Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
BAZZINGA

Инсталиране на игра от компютър

Препоръчан отговор

Здравейте,преди 3 дни закупих HTC One и реших да си инсталирам игри които видях в нета и ми допаднаха обаче едната е 900MB и с безжичният интернет на съседа се тегли супер бавно и понякога губи връзка,та искам да попитам има ли начин да се инсталират игри на телефона през компютъра и може ли някой да ми обясни подробно как се прави това че работя с Android от 3 дни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип можеш. Теглиш .apk файла на компютъра и с копи-пейст го местиш на телефона. На телефона трябва да си разрешил да се инсталират приложения от неизвестни източници. Трябва да имаш и файл мениджър. Чрез него намираш .apk файла, в папката, в която си го сложил и го цъкаш. Ще те пита дали искаш да инсталираш, потвърждаваш и така... Инсталира се и от тук на там се забавляваш. Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,преди 3 дни закупих HTC One и реших да си инсталирам игри които видях в нета и ми допаднаха обаче едната е 900MB и с безжичният интернет на съседа се тегли супер бавно и понякога губи връзка,та искам да попитам има ли начин да се инсталират игри на телефона през компютъра и може ли някой да ми обясни подробно как се прави това че работя с Android от 3 дни?

Разбира се, че има начин. Теглиш apk файла, прехвърляш го на телефона и го инсталираш. Все едно е setup на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от къде препоръчвате да ги тегля ?

от сайта на производителя или play.google.com

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и от други места. Много пъти съм теглил игри по този начин и телефонът ми още работи. :) Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и от други места. Много пъти съм теглил игри по този начин и телефонът ми още работи. :)

Е, когато се опарите ще запеете друга песен :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчително е да се тегли от официалният източник. Останалото е на собствен риск :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, при по-тежките игри не става само с apk файл, трябва да се изтеглят и едни други файлове които се поставят в android/obb. Ако се инсталира само от apk файл, най-вероятно няма да тръгне или ще започне да тегли допълнителните файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, при по-тежките игри не става само с apk файл, трябва да се изтеглят и едни други файлове които се поставят в android/obb. Ако се инсталира само от apk файл, най-вероятно няма да тръгне или ще започне да тегли допълнителните файлове.

Тегленето на допълнителни файлове (ако са необходими) става автоматично (ако приложението е написано добре) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм невежа в тази област, та да попитам - тези "допълнителни файлове" не се ли наричат кеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм невежа в тази област, та да попитам - тези "допълнителни файлове" не се ли наричат кеш?

Не е задължително, може да е съдържание. Например теглите си приложението на някакъв вестник или списание. Но самото издание се тегли отделно

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една малка подробност - стандартно Play не позволява да се теглят .apk файловете, а вместо това директно инсталира приложенията на избрано устройство, свързано с акаунта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КЕШ-а е нещо временно, или по-скоро не толкова важно и критично за работата... Пример за допълнителни файлове са off-line навигациите. Теглите програмата, но ви трябват допълнителни файлове (самите карти), за да работят. Ако ги изтриете тези "допълнителни файлове" и спира да работи навигацията... Кеш-а е нещо по-скоро ненужно. Като историята на посещаваните страници в интернет. Или конкретни настройки за цветове, шрифтове и други. И да ги изтриете, пак програмата ще си работи коректно. Просто няма старата информация да е налице. Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тегленето на допълнителни файлове (ако са необходими) става автоматично (ако приложението е написано добре) :)

Аз съм написал че става автоматично, но автора е споменал че има бавен интернет. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм написал че става автоматично, но автора е споменал че има бавен интернет. :)

Именно,за 20мин тегли само 10MB :D :D Интересно клипове от YouTube ги гледам без проблеми но играта не иска да дърпа.

Редактирано от BAZZINGA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно,за 20мин тегли само 10MB :D :D Интересно клипове от YouTube ги гледам без проблеми но играта не иска да дърпа.

Как да инсталирам игри на телефона от компа,щот тук имам .APK и кеш и не знам какво да ги правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да инсталирам игри на телефона от компа,щот тук имам .APK и кеш и не знам какво да ги правя?

Е... Коя игра? ала бала? На кой телефон???? С коя версия на Андроид??????????????? Врачката ни е на море все още, отказва да се прибере, макар и нашите настоявания... Ама жена, какво да я правиш... Няма как да гадаем без без нея, за което се извинявам, както и се причинените неудобства относно предоставянето на нужната ни информация........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има едно елементарно приложение: airdroid се казва.

Чрез него управляваш телефона си през компютъра: инсталираш, триеш, местиш и т.н.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е Need For Speed:Most Wanter,телефона е HTC One,Android версия 4.1.2

Е какъв е проблема да се дръпне играта от play.google.com [url=https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nrthm.nfsmostwanted&hl=bg]БЕЗПЛАТНО?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какъв е проблема да се дръпне играта от play.google.com [url=https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nrthm.nfsmostwanted&hl=bg]БЕЗПЛАТНО?

Само на мен ли ми се струва че това не е играта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва че това не е играта ?

Е това ти ще кажеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.