Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем който явно няма да разреша сам. Историята е следната: Имах 2 хард диска и наскоро този с windowsa сдаде багажа затова бакъпнах всичко на втория и го подготвих за подмяна понеже е в гаранция. Взех временно харда от стария комп и бакъпнах и него на втория, след това го форматирах и инсталирах windows 7 ultimate 64bit. Всичко мина ок с изключение на това, че харда на който е цялата информация не се показва в My Computer. Сигурен съм, че е вързан правилно и работи защото на него имам мак и там всичко си е ок.

Въпросът ми е как да накарам харда да се покаже в My Computer без да го форматирам?

Хардовете са:

Seagate Barracuda ST1000DM003 - 1TB - всичкия бакъп е тук.

Seagate Barracuda ST3160815AS - 160GB - харда на който в момента е windows

Не знам дали ще ви трябва но все пак да го дам - Western Digital WD5000AAKX - 500GB - харда за подмяна.

Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням как беше при 7-ка, но при XP е от My Computer -> Manage -> Disk Management 

Може да няма буква или пък да е бил динамичен диска и сега да трябва да му дадеш  Import Foreign Disks 

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал на "невидимия" диск имаш Мас, т.е. друг тип файлова система, невидима за Windows....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали биос вижда двата хард диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имам мак, но диска е разделен на 2 части, все още ли е проблем мака?

Това Import Foreign Disks  не го намирам, но в Disk management ми дава само да изтрия дяловете всичко друго ми е закрито.

Биосът ги вижда и двата, пробвах да буутвам само от този с widows-а, но няма промяна. Като буутвам от големия ми дава да избирам между мак и windows.

Edit: Забравих да добавя, че преди когато windows беше на WD нямаше никакви проблеми - четеше си го харда, само не ми даваше да правя промени в дяла с мак.

Редактирано от Psycho47 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.