Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Заглавието показва всичко прикачена е снимка с препоръчана конфигурация, но излиза малко по- скъпо. Ако може да е с екран ще е добре :)

config.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко над 1500лв. Ако е проблем може да се вземе само 1 плочка 4GB рам и в последствие да се добавят още
BB код:
BIOSTAR HI-FI B85S3+ LGA1150
I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
FD CORE 3000 ATX BLACK
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE
GB GTX760 GV-N760OC-2GD
Dell S2340L  23 LED IPS 7ms

Обща стойност - 1 704.33 лв. с ДДС
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/1005201p1r49043p1r46717p1r46704p1r46458p1r44433p1r49417p1r1032p1rf.html
ПП: Позволих си това надскачане на бюджета заради снимката на която предложението беше за 2000лв

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та последно,какъв е бюджета?1500 или 2000лв?Има голямо значение.Ще се клоква ли,защото като гледам е избран процесор с отключен множител?Малко по-подробна информация.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавието показва всичко прикачена е снимка с препоръчана конфигурация, но излиза малко по- скъпо. Ако може да е с екран ще е добре :)

Доколкото разбирам се търси нещо за игри и с възможност за клок? В такъв случай избора е чудесен за парите си. Добре балансирана и завършена машина.

Имаш отлично видео (всъщност най-добрия вариант на 760) и най-добрия I5 та нямаш грижи с игрите. 

Процесора е с отключен множител, дъното (добър избор) с Z77 чипсет, най-доброто охлаждане на въздух и кутия с добро охлаждане.

Добра нископрофилна рам, добър хард (може да се замени с Seagate 7200.14 но и така става) и добро захранване за парите си.

Единствено с диагонала на монитора бих могъл да се заям но предполагам се гони бюджет? В такъв случай по-добре IPS вместо по-голям TN.

Демек препоръката ми е в случай че паднат повече пари да вземеш 23 инчов монитор но пак да е IPS и да не е за сметка на друго.

Примерно този е с 24 лв. по-скъп.

пс. Иначе както казаха колегите ако се ореже опцията за клок ще се намали и цената. Компромиси винаги са възможни...

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат със захранването и монитора-всичко останало е супер,а и не сменяй Син с Баракуда.Имам,обаче,съмнения дали този 165 мм охладител ще се събере в кутията-уточни го този момент,ако не разбереш-вземи Noctua D14 или по-широка кутия-CM 690 II (140 лв) или Tt MS-I (96 лв).

пп Има и по-евтини 760,мотаеше се за около (по спомен) 450 лв Асус е е*маг.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами за оувър клокът не съм сигурен като цяло играя League of Legends мисля че няма нужда чак толкова да напрягам прцесора,ако го оувърклокна,ще трябва ли да докупувам нещо (каот охлаждане)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами за оувър клокът не съм сигурен като цяло играя League of Legends мисля че няма нужда чак толкова да напрягам прцесора,ако го оувърклокна,ще трябва ли да докупувам нещо (каот охлаждане)?

:) Ти си сложил охлаждане и то доста добро.Няма да имаш дерт за едни 4.5 ГХз на проца. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Ти си сложил охлаждане и то доста добро.Няма да имаш дерт за едни 4.5 ГХз на проца. :)

Е да но пък аз LoL я играя на High график-а (като съм изключил Vsync и Shadows) и я играя на стабилни 35-45 fps с конфигурацията отдолу. Та човека, ако не разбира от клок по-добре да не пипа да не му замине чисто новата машинка. Евентуално ако има приятел/познат, който да ги разбира тез работи тогава да се оглежда за K процесор и Z чипсет.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ако ще играеш само WoW, LoL и подобни не е нужно да отделяш толкова пари. Едни 1200-1300 лв. с монитора са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е пълно безумие да се дадат 1500-2000лв. за да се играе една игра! Тази игрица ще я подкараш на макс и с компютър за 600-700лв.! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както обясних искам да стриймвам, както и ако може да изържи по-дълго компютъра като време. Ако имате идея за това как да връзвам около 200 фпс на high без vsync и сенки и да стриймвам, ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За подобни игри дори едноядрен Pentium 4 ще се справи, на Core2Duo направо ще "хвърчат", а вие тук ми говорите за 4 ядрени процесори с поне още толкова треда...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз мислех да играя и крайсис3 :Д, но главно лига но искам да изкарвам около 200 фпс със стриймването(интернетът ми е достатъчно бърз за стрийма.

Редактирано от ssew (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз мислех да играя и крайсис3 :Д

В такъв случай да, ще имаш нужда от нова машина... Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз мислех да играя и крайсис3 :Д,

Това вече е друго! :P

Редактирано от No Pyro No Party (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами аз като си погледна моята 8годишна в ebay на части колко ще е излиза за около 300,а преди години е била 1200 -,-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами аз като си погледна моята 8годишна в ebay на части колко ще е излиза за около 300,а преди години е била 1200 -,-

Нормално... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де някой ще ми предложи ли конфигурация, с която да ми се получава фпс като на:http://www.solomid.net/livestream.php?s=2721(в момента не играе),но докарва около 170-200

Редактирано от ssew (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще трябва да ти вадим думите с ченгел.  :nono:  Първо казваш,че ще играеш само лига,после казваш,че ще стриймваш,после пък споменаваш кризата?Съмнявам се в форума да има врачки,но трябва да ни кажеш,какви игри точно ще се играят,защото както казаха колегите за лигата една машина за 600 лева  е достатъчна,а за кризата трябва много повече,е зависи все пак на каква резолюция ще играеш и с какви настройки.Като не ни кажеш тези неща,как очакваш да ти помогнем?За кризата на максимални настройки на full hd е нужен клок на процесора и доста мощна видео карта,но ти нямаш знания за овърклок,така че това отпада,освен ако някой твой познат може да ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок кризата отпада,остава лигата, аз през другото време друго не играя лигата на макс  настройки със 720/1080п стрийм машина като пари в какъв размер ще е не знам дали разбираш от лига, даймънд 2 съм и сотават още две дивизии,следователно искам да стриймвам,за да посъбера малко пари и евентуално ако някой ми хареса стилът на игра да отида в някой отбор. Искам представянето на стрийма да е на ниво, моля конфигурация, за крайсис като разбрах,че са такива изискванията, не мерси. За съжаление не познавам никого който може да колква. Та- 200 фпс стрийм на високо качество ако ми намрите конфигурацийка ще съм адски доволен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се правите на интересни? Човека в пет поста обясни, че иска да стриймва лигата, и това никой не го отразява вие пак говорите че не сте били врачки. Компа който си избрал е перфектен за целта, но щом няма да клокваш махни охладителя и със спестените пари си вземи по добре i7 процесор! Видео картата е достатъчна! А и чак 200 фпс не ти трябват, с тази конфигурация ще имаш над 100 когато стриймваш което е много и e достатъчно! Виж Bjergsen с каква конфигурация играе http://www.twitch.tv/officialbjergsen/b/459848447 . Само видео картата  му е GeForce GTX 680 2GB, но тя е много скъпа и да не те бърка 760ката ти е достатъчна. Виж че стриймва със 140-160 фпс.

ПС. За стрийма отдели повече внимание на камерата и микрофона! 

А и кризата също можеш да играеш не се притеснявай!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази конфигурация не е правена от мен, ако може да ми препоръчате друго охлаждане( до колкото знам в момента и5 3570/3570к е едно от най-добрите предложения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази конфигурация не е правена от мен, ако може да ми препоръчате друго охлаждане( до колкото знам в момента и5 3570/3570к е едно от най-добрите предложения

Не четеш ли какво ти писах? Какво значение има от кой е правена конфигурацията? И за какво ти е тоя охладител след като няма да клокваш? Просто смени тоя и5 със Intel Core i7-3770 3.4GHz LGA1155 и всичко заспива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато не съм я правил аз, това означава,че не разбирам достатъчно моля предложи ми друго охлаждане щом това е твърде силно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.