Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Би ми било интересно някой ако сподели, каква е разликата в тези 2 сокета, с какво се превъзхождат и кое е по-добре да купим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1150 е по-нов сокет (от тази година,началото на лятото) и позволява поставянето на 4-то поколение процесори Intel с кодово име Hasswell,които са най-новите на Intel.

1155 е по-стар сокет и позволява поставянето на 3-то поколение процесори Интел (Ivy Bridge). 

По-добре е да се купи 1150,защото е по-нов и би позволил бъдещ ъпгрейд на системата (процесорите ще се произвеждат поне още 2-3 години).

Все пак е хубаво и да видиш другите мнения на хората след мен.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Физически се различават по броя пинове с които контактуват с процесора 1150 пина за s1150 и 1155 пина за s1155. s1150 е новия сокет поддържащ новите процесори на Intel - Haswell (Core i3,5,7 4xxx)  и разработени по 22nm процес. На s1155 също може да се сложи 22nm процесор, но от предходното поколение Ivy Bridge (Core i3,5,7, 3xxx)  поддържа също и още по старите процесори Sandy Bridge (Core i3,5,7 2xxx) които са по 32nm процес.

За предстояща покупка по добрия вариант е 1150, по - нов е и процесорите за него са по оптимизирани, с по - голяма производителснот и по нисък разход на енергия. Сигурно ще има поне още едно поколение процесори на тоя сокет и ще е подходящ и за бъдещ upgrade :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1150 е по-нов сокет (от тази година,началото на лятото) и позволява поставянето на 4-то поколение процесори Intel с кодово име Hasswell,които са най-новите на Intel.

1155 е по-стар сокет и позволява поставянето на 3-то поколение процесори Интел (Ivy Bridge). 

По-добре е да се купи 1150,защото е по-нов и би позволил бъдещ ъпгрейд на системата (процесорите ще се произвеждат поне още 2-3 години).

Все пак е хубаво и да видиш другите мнения на хората след мен.

Оказва се, че в най-добрият случай ще може да се ъпгрейдва с рефреша на i3;5;7-4(?)XXX, тъй нареченият "Haswell Refresh", но има вероятност това да е само мечта и заради промени в електрически изисквания и други причини такъв ъпгрейд да е невъзможен...Въобще Интел тръгнаха с всяко ново поколение процесори да налагат и смяна на дънната платка с такава с "ново" поколение чипсет и абе ужас за сините фенове....

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дъно с какъв чипсет бихте избрали за 1150?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дъно с какъв чипсет бихте избрали за 1150?

С Z87 естествено. Но гадателката ни е в почивка и не знаем колко пари си склонен да отделиш за дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказва се, че в най-добрият случай ще може да се ъпгрейдва с рефреша на i3;5;7-4(?)XXX, тъй нареченият "Haswell Refresh", но има вероятност това да е само мечта и заради промени в електрически изисквания и други причини такъв ъпгрейд да е невъзможен...Въобще Интел тръгнаха с всяко ново поколение процесори да налагат и смяна на дънната платка с такава с "ново" поколение чипсет и абе ужас за сините фенове....

Май само мечта ще е :)

За мен смисъл няма или по-скоро е все едно на тоя етап какво ще се вземе - 1150 или 1155. Във втория случай имаме икономия на средства, което означава, че при еднакво вложени парички, ще се получат и еднакви резултати, освен разбира се ако някой не е решил да купува high end  процесор.  В крайна сметка всичко опира до пари и резултати. А там двата сокета са равни. Бих казал дори, че в определени ситуации е възможно и предимство на 1155.  Ако сега избирах между двата сокета, в никакъв случай нямаше да взема 1150.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не са равни,...., пък и тестове за сокети още не са измислили...

Хм. Не те разбрах...пък и все още има раздел за остроумничене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетни сокети на интел.Хасуел процесор (сокет 1150)-малко по-производителен и по-скъп от Айви процесор (сокет 1155),но с по-лош клок заради по-висока температура.Се тая какво ще избереш,ако ще клокваш или са по-малко парите-Айви,ако няма да клокваш и си с малко повече средства-Хасуел.Зависи какво ще правиш и с какви средства разполагаш,може и някое АМД да се окаже по-добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.