила... Защо две теми пуснахте??? В два раздела...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали си закачил охлаждането на процесора както трябва след смяната на термопастата, случва се едното краче на охладителя да не влезе както трябва в отвора на дъното и така не прилепя плътно към процесора и така температурата не се отдава към охлаждането. За да си сигурен може да се наложи дори да разкачиш дъното от кутията. Както казва колегата над мен, по - добре е да си платиш да ти го направят от колкото да останеш без компютър :)

Може и друг да е проблема но според мен това е най - вероятния :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обърках раздела,защото пусках и друга тема,съжалявам

за крачетата вечепроверих,защото от ресет ми казаха да направя същото :С,но ще проверя пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обърках раздела,защото пусках и друга тема,съжалявам

за крачетата вечепроверих,защото от ресет ми казаха да направя същото :С,но ще проверя пак

а вие колко пастичка сложихте? да не я намазахте като на филия с лютеница?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали кабела от вентилатора на процесора към дъното не ти опира по перките. На мен ми се е случвало, въобще не е приятен звука..

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е от това,пастата беше като половин грахче,даже по-малко

освен това като зарежда компютърът ми излиза 'cpu ucode loading error' press f1 to resume

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стрелям насляпо. Понеже гледам че тежката артилерия нещо не проявява голяма активност.

1. Недобре закрепен/прилепнал охладител и от там високата температура активираща вентилаторите да работят на високи обороти. Един шот на температурите на проца ще хвърли малко повече светлина по въпроса.

2. Повредено (счупено/изкривено) при слагането, пинче на проца (цокъла).
При мен се получи веднъж подобно нещо. Смяна на процесор със друг. Вентилаторите въртят на мах. След подробен оглед забелязах че на новия проц е счупено (от мен или така са ми го дали) едното пинче. Сaмо че при мен не изкарваше никаква картина.

3.Изкарана/разбутана букса на кабел или компонент (РАМ, видео) при почистването. При PC на такава възраст може контактните повърхности да са леко клеясали и оттам..   Пробвай да изкараш и вкараш буксите една по една, за да се елиминира и този варянт като възможна причина. Внимавай. Някои от буксите имат пластинки отстрани които трябва да бъдат натиснати за да ги изкараш ( 20/24 пиновия и за проца, RAM)

4. Слагаш в гугъла ,,cpu ucode loading error'' и четеш

Като гледам повечето от питащите имат дъна АСУС

5. Отвори страничният капак на кутията и се опитай да локализираш източника на този огромен шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

шумът е от вентилатора на охлаждането :) и аз мисля,че е най-вероятно да е счупен пинът,за съжаление трябва д апоръчвам охлаждане от ebay сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

шумът е от вентилатора на охлаждането :) и аз мисля,че е най-вероятно да е счупен пинът,за съжаление трябва д апоръчвам охлаждане от ebay сигурно.

Ти хубаво ще поръчаш, но можеш ли да го сложиш? Ако си много в час с разглобяването на лаптоп, по-добре го занеси на сервиз, да не направиш някоя беля и да стане по-зле. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то е ПК не лаптоп :) и ще си взимам нов компютър другият месец,няма смисъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой пин според теб е счупен?

Крачетата ня процесора нямат отношение към скоростта на вентилатора. 

Говориш за 60 и нагоре градуси в покой което е ужасно много за тоя процесор. Вероятно не добре монтиран охладител. 

Калпаво или старо захранване също могат да предизвикат проблем с температурата.

Освен в ebay и в България се продават охлаждания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то е ПК не лаптоп :) и ще си взимам нов компютър другият месец,няма смисъл

Извинявай, не съм видял, някъде съм спал.. :D

Иначе ти препоръчвам да си вземеш това охлаждане: Deep Cool Ice Edge mini fs. Един приятел има такъв и е доволен. Стига да си на сокет 775 ще пасне охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

775 e сокета, мислих,че може да се оправи без да го сменям,но явно съм счупил пина,шанс. Ще си купувам нов компютър,докато дойде охлаждането вече ще имам нов.

Кой пин според теб е счупен?

Крачетата ня процесора нямат отношение към скоростта на вентилатора. 

Говориш за 60 и нагоре градуси в покой което е ужасно много за тоя процесор. Вероятно не добре монтиран охладител. 

Калпаво или старо захранване също могат да предизвикат проблем с температурата.

Освен в ebay и в България се продават охлаждания. 

не съм сигурен за счупения пин,просто предполагам,но не откирвам нищо счупено на охлаждането,поставено е добре около 10 пъти съм го вадил само за да знам дали е като хората. Захранването е от миналата година,защото старото изгоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти на кое викаш " счупен пин на охлаждане", да се уточним?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на едно от 4те пинчета на 4те ъгъла на прцесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоо , процесора е 775 и производителя за жалост не му е сложил нито един пин :)  няма какво да изкривиш :no-no: ако си счупил някой от 4 закопчалки на охладителя - ще грее , търси си друго .

Също така виж във коя букса си свързал вентилатора - да не се окаже че си го боднал на мястото на тоя за дъното .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.