Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Насочила съм се към Х550СС серията на Asus, тъй като много харесвам дизайна им, но се затруднявам при избора на точния модел. Ще го ползвам за традиционните неща като интернет, музика, филми, работа с документи и някои програми като Photoshop и други. Бюджета ми е до 900 лв. Колебанието ми е най-вече дали да избера вариант с процесор Pentium или Core i3...? Ще се радвам на всякакви съвети! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus X550VC-XX093 ето този е с i3 процесор, 6 GB RAM, прилична видео карта и смятам, че ще ти върши работа.

Acer Aspire E1-571G също е добро решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus X550CC-XX006 е максимума за серията в бюджета, но е с енергоспестявящ Пентиум. Иначе останалите му характеристики са идеални. Има и други серии в този бюджет с Core i3 ако толкова е необходимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви! От тези два коментара да разбирам ли, че е за предпочитане да си взема Core i3 вместо енергоспестяващ Pentium?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви! От тези два коментара да разбирам ли, че е за предпочитане да си взема Core i3 вместо енергоспестяващ Pentium?

Ако търсената от вас серия е XX-CC накрая и Пенитума ще върши работа, но предлежения от колегата лаптоп е от серия XX-CV и е с Core i3. На външен вид са еднакви, но както казах решението е ваше, а и в първия пост сте написали за серия CC и това може би е подвеждащото.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3 е по добър от Pentium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3 е по добър от Pentium

Може и така да е, но изказано по този начин нищо не значи. В случая да сравняваме мобилни процесори въобще не е удачно защото тук става на въпрос повече за енергоспестяване и т.н. Единственото което прави i3-XXXX една крачка по-напред от Pentium-XXXX е поддръжката на Hyper Threading, и малко по-големия кеш, иначе са си едно поколение....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако търсената от вас серия е XX-CC накрая и Пенитума ще върши работа, но предлежения от колегата лаптоп е от серия XX-CV и е с Core i3. На външен вид са еднакви, но както казах решението е ваше, а и в първия пост сте написали за серия CC и това може би е подвеждащото.

Ако дизайна е абсолютно същия, буквичките и цифричките отзад за мен нямат значение. Споменах тази серия само защото много ми харесаха като дизайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав сте, но не може да се отрече, че системата с i3 процесор би имала по голяма производителност. Тази допълнителна изчислителна мощ би била от полза на авторът на темата при работа с Photoshop например или други по тежки приложения, а и повечето ядра благодарение на Hyper Threading-а също ще са от полза в много ситуации. Аз лично бих заложил на i3 процесор, тъй като останалите характеристики на двата модела са почти еднакви, а и дизайнът на който държи авторът е абсолютно еднакъв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Photoshop и 1366х768 не звучи хич добре. Въпреки това за 900лв. има доста по-добри(по-здрави, по-качествени) предложения от евтините Асус-и. Аз препоръчвам HP ProBook 4540s C4Y54EA само 19лв. над бюжета, но здрава машина, доказала се в последните години като надеждна, има матов дисплей, алуминиев корпус и всички съвременни интерфейси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Photoshop и 1366х768 не звучи хич добре. Въпреки това за 900лв. има доста по-добри(по-здрави, по-качествени) предложения от евтините Асус-и. Аз препоръчвам HP ProBook 4540s C4Y54EA само 19лв. над бюжета, но здрава машина, доказала се в последните години като надеждна, има матов дисплей, алуминиев корпус и всички съвременни интерфейси.

Съгласен съм тук напълно и при условие, че няма да се ползва за кой знае какво графично натоварване - може даже да отидеш на още по-мощен процесор от коментираните до тук ( макар за сметка на отделното видео ) - Lenovo B590 59-374469

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.