Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Psycho47

Въпрос за HDD

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем който явно няма да разреша сам. Историята е следната: Имах 2 хард диска и наскоро този с windowsa сдаде багажа затова бакъпнах всичко на втория и го подготвих за подмяна понеже е в гаранция. Взех временно харда от стария комп и бакъпнах и него на втория, след това го форматирах и инсталирах windows 7 ultimate 64bit. Всичко мина ок с изключение на това, че харда на който е цялата информация не се показва в My Computer. Сигурен съм, че е вързан правилно и работи защото на него имам мак и там всичко си е ок.

Въпросът ми е как да накарам харда да се покаже в My Computer без да го форматирам?

Хардовете са:

Seagate Barracuda ST1000DM003 - 1TB - всичкия бакъп е тук.

Seagate Barracuda ST3160815AS - 160GB - харда на който в момента е windows

Не знам дали ще ви трябва но все пак да го дам - Western Digital WD5000AAKX - 500GB - харда за подмяна.

Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням как беше при 7-ка, но при XP е от My Computer -> Manage -> Disk Management 

Може да няма буква или пък да е бил динамичен диска и сега да трябва да му дадеш  Import Foreign Disks 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал на "невидимия" диск имаш Мас, т.е. друг тип файлова система, невидима за Windows....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали биос вижда двата хард диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имам мак, но диска е разделен на 2 части, все още ли е проблем мака?

Това Import Foreign Disks  не го намирам, но в Disk management ми дава само да изтрия дяловете всичко друго ми е закрито.

Биосът ги вижда и двата, пробвах да буутвам само от този с widows-а, но няма промяна. Като буутвам от големия ми дава да избирам между мак и windows.

Edit: Забравих да добавя, че преди когато windows беше на WD нямаше никакви проблеми - четеше си го харда, само не ми даваше да правя промени в дяла с мак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.