Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Знам, че има подобни теми, но не намирам точно това което не разбирам и не намирам :) Та ... 3 въпроса ще пусна  ...

1. Как да накарам лаптопа/настолния компютър - да се включи в примерно (06:00) и да изгасне примерно в (10:20) ... после да се пусне в (12:30) отново ... именно за това пиша, защото не намирам за 1 отложени старта, никъде да пише ... апък, ако няма нищо което да помогне, ще трябва да се задоволя с един отложен старт - за който между другото, също не намирех много :/

2. Как да направя така, че - когато кача/изтегля(не всичко, само избрани неща от мен) нещо на лаптопа, то да се прехвърля и на настолния компютър, дори и да не е включен ?

3. Как да накарам настолния компютър, да се включва, когато изключа лаптопа ... или няма такива филми ? :)

Пс.: точка 1 ми е по-интересна заради факта, че училището започва и ще ми дойде добре, да накарам Аимпа да тръгва с включването на компютъра, колко да се пуска по зададени от мен часове, оставен с издути тонколони :):D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. В Интернет пространството програми колкото щеш за тази цел.

2. Зависи за какво сваляне става на въпрос - ако ще е за HTTP сваляне то един FTP сървър с плъгин ще стане, но ако е за торенти - WebUI шел + FTP пак най-вероятно.

3. Идея си нямам, но отдалечено може би чрез Wake On LAN, а за лаптопа Remote Shutdown.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де,как може да се прехвърлят файлове на устройство,което не е включено?

Естествено че няма как, но и автора не е споменал подробности за упражнението. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пс.: точка 1 ми е по-интересна заради факта, че училището започва и ще ми дойде добре, да накарам Аимпа да тръгва с включването на компютъра, колко да се пуска по зададени от мен часове, оставен с издути тонколони :):D

При четенето на въпроса като стигнах до ПС и спрях да мисля как да помагам.

Аман от 'такива' умници с тонколони на макс. Знаеш ли как ще те излекуват комшийте (дето си мислиш да ги тормозиш) - ще ти спрат тока. А лично аз бих те завел и в полицията с баща ти - да Ви напишат един предупредителен протокол (на него де - ти изглеждаш непълнолетен).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При четенето на въпроса като стигнах до ПС и спрях да мисля как да помагам.

Аман от 'такива' умници с тонколони на макс. Знаеш ли как ще те излекуват комшийте (дето си мислиш да ги тормозиш) - ще ти спрат тока. А лично аз бих те завел и в полицията с баща ти - да Ви напишат един предупредителен протокол (на него де - ти изглеждаш непълнолетен).

Поне е с благородна цел упражнението, има някакво желание да ходи на училище от време на време. Не бъди толкова негативен към момчето ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.