Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

welcome2

Въпрос за рутерите на Близу

Препоръчан отговор

Здравейте , някой знае ли какви рутери дават Близу на 29,90 лв. ? Мисълта ми е дали да си взема от тях рутер или да си купя от друго място някой модел който да ми препоръчате  ?  Ще се ползва в апартамент така ,че обхвата не е чак от такова значение . Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Близу имат модеми, а не рутери. Дават допълнително рутер след модема, ако искаш, но не си заслужава цената( просто плащаш по-скъпо). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Близу имат модеми, а не рутери. Дават допълнително рутер след модема, ако искаш, но не си заслужава цената( просто плащаш по-скъпо). 

Модем ми дадоха  ( Cisco EPC3208 ) но в момента нямали рутери та затова питам някой знае ли какви рутери продават Близу дали  са изгодни или да си купя от друго място ? Ако може да ми препоръчате модел рутер за 1 настолен с lan и 2 лапопа с wi-fi ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модем ми дадоха  ( Cisco EPC3208 ) но в момента нямали рутери та затова питам някой знае ли какви рутери продават Близу дали  са изгодни или да си купя от друго място ? Ако може да ми препоръчате модел рутер за 1 настолен с lan и 2 лапопа с wi-fi ?

Отиваш и си купуваш един обикновен рутер и си решаваш проблема. Не е задължително да е от магазин или офис на Близу. Аз съм със същия модем. След него имам рутер Tp-link, който си е лично мой. Всичко работи перфектно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш и си купуваш един обикновен рутер и си решаваш проблема. Не е задължително да е от магазин или офис на Близу. Аз съм със същия модем. След него имам рутер Tp-link, който си е лично мой. Всичко работи перфектно. 

Не че го долюбвам въпросния доставчик, но рутерите които продават в момента са именно TP-LINK TL-WR740N, който и ти си посочил и цената им не е лоша. Е може и да се намери на по-тънко някъде, но ще е с 3-4 лв. Ако това е такъв проблем нека автора си търси по-евтино, ако ли не, да си купува от тях, какво значение има, така и така им е абонат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че го долюбвам въпросния доставчик, но рутерите които продават в момента са именно TP-LINK TL-WR740N, който и ти си посочил и цената им не е лоша. Е може и да се намери на по-тънко някъде, но ще е с 3-4 лв. Ако това е такъв проблем нека автора си търси по-евтино, ако ли не, да си купува от тях, какво значение има, така и така им е абонат.

Да така е, може и от близу да си вземе само че да внимава. Някъде предлагат рутер за 3.90 лв. на месец към договора. Договорите на Близу са година и половина и не си заслужава допълнително да дава тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е, може и от близу да си вземе само че да внимава. Някъде предлагат рутер за 3.90 лв. на месец към договора. Договорите на Близу са година и половина и не си заслужава допълнително да дава тези пари.

Да знам, то за тия 3,90 лв. това е като под наем докато им е абонат и накрая рутера си остава техен, но той пита за покупка, като тези 29,90 лв. ги плаща и рутера си остава негов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам, то за тия 3,90 лв. това е като под наем докато им е абонат и накрая рутера си остава техен, но той пита за покупка, като тези 29,90 лв. ги плаща и рутера си остава негов.

Ами тогава да отива и да си купува един и проблема му е решен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не купувай от близу - те дават под наем както каза колегата . един рутер е под 20 лева :D

Виж какво е положението при румънците :) сега има crazy days :D

TL-WR740N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи вече пиша през новия рутер :) . Първо минах през близу да си върна стария модем и видях ,че предлаганите рутери са точно този модел който препоръча Емокостов с 2 години гаранция за 29.90 а в нета гледам ,че вървят 32-35 лв така ,че който му трябва рутер да има едно на ум .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да използвам темата си да питам още нещо . Значи до вчера бях с модем Тhomson с вграден  wi-fi на който бях свързал 1 настолен комп и 2 лаптопа всички с windows 7 , като използвах опцията на Win7 - HOME GROUP за да са в мрежа и да имам пълен достъп до всички дялове на трите компа от който и да реша да вляза .

В момента вече съм с новия рутер TP-Link TP-LINK TL-WR740N . Настолния го свързах с лана , на първия лаптоп направих Home network (не Home Group както беше преди) , втория  лаптоп wi-fi му ми даде да си избера дали да го свържа към рутера или към новосъздадената home network на първия ми лаптоп което и избрах . Интересното е ,че телефона ми намери само новата home network а не ми показа опция да го свържа директно към рутера .

От време на време давах на мой приятел да ползва нет от стария ми модем когато се намира в района . Та въпроса ми е ако му дам паролата на новата Home network ще има ли достъп до информацията на хардовете на трите ми компа или само ще ползва нета ? Или да му давам пина на рутера и да се свързва директно към него ( само ме притеснява дали ще го вижда понеже моя телефон ми показа само новата home network на първия ми лаптоп но не и рутера) ?

В момента имам пълен достъп до компютрите но то е предполагам защото си бяха шернати в самата ОС от преди , но не знам дали ако се добави нов лаптоп ,чрез паролата на новата home network дали ще имат достъп или само ще ползват нет ? Функцията Home Group дава достъп до дяловете на всички в мрежата но не знам Home Network дали дава такъв достъп ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.